Mega imala napad za pobedu, ali... Ništa od treće vezane pobede!

21:39

0

Ključni šut promašio Nikola Topić, pa je Budućnost slavila "tesno"

Copyright AdmiralBet ABA League/KK Budućnost/Filip Roganović

Košarkaši Mege su se nadali trećoj uzastopnoj pobedi u AdmiralBet ABA ligi, ali u tome nisu uspeli. U utakmici 5. kola regionalnog takmičenja, u Podgorici je bolji bio tim Budućnosti i to sa 73:71 (18:13, 23:18, 17:22, 15:18).

Posle uvodnih 20 minuta, tokom kojih je domaćin bio bolji rival, izabranici Marka Baraća su uspeli da uhvate priključak u trećoj četvrtini, a onda u četvrtom došli i do preokreta.

Usledila je velika borba u poslednjih nekoliko minuta, igralo se koš za koš, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Mega je imala napad za pobedu. Nikola Topić je šutirao sa distance u poslednjim sekundama, ali se lopta izmigoljila iz obruča i Podgoričani su, uz malo sreće, ostali neporaženi i posle pet rundi (5-0), dok je Mega pretrpela treći poraz (2-3).