Zvezda ipak slomila Borac! Trojke presudile Čačanima!

15.10.2023

19:41

0

Ekipu Duška Ivanovića sada čeka i dupli program u Evroligi, posle poraza od Žalgirisa

Copyright AdmiralBet ABA liga/Borac Mozzart/Dusko Radisic

Košarkaši Borca dočekali su Crvenu zvezdu u utakmici 3. kola AdmiralBet ABA lige i izgubili sa 93:87. Meč u Čačku bio je veoma neizvestan, a u velikoj meri je rešen zahvaljujući trojkama gostiju (15/33), kao i asistencijama Miloša Teodosića. Tako je Zvezda zadržala maksimalan učinak, dok su Čačani pretrpeli prvi ovosezonski poraz u regionalnom takmičenju.

Takođe, ekipi Duška Ivanovića ovaj trijumf značiće mnogo, pošto je na okršaj sa timom Dejana Mijatovića došla posle poraza od Žalgirisa. Sada ih čeka dupli program u Evroligi. U sredu će u Beogradu gostovati Monako koji je večaras slavio u šampionatu Francuske. Pobedili su Burg rezultatom 78:67.

Najefikasniji u redovima beogradskih crveno-belih bio je Šabaz Nejpir sa 18 poena (4/8 za tri). a pratili su ga Rokas Giedraitis sa 16 (4/5 za tri, 5 sk), Nemanja Nedović sa 13 (2/5 za tri), kao i Miloš Teodosić sa deset poena (3/7 za tri) i osam asistencija. Isto toliko poena ubacio je Džoel Bolomboj, uz sedam skokova.

Teodosić je imao i jednu "krađu" i uz Hangu najviše razigravao ostatak tima. Naturalizovani Mađar je upisao četiri dodavanja, a Mitrović tri.

Kod domaćih, najbolji je bio Ronaldo Segu sa 23 poena (2 sk, 4 as, indeks 23), dok je Tajlan Birts dodao 18. Segu je u samoj završnici pravio mnogo problema gostima, a svoj tim održavao u životu. Džavon Frenklin je u nekoliko navrata publiku dizao na noge atraktivnim potezima, a meč je završio sa 11 poena i šest skokova. Uroš Čarapić je ubacio deset poena.

Na samom početku meča, Zvezda je povela sa 7:0, da bi se Čačani polako približavali. Ali do kraja nisu uspeli da dođu u prednost. Gosti su imali i prednost veću od deset poena, mada se ona i topila. Ipak, domaćin ni u jednom trenutku nije uspeo da povede. Ali su imali egal od 14:14 u prvoj deonici.

Najveću prednost. Zvezda je imala u trećoj četvrtini, u 25. minutu kada je bilo 53:40, a u poslednji deo meča ušlo se sa rezultatom 65:55. Borac je u 35. minutu prišao na 74:68. Košarkaši Crvene zvezde su uspeli da u 37. minutu ponovo steknu dvocifrenu prednost (81:71).

Za pobedu su bile ključne trojke Nedovića i kasnije Nejpira. Mada se Čačani nisu predavali do kraja, pa je u poslednjih desetak sekundi bilo i "samo" četiri razlike - 91:87.

I dok Ivanović može da bude zadovoljan sa ubačenih 15 trojki, 25 asistencija i 37 skokova, mora da ga brine čak 20 izgubljenih lopti. Takođe, svi igrači su dobili šansu i upisali se u strelce. Najskromniji učinak (po dva poena) imali su Luka Mitrović, Dalibor Ilić i Majk Tobi.

Kada je reč o statistici Borca, za tri su šutirali 6/14, ali imali i 15 skokova manje od protivnika.

Zvezda će u narednom kolu igrati sa FMP-om u Železniku, dok će Borac gostovati Splitu.

Kraj!

Četvrta četvrtina - 87:93

40. MINUT: Segu fauliran i staje na liniju bacanja. Smanjuje na 89:82.

Nejpir ne pogađa za tri. Segu protiv Jaga i pogađa za 89:84. Zatim Čarapić faulira Jaga. Brazilac pogađa sa linije bacanja - 91:84. Dejan Mijatović traži tajm-aut. Zatim Birts pogađa za tri - 91:87.

Ivanović traži tajm aut na devet sekundi do kraja. I Davidovac za kraj - 93:87.

39. MINUT: Dva vezana promašaja Čačana, Teodosić hvata loptu i biva fauliran. Uspešan sa linije slobodnih bacanja, ali jednom - 87:75.

Onda Čarapić u kontri smanjuje na 87:77. Nejpir pravi nesportsku, i Čarapić izvodi bacanja. Smanjuje na 87:78 i Borac ima napad. Segu smanjuje na 87:80.

37. MINUT: Nejpir pogađa za tri poena - 81:71. Uzvraća Segu, ali za dva poena - 81:73. Pogađa i Nejpir - 83:73.

Ali sada Segu ide na liniju slobodnih bacanja. I pogađa i smanjuje na 83:75. Teodosić pogađa za tri - 86:75.

36. MINUT: Giedraitis pogađa za dva - 76:68. Čarapić blokira Teodosića u pokušaju polaganja. Segu smanjuje na 78:71.

35. MINUT: Nejpir pogađa za tri - 74:66. Birts smanjuje na 74:68. Bolomboj ide na Tomaševića koji pravi faul ispod koša. Bolomboj pogađa, ali je vreme za napad isteklo. Ostaje 74:68.

34. MINUT: Davidovac "kratak" u pokušaju za tri. Na drugoj strani Bolomboj pravi faul. U novom napadu, Tomašević uspeva da iznudi faul. Pogađa oba bacanja - 71:63 za Zvezdu.

Tomašević smanjuje trojkom na pet poena razlike - 71:66. Tajm aut za Ivanovića.

33. MINUT: Nedović i nova trojka - 71:61. Problem za Zvezdu, Mitović pravi četvrtu ličnu i ide na klupu. Sada i tehnička zbog prigovora. Za njega je utakmica završena.

32. MINUT: Kontra Borca i Frenklin je fauliran. Pogađa prvo kao i drugo - 68:59 za Zvezdu. Uskoković krade loptu Mitroviću, kontra i Birts zakucava - 68:61 za Zvezdu.

31. MINUT: Uskoković pogađa za dva na otvaranju poslednje deonice (65:57 za Zvezdu). Čačani traže čelendž. Sporno je ko je poslednji dirao loptu. Ostaje ipak napad za Zvezdu.

Pogađa Nedović sa distance za tri. Njegova prva trojka, a na drugoj strani i upisuje i skok u odbrani - 68:57.

Treća četvrtina - 55:65

30. MINUT: Segu i Uskoković kombinuju i pogodak za tri iz ćoška. Nejpir komplikuje i dodaje Bolomboju koji greši u koracima. Frenklin ne pogađa i Zvezda ima napad za kraj deonice. Nejpir ne pogađa za tri poena, a onda i faul nad Nedovićem.

Mijatović smatra da je vreme za napad isteklo. Sudije gledaju snimak. Ipak, dva bacanja zbog faula Segua. Nedović pogađa prvo, ne i drugo - 65:55.

29. MINUT: Nejpir ima dva bacanja. Precizan je i sada je 64:52.

28. MINUT: Tomašević pogađa za tri - 60:50. Njegova prva trojka iz dva pokušaja. Nema faula za Bolomboja. Segu smanjuje na 62:52.

27. MINUT: Nedović ima dva bacanja. Pogađa i sada je 57:44. Zatim i faulira Frenklina ispoid koša.

Amerikanac na liniji bacanja. Pogađa prvo, ali ne i drugo - 57:45. Uskoković seče loptu i kontra. Smanjuje, ali onda Giedratis uzvraća za tri - 60:47.

26. MINUT: Nejpir ne pogađa za tri, ali Bolomboj prikucava - 55:42. Teodosić kreće na prodor, ali daje loptu Litvanca koji je pogađa za tri poena iz ugla. Opet Nedović na parketu.

Bolomboj dobar u odbrani protiv Frenklina.

25. MINUT: Nejpiru krade loptu Frenklin. Kontra Zvezde i Giedreaitis pogađa za tri, a pre toga asistencija Teodosića.

24. MINUT: Hanga nije pogodio za tri poena. Čarapić pogađa uz faul (Teodosića) - 48:40.

Na drugoj strani Birts faulira Bolomboja. Prvi put precizan, pa i drugi - 50:40. Nejpir menja Hangu. Za Borac, Uskoković na parketu.

23. MINUT: Kontra za Zvezdu, ali usporavaju. I gube loptu. Zatim Birts ne pogađa za tri poena. Novi faul u napadu za Zvezdu, sada Mitrović.

Teodosić odlično dodavanje za Giedraitisa - 48:37.

22. MINUT - Rebrača pored Simoniovića za smanjenje na 46:37. Mitrović zatim pravi faul posle izgubljene lopte.

21. MINUT: Prvi napad za Zvezdu. Simonović uručuje Hangi koji pogađa za tri - 46:35. Rebrača pravi grešku u koracima na drugoj strani. Zatim na drugoj strani, posle akcije sa Hangom, Simonović pravi faul u napadu posle duela sa Čarapićem.

Iz Francske stiže vest da je naredni protivnik Zvezde u Evroligi, Monako pobedio Burg rezultatom 78:67. Tim iz Kneževine u sredu gostuje u Beogradu.

Druga četvrtina - 35:43

Trenutno najefikasniji u redovima Borca Birts sa 11 poena. Kod Zvezde Simonović osam.

Malo statistike. Gosti imaju po pet asistencija i skokova više (14:9 asistencije, 18:13 u skokovima). Kada je reč o trojkama - sedam iz 18 pokušaja, a Borac jedan od sedam.

20. MINUT - Birts uzvraća za tri, a onda Jago gubi loptu. Smanjuje Borac na 43:35.

U samoj završnici i Ilić i Čarapić ne pogađaju za tri.

19. MINUT: Nedović ne pogađa za tri, a u nastavku meča Šalić pravi faul u napadu. Rezultat je 40:30 za Zvezdu.

Jago za tri pogađa - 43:30 posle prvog kontakta sa loptom.

18. MINUT: Roling Bolomboja, ali lopta izlazi iz koša. Posle akcije sa Seguom, Frenklin pravi faul u napadu. Odmah izlazi i iz igre. Zakucava Ilić posle dodavanja Nedovića.

17. MINUT: Tomašević ne pogađa iz pokušaja u padu. Nejpir za Ilića, koji ne pogađa zicer. Ni Nejpir ne pogađa u narednom napadu.

16. MINUT: Nejpir trojkom povećava na 36:26. Frenklin faulira Bolomboja, za dva bacanja. Pogađa prvo, pa i drugo - 38:26.

Admiral Bet ABA liga/KK Borac/Duško Radišić

15. MINUT: Čarapić na prodor i pogađa za dva - 33:24 za Zvezdu. Rebrača faulira Bolomboja. Borac izlazi iz bonusa.

Frenklin u kontri, protiv Davidovca i smanjuje na 33:26.

14. MINUT: Talić ne pogađa za tri i Mijatović ga menja. Novi ofanzivni skok za Zvezdu, posle nove promašene trojke (4/13 u ovom trenutku). Nedović za Nejpira i pogađa za tri - 33:22.

13. MINUT: Šalić ne pogađa, kontra Zvezde i Davidovac lagano polaže. Ponovo Dejan Mijatović traži tajm aut. Sada je 28:20 za beogradski tim.

12. MINUT: Tobi pravi svoj drugi faul. Menja ga Bolomboj. Birts ne pogađa za dva i napad za Zvezdu. Rebrača opet na terenu.

Nedović pogađa za dva - 26:20. Ilić faulira Šalića pod košem Zvezde.

11. MINUT: Tobi pa onda i Birts ne pogađaju. Nema poena u uvodnom minutu druge četvrtine.

Prva četvrtina - 20:24

10. MINUT: Šalić iz teške situacije i ne pogađa. Nedović za Nejpira koji je ne pogađa iz ugla za tri. Ipak, vodi Zvezda sa 24:20 posle zakucavanja Tobija.

Uz zvuk sirene Nedović ne pogađa za tri poena. Ostaje 24:20.

9. MINUT: Rebrača na Tobija, i pogađa za dva poena - 22:20 za Zvezdu. Ulaze Nedović i Davidovac.

8. MINUT: Tobi ne uspeva da pogodi. Posle neiskorišćenih napada na obe strane Birts zakucava, a na drugoj strani Teodosićeva druga trojka - 20:16.

7. MINUT: Birts za izjednačenje - 14:14. Litvanac pogađa za tri i Zvezda opet u prednosti od 17:14. Rebrača ne uzvraća, a Hanga hvata loptu.

6. MINUT: Teodosić pogađa za tri, a na drugoj strani uzvraća sin Željka Rebrače. Vezani poeni i drži priključak.

Novi promašaj Teodosića za tri.

5. MINUT: Simonović pravi faul u napadu posle dodavanja Teodosića. Blokada Teodosića u narednom napadu. Čarapić seče loptu i na kraju faul Hange. Rebrača pogađa sa linije bacanja - 11:10 za Zvezdu.

4. MINUT: Frenklin topi prednost Zvezde, sada je "samo" jedan razlike. Hanga za Mitrovića koji zakucava. Onda alej-ap za Frenklina i 9:8 za Zvezdu. Simonović uz dosta sreće povećava na 11:8.

3. MINUT: Rebrača ne uspeva za dva, na drugoj strani Hanga sam, ali ne pogađa za tri. Usledila je kontra i Čarapić pogađa za dva - 7:4 za Zvezdu.

2. MINUT: Ubrzo i vezani poeni Simonovića za 7:0. Trener domaćina Mijatović traži tajm-aut.

Frenklin smanjuje na 7:2. Zatim loše dodavanje Hange i izgubljena lopta.

1. MINUT: Segu ne pogađa posle prvog napada. Teodosić ne pogađa za tri, Simonović hvata. Onda pogađa Giedraitis za 3:0.

Dvorana u Čačku je puna.

Utakmicu će suditi dvojac iz Srbije - Ilija Belošević i Milivoje Jovčić zajedno sa Ernadom Karovićem iz Bosne i Hercegovine.

Gosti su stigli u dvoranu.

Podsetimo, beogradski tim u narednim danima očekuje i dupli program u Evroligi. U sredu će dočekati Monako, a onda sledi i gostovanje Virtusu u petak.