Triler u Zagrebu, Mornar vodio i pretio, ali Cibona izdržala sve i došla do prve pobede u sezoni

0

Autor: P.K.

Sve vreme se vodila rovovska borba

Aleksandar Aranitović (sa loptom) - Copyright Cibona/Ivana Dergez

Kakav lud meč 6. kola AdmiralBet ABA lige! Mornar je protiv Cibone u Zagrebu imao i 10 poena prednosti, a onda su "vukovi" okrenuli, samo da bi Barani u finišu ponovo poveli, ali nisu imali snage za novi preokret, tako da je domaćin došao do prve pobede u sezoni.

Posle 40 minuta velike borbe, Cibona-Mornar 73:72 (18:20, 15:19, 25:15, 15:18).

Mornar je kontrolisao meč u prvom poluvremenu, Cibona je tada najbliže prišla na poen razlike. Barani su imali i 10 poena prednosti, a na odmor su otišli sa šest.

Cibona je, međutim, odigrala sjajnu treću četvrtinu, u kojoj je napravila seriju 12:0, a onda iskoristila taj nalet i zadržala ga do kraja meča. Mornar je tri minuta pre kraja poveo dva poena razlike, ali je domaćin mirno izjednačio, pa priveo meč kraju.

Cibonu je predvodio sjajni Tomislav Mihael Buljan, koji je meč završio sa 19 poena i 13 skokova. Mladi centar Zagrepčana je inače dan ranije napunio 21 godinu… Aleksandar Aranitović dodao je 12 poena za pobednike.

Najefikasniji u Mornaru bio je Aleks Gavrilović sa 18 poena.