Srbija ima protivnika u finalu: Nemci napravili senzaciju!

0

Autor: A. S.

Biće to evropsko finale usred Manile

Andreas Obst - Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Conroy

Košarkaši Srbije plasirali su se u finale Svetskog prvenstva, a tamo će im rival biti ekipa Nemačke koja je u polufinalu bila bolja od Amerike sa 113:111. Biće to pravo evropsko finale, dok će za treće mesto i bronzu igrati Ameri i Kanađani.

Panceri su ovom pobedom nastavili svoj niz neporaženih, pa će Orlovi u nedelju od 14.40 imati težak zadatak. Ipak, selektor Orlova, Svetislav Pešić važi za začetnika nemačke košarke, pa nema sumnje da će taktika biti spremna.

Iako su Amerikanci imali ulogu favorita u ovom duelu, loše su ušli u meč. Dozvolili su rivalu da trči i organizuje napade, što oni nisu činili, već su se uzdali u individualna rešenja. Panceri su u jednom trenutku duela stekli čak 12 poena prednosti, a tokom većeg dela meča imali su dvocifrenu prednost.

Uprkos velikom plusu, Panceri su dozvolili rivalu da se vrati u meč, kako u prvom poluvremenu, tako i u finišu meča, kada su prišli na -1, ali je onda usledila trojka Andreasa Obsta, a zatim i dobra odbrana i pitanje pobednika je bilo rešeno. U poslednjim sekundama, Amerikanci su pogodili za dva, ali ne i da iskreiraju akciju za preokret i trijumf.

Sada ih čekaju komšije, Kanađani, a taj duel na programu je u nedelju od 10.45, dok će Nemci igrati sa Srbijom od 14.40.

Blog uživo

10. minut: Greše Ameri, Nemačka ima veliku priliku, 109:113. Kakvo ludilo pod košem, Ameri na kraju pogađaju za dva, Nemci imaju tajm na pet desetinki do kraja! 111:113!

9. minut: Nemci nižu loše odluke u napadu, Ameri na -1. Ide trojka Obsta, 108:111, pa dobra odbrana i Panceri su na korak do finala!

7. minut: Šreder siguran sa penala, Rivs nakon prodora, i dalje tri razlike za Nemce.

5. minut - Timan troši vremr do kraja napada, pa poentira, uzvraćaju i Amerikanci zakucavanjem, 96:106. Rivs smanjuje, Tajs na drugoj strani nije uspeo da uzvrati, ali je faulirao Edvardsa, koji smanjuje na -6. Nova trojka Edvardsa, 103:106!

3. minut - Nemci se sve pitaju. Ameri vrebaju priliku, kao i tokom celog meča u individualnim akcijama. Međutim, Panceri su pokazali da mogu odlično i u odbrani

1. minut: Obst ponovo fauliran na šutu sa distance, ovog puta je promašio jedno bacanje, 84:96. Nemci drže dvocifrenu razliku preko kapitena Šredera, 90:100

Treća četvrtina

10. minut: Nemci promenili brzinu, ulazi i trojka Moriza Vagnera, +10. Evo i brze dvojke Portisa, 84:92. Šreder vraća +10, 84:94!

7. minut: Bankero siguran sa penala, -4, Nemcima ulazi još jedna trojka, 75:82, a Obst pogađa za +9.  Ide i trojka Amerikanaca, uzvraća Obst, 80:89

5. minut: Kasni Obst, Hart pogađa trojku, 71:76, Obst fauliran na šutu za tri, bio je siguran, 73:79

3. minut: Prvi koš Amerikanaca iz igre u trećem kvartalu, ali Franc siguran sa penala, +5. Edvards smanjuje zaostatak, lepa akcija i Obsta, 68:73. Premišljao se Šreder, umalo da izgubi loptu, ali je ušla trojka iz velike udaljenosti, +8!

1. minut: Nemci lakim poenima otvaraju drugo poluvreme, ali treća lična Fojtmana pravi porblem Pancerima. Greši se na obe strane, Franc trojkom drži plus, 62:64. Ameri ne dozvoljavaju rivalu da se odlepi i to koševima sa penala, ali Tajs za 64:68. Vagner potom za +6!

Druga četvrtina

10. minut: Barton siguran sa distance, 60:57, nema faula na Francu Vagneru, ali ponovo je lopta za Nemce, Tajs poporavlja promašaje, 60:59.

7. minut: Oštra igra pod koševima, Nemci se bolje snalaze, +4, ali ide i trojka Bridžisa, 51:52, a sigurni i sa penala, 53:55

5. minut: Nemci se vraćaju, 48:48, Bridžis gubi loptu, ali ni Panceri nisu bili spretniji. Seriju promašaja na obe strane prekida Franc Vagner, +2

3. minut: Kakva trojka Edvardsa za vođstvo +3! Ali, kratko, 39:39. Edvards je dodelio lakat Timanu u lice, za drugi faul. Igra se koš za košem, a Amerikanci odlaze i na +4. Obst je kombinovao sa Tajsom, -2, ali evo i trojke Bridžisa, 48:43

1. minut: Evo dvojke Amera, ponovo je izjednačeno, 33:33. Na drugoj strani promašaj Franca Vagnera, ali je brzo ispravio i to trojkom 33:36. Uzvraća Rivs, 36:36.

Prva četvrtina

10. minut: Greše Nemci, Moric je presekao loptu, pa napravio grešku u koracima, Lo za 31:31. Moric siguran sa penala, za minimalnu prednost nakon deset minuta, 31:33.

9. minut: Pad Nemaca, vratili su svojim greškama rivala na -3. Dobra odbrana Amera, pa trojka i evo izjednačenja, 29:29! Fauliran Moric Vagner, pogodio je oba, +2.

7. minut: Timan oba puta precizan, 20:27. Ispali su Panceri u odbrani, Amerikanci se ne daju. Ali Obst i Moric Vagner igraju sjajno u tandemu, 22:29

5. minut: Laki poeni i za Džeksona, pa tri bacanja za Obsta, koji je bio siguran, 11:17! Ponovo čudne sudijske odluke, što Amerikanci koriste, siguran na drugoj strani i Vagner, pa Nemci stižu do +7! Nova trojka Nemaca, Šreder, 15:25. Brzo su Amerikacni, u dva napada smanjili razliku, Edvards je načinio sjajnu promenu i poentirao, 20:25.

3. minut: Bridžis jedan na jedan za 4:7, uzvraća Vojtman, 4:9. Trojka za Nemce, sve lakše stižu do poena, 6:12. Vraća Džonson, 9:12, ali zakucavanje Vagnera za TV špice, 9:14!

1. minut: Amerikanci bolji u skoku, Edvards za 2:0. Dobro trče Ameri, dok u odbrani igraju presing, ali ide trojka, Obst. Tajs sjajna blokada, a potom i zakuvacanje na asistenciju Šredera, 2:5. Vagner preciza sa penala, +5.

Ameri oslabljeni u polufinalu. Zbog respiratornih problema, meč sa Nemačkom preskače Brendon Ingram.

Sjajan i velik posao odradili su Orlovi na ovom šampionatu. Najpre su obezbedili direktan plasman na Olimpijske igre, a potom su osigurali i medalju. Sada su na korak od velikog sna i neke nove istorije.