Jović dao trojku sa centra, Valensija protutnjala Kaunasom! Lesor blistao protiv Baskonije!

27.10.2023

22:18

0

Španski tim je lakše i ubedljivije nego što je iko mogao da zamisli slavio na gostovanju protiv Žalgirisa

Stefan Jović postiže trojku sa skoro pola terena u Litvaniji - Copyright Printscreen/Twitter/Euroleague

Valensija je protutnjala Kaunasom lakše i ubedljivije nego što je iko mogao i da zamisli – 87:72 (20:12, 32:18, 20:23, 15:15). Već na poluvremenu bilo je jasno da će dva boda iz Litvanije krenuti put Španije, a blistavo izdanje Aleksa Mumbrua u prve dve deonice krunuisao je trojkom skoro sa pola terena srpski reprezentativac Stefan Jović.

Nije Žalgiris ličio na sebe, pogotovo pred svojim navijačima više od polovine utakmice, a tek kada je Valensija povela 61:32 u 24. minutu litvanski tim je pokazao kakvu takvu reakciju i na kraju se izborio za koliko toliko častan poraz.

Džons je sa 16 poena predvodio goste do trijumfa, Harper je postigao 13, dok su meč sa po 11 poena završili Dejvis i Rivers. Jović je uz tri poena imao i šest asistencija, dok je kod domaćih najefikasniji bio Evans sa 18 poena.

Asvel je na debiju Đanmarka Poceka pokazao „znake života“, ali je u završna tri minuta meča, ipak, poražen od Virtusa (Dobrić pet poena) u Francuskoj (87:84 – 21:18, 18:24, 26:21, 22:21), dok je PAO verovatno napisao otkaz Penjaroji na klupi Baskonije, koja je u Atini poražena 95:81 (24:22, 24:21, 22:23, 25:15). Matijas Lesor odigrao je fantastičan meč (23 poena, 14 skokova), dok je na drugoj strani, takođe sjajan, bio Vanja Marinković sa 17 poena (4/6 za dva, 3/6 za tri).

U poslednjem meču 5. kola elitnog takmičenja Fenerbahče je kao gost bio bolji od minhenskog Bajerna 76:67 - 19:20, 22:18, 14:9, 21:20.