FMP preživeo dramu u Baru! Panter zakucali Mornar na dno Jadrana! (VIDEO)

23.12.2023

20:10

0

Košarkaši beogradskog kluba prekinuli izuzetno neugodan niz poraza i napravili veliki korak ka begu iz opasne zone AdmiralBet ABA lige

Detalj sa meča Mornara i FMP-a - Copyright AdmiralBet ABA liga/Mornar/MEDIA Pro

FMP je napravio veliki korak ka begu iz opasne zone AdmiralBet ABA lige. Posle šest uzastopnih neuspeha u regionalnoj ligi, „panteri“ su kao gosti savladali Mornar, zakucavši ujedno Barane za dno Jadrana – 77:75 (19:19, 22:22, 20:11, 16:23).

Prilično izjednačen meč u „Topolici“ rešen je u završnih 60 sekundi susreta. Prethodno, Mornar je u drugoj deonici prvi pobegao na osetnijih plus sedam, ali je onda povratnik u dres „pantera“ Vojislav Stojanović preuzeo odgovornost i sa 12 poena u drugih 10 minuta omogućio beogradskom timu egal pred veliki odmor.

Rezultatska klackalica bila je na snazi sve do sredine treće deonice, kada su Barani potpuno stali. U poslednja četiri minuta pretposlednjeg kvartala domaći tim nije postigao nijedan poen, što su „panteri“ iskoristili i serijom 11:0 utabali put do jedine dvocifrene prednosti na meču u 32. minutu (65:55).

Ipak, Barani se nisu predavali, smogli su snage da se vrate u meč, posle trojke Mareja čak i povedu u 37. minutu (72:71), međutim ponovo su napadački zakazali u završnih 60 sekundi meča u kojima su košarkaši FMP uspeli da odbrane četvrtu regionalnu pobedu ove sezone.

Stojanović je sa 22 poena bio najefikasniji igrač meča, Votson je dodao 15, a Beson poen manje u pobedničkom timu. Kod Mornara je najbolji bio Vejters sa 18 poena i 13 skokova, Marej je ubacio 14 poena, dok je Starovlah meč završio sa 12.