Jokić za istoriju, oboren moćni Finiks! Novim tripl-dablom Srbin poveo Denver u finale Zapada

Jokić odigrao za istoriju!

Novim tripl-dablom Srbin poveo Denver u finale Zapada.

Finiks pao pred domaćim navijačima - 125:100, serija završena rezultatom 4-2.

Jokić za 31 minut postigao 32 poena, deset skokova i 12 dodavanja.

Domaći nisu imali dobre izglede ni pre početka odlučujuće utakmice, budući da im je ranije otpao startni plej iskusni Kris Pol, dok je zbog povrede rebra morao da odustane i Diandre Ejton, koji je jedini od visokih igrača mogao da parira nezvanično najboljem igraču NBA Nikoli Jokiću.

U takvoj situaciji Denver je lako ostvario prednost i već u prvoj četvrtini došao do rezultata 44:26, pre svega zahvaljujući seriji u poslednja dva minuta od čak 17:0!

U nastavku su gosti pokazali izuzetnu stabilnost i ozbiljnost. Trener Meloun je odmarao Jokića zbog nelagode koju je osetio u kolenu, ali u trenucima kada je dobijao šansu Srbin ju je maksimalno koristio tako da su Nagetsi na odmor otišli sa neverovatnih 81:51.

Do kraja Denver je samo rutinirao "sunca" i otišao u svoje treće konferencijsko finale posle onog 1978. i 2009. godine.

Pored sjajnog Jokiča u timu Denvera se istakao Džamal Marej koji je sa malim tegobama zbog prehlade izašao na parket i postigao 26 poena, dok je kod domaćim Kameron Pejn  ubacio 31 poen, Kevin Durent je dodao 23, a Devin Buker je pottpuno podbacio - 12 poena!

Prva utakmica finala igraće se 16. juna.

Protivnik će biti bolji iz duela Lejkersa i Golden Stejta.

Trenutni rezultat je 3:2 za Lejkerse.

U šestom meču polufinala na Istoku Boston je u gostima pobedio Filadelfiju sa 95:86. Rezultat u seriji je 3-3, odlučiće majstorica na parketu Seltiksa, 15. maja u 02.00 po srednjeevropskom vremenu.