Jokić nezadrživ, pocepao "mrežice" u Bruklinu! Bogdan blistao jedno poluvreme u Majamiju!

23.12.2023

07:34

0

Autor: D. P.

Odlično veče srpskih košarkaša

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II

Aktuelni NBA šampion, ekipa Denver Nagetsa pobedila je na gostovanju u Bruklinu domaće Netse rezultatom 122:117.

Još jednu odličnu partiju prikazao je Nikola Jokić. Centar tima iz Kolorada završio je utakmicu sa 31 poenom, 11 skokova i sedam asistencija za 34 minuta provedenih na parketu.

Jokić je šutirao 10/15 za dva poena, i bio nepogrešiv sa bacanja - 5/5 i sa trojke - 2/2. Meč je završio bez izgubljene lopte sa tri "krađe" i dve blokade!

Na drugoj strani, Bogdanovićevi Hoksi poraženi su u Majamiju 122:113, ali je sve do poslednjih pet minuta izgledalo kao da će se igrati na jednu loptu.

Domaći su, ipak, uspeli da poslednjim napadima izbegnu dramu i da u miru privedu meč kraju.

Bogdanović je postigao 23 poena, uz dva skoka i pet asistencija.

Bogdanović je čak 20 poena postigao u prvom poluvremenu, da bi posle toga Majami pojačao odbranu na njemu, dozvolivši mu da postigne još samo tri poena.