Ivanovićeva simultanka! Zvezda "razbila" Cedevitu Olimpiju, i to pred očima Luke Dončića (FOTO, VIDEO)

19:51

0

U plej-ofu crveno-beli protiv Zadra, a tim iz Ljubljane sa FMP-om

Nikola Ivanović - Copyright ABA/Cedevita Olimpija/Filip Barbalić/Alesfevzer.com

Utakmicom između Cedevite Olimpije i Crvene zvezde završen je ligaški deo sezone u AdmiralBet ABA ligi. Rezultat u Ljubljani je bio 84:70, uz fenomenalnu partiju Nikole Ivanovića koji je ubacio čak 29 poena. I to sve pred očima Luke Dončića čiji je Dalas već završio NBA sezonu.

Crveno-beli, bez Fakunda Kampaca i Luke Vildoze su maestralno otvorili meč u "Stožicama" i pre svega zahvaljujući Ivanoviću i Filipu Petruševu napravili uvodnu seriju od 17:0. Domaćin je tek na 3:30 do kraja prve četvrtine postigao prve poene.

U nastavku meča u Stožicama je postepeno smanjivao prednost, i "istopio" i na samo dva poena razlike. Ali je onda usledila nova serija crveno-belih i to u završnici druge deonice. Za kraj je napravljena serija od 7:0, pa se na odmor otišlo sa 43:30 u korist gostiju. Posle prvih 20 minuta, centralna figura je bio Ivanović sa 16 poena. Do tada je bio nepogrešiv za dva (4/4) i tri poena (2/2).

Završetak poluvremena je obeležio i pad Branka Lazića, koji se ipak vratio na teren, a odmah u nastavku i pogađao koš domaćina.

U nastavku meča, Zvezda je održavala prednost koja je išla i do 19 poena. Na ruku im je išla i činjenica da je domaćin promašivao za tri poena i iz 20 pokušaja pogodili su samo dve do početka poslednje četvrtine.

I kako se meč približavao kraju Ivanović se nije zaustavljao. Nastavljao je da zasipa koš protivnika. Pa je njegova konačna statistika bila 29 poena (8/9 za dva, 3/6 za tri i 4/6 bacanja) uz pet asistencija.

Kada je reč o ostalim strelcima, Petrušev i Ognjen Dobrić su ubacili po 12, dok je Luka Mitrović postigao deset. Lazić je ubacio šest (2/3 za tri), dok je najviše skokova na kontu bio Stefan Lazarević. Imao je sedam uhvaćenih lopti, uz četiri poena.

Za Cedevita Olimpiju, Amar Alibegović je postigao 12, poena, a Zoran Dragić dva manje. Alen Omić i Matic Rebec su "stali" na devet.

I jedan i drugi tim znaju rivale u plej-ofu, znaju i pozicije sa kojih će krenuti u borbu za trofej, pa konačan ishod neće ništa promeniti na tabeli. U plej-ofu crveno-beli će igrati protiv Zadra, a tim iz Ljubljane sa FMP-om.

Zvezda će u petak od 20 sati na svom terenu dočekati Zadar, a druga utakmica je na programu 5. maja u Hrvatskoj.

Cedevita Olimpija će u subotu od 18.30 sati dočekati FMP, dok će drugi meč biti odigran 6. maja u Železniku.

Kraj!

40. MINUT - Petrušev pravi faul! Smanjuje domaćin na 84:70.

38. MINUT - Ivanović ne staje - 80:68.

37. MINUT - Ivanović na tablu i njegov 27. poen - 78:61. Rebec pogađa za tri poena - 78:64.

36. MINUT - Markoviću se ipak priznaju poeni, jer je Matković dirao obruč - 75:61.

Zatim Dobrić pogađa sa linije slobodnih bacanja - 76:61.

35. MINUT - Petrušev faulira Murića. Ovo mu je treća lična. Murić je imao otvoren za tri poena, ali ne pogađa. Pravi Martin petu ličnu i izlazi. Učinak mu je dva poena i jedan skok.

34. MINUT - Murić pogađa za tri poena - 73:57. Nedović do Markovića čiji je šut za tri "kratak".

33. MINUT - Omić na Martina i pogađa 69:54. Nedović za tri, ali lopta izlazi iz koša.

Omić ponovo na Martina i novi faul. Dragić pokušava za tri, ali je neprecizan. Traži i faul, ali sudije ne misle tako.

32. MINUT - Martin ne pogađa zicer. Gnjidić iz velike daljine za tri, ali ne pogađa. Novi skok Lazarevića (za sada šesti).

Posle poena Dobrića (66:52), Alilović traži tajm-aut.

30. MINUT - Dobrić uspešan sa linije slobodnih bacanja - 64:50.

Na drugoj strani, Gnjidić smanjuje na 64:52. Takođe sa linije bacanja. Zatim Ivanović ne pogađa za tri poena, ali tu je Lazarević. Ofanzivni skok, pa i poeni, za 66:52, odnosno plus 14.

29. MINUT - Opet Ivanović za tri poena - 62:48. Murić ne vraća za tri poena.

28. MINUT - Ivanović postiže svoj 22. poen - 59:46 za Zvezdu.

27. MINUT - Ivanović za tri, ne pogađa, a onda Holand pravi nepotreban faul.

25. MINUT - Mitrović na asistenciju Ivanovića za 53:38. Alibegović smanjuje na 53:30.

24. MINUT - Petrušev pod faulom pogađa. Uspešan i sa linije bacanja - 51:38.

Meč gleda i Luka Dončić, zvezda Dalasa za koji je NBA sezona već završena. Inače, ne krije simpatije prema Zvezdi.

23. MINUT - Rebec do Alibegovića koji poentira pored Petruševa.

21. MINUT - Izgubljena lopta već na početku za Cedevitu Olimpiju. Na drugoj strani, Nedović ne pogađa za tri poena.

Adams uspeva da pobegne Laziću koji se vratio i pogađa za dva. Uzvraća Lazić, pogađa za tri - 46:32.

Na poluvremenu ubedljivo najefikasniji je Ivanović sa 16 poena (2/2 za tri, 4/4 za tri). Petrušev je ubacio devet. Za Cedevitu Olimpiju Zoran Dragić ima učinak od osam, a Alen Omić od sedam poena.

20. MINUT - Radović ne pogađa za tri, prekratko i napad za Zvezdu.

Tajm-aut za crveno-bele. Lazić nezgodno pada posle skoka ispod koša domaćina. Udara i glavom pri padu. Nesportska Omića, tako su odlučile sudije. Centar objašnjava da ga nije video i da je sve nehotično. Kapiten Zvezde napušta teren.

Dobrić pogađa, za 40:30 sa linije bacanja. I Ivanović za tri poena - 43:30.

19. MINUT - Adams pogađa za dva poena. U narednom napadu, Nedović ne pogađa. Nova mrtva lopta.

Adams gubi loptu u duelu sa Lazićem. Petrušev izvodi, Ivanović vodi napada. Nalazi Mitrovića ispod koša. Lagani poeni za 38:30.

18. MINUT - Nedović i njegovi prvi poeni. Lazić dodaje, a Nedović usamljen i pogađa za tri poena - 32:26. Tajm-aut traži Alilović.

Alibegović ne pogađa za tri. Ali pogađa Lazić za 36:28.

17. MINUT - Ivanović seče pas Omića i lagano polaže za 29:24. Zatim Martin pravi faul (svoj treći), a Omić je uspešan sa linije bacanja. Smanjuje na 29:26.

ABA/Cedevita Olimpija/Filip Barbalić/Alesfevzer.com

Ivanović šutira za dva, ali ga Gnjidić faulira (njegov treći prekršaj). Alilović ga izvodi iz igre. Ivanović pogađa sa linije bacanja, ali polovično - 30-26.

Omić koristi što Martin ima tri lične i ispod koša smanjuje na 30:28.

16. MINUT - Omić uspešniji od Kuzmića, uz faul. Pogađa i smanjuje na 27:21. Posle promašaja Zvezde za tri, kontra Dragića koji polaže uz dodatno bacanje - 27:24. Domaćin se vratio u meč.

Podsetimo, Zvezda je večeras bez tandema Kampaco - Vildoza.

15. MINUT - Omić dodaje Gnjidiću koji ispod koša poentira 27:18. Ivanović traži tajm-aut.

14. MINUT - Gnjidić do Matkovića koji pogađa ispod koša pored Ilića.

Lazarević dodaje Holandu, koji je sam i pogađa za tri - 27:14. Matković smanuje na 27:16.

13. MINUT - Murić pravi faul u napadu. Dobrić sa linije slobodnih bacanja, za 23:10. Na drugoj strani ukucava Matković, za 23:12.

12. MINUT - Murić na liniji slobodnih bacanja. Ne koristi nijedno. Holand odličan u odbrani, ali u narednom napadu Lazarević gubi loptu.

10. MINUT - Holand gazi aut liniju i lopta za Cedevita Olimpiju. Dragić trojkom smanjuje na 19:10.

Mitrovića udvajaju ispod koša, ali uspeva da iznudi faul. Ne pogađa prvo, kao ni drugo. Ostaje 19:10 i to je rezultat posle prvih deset minuta.

9. MINUT - Faul nad Mitrovićem pravi Matković. Ne pogađa prvo, kao ni drugo. Ivanović traži čelendž, za koga je lopta posle auta. Izgleda da je Mitrović poslednji igrao loptom.

Posed za domaćina. Dragić pokušava preko Holanda, ali neuspešan.

8. MINUT - Martin pravi faul u napadu (njegov drugi) i izvodi ga Ivanović. Dragić ide na prodor i smanjuje prednost branioca titule. U nastavku, nova izgubljena lopta za sprski tim.

Alibegović pogađa za tri i smanjuje - 19:7.

7. MINUT - Nedović na kratko krade loptu, ali ona ipak pripada domaćinu. Odbila se u aut. Alibegović za prve poena domaćina - 17:2. Petrušev pogađa oba bacanja - 19:2.

6. MINUT - Martin pravi faul nad Gnjidićem i oba tima su izašla iz bonusa. Gnjidić na prodor, ali ne uspeva. Martin upisuje skok, a na drugoj strani Ivanović 2+1.

Pogađa i sada je 17:0 za Zvezdu.

Adamsov šut "kratak".

5. MINUT - Ne pogađa Lazić za tri iz ugla, pa Petrušev pravi faul u napadu. Mrtva lopta, skaču Lazić i Omić. Naravno, Omić uspešniji. Nedović seče pas, Martin za Petruševa, ali promašaj zicera. Umalo 16:0.

4. MINUT - Nedović ne pogađa za dva. Omić ne uspeva, pa ni Dragić iz popravnog. Ostaje 14:0 za Zvezdu.

3. MINUT - Novi promašaj za tri poena Cedevite (0/4), uzvraća Petrušev, za 14:0. Trener domaćina Alilović traži tajma-aut. Pokušava da razdrma ekipu koja je na početku "razbijena".

2. MINUT - Ivanović krade loptu Rebecu, do Ivanovića koji lako poentira za 9:0.

1. MINUT - Ivanović o tablu posle dodavanja Nedovića. Zvezda vodi sa 2:0, Adams ne pogađa za tri. Crveno-beli vode sa 4:0.

Počelo je!

Sudije će biti: Damir Javor, Tomislav Hordov i Luka Kardum.

U prvom duelu ove sezone, Zvezda je u Beogradu slavila sa 100:95.

Utakmica će početi u 18 časova i možete da je pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu, kao i na Premiumu 1 TV Arena sport.

Kao što je rečeno, meč nema rezultatski značaj, ali daleko od toga da će timovi ući opušteno i bez motiva.

- Idemo u Ljubljanu da odigramo dobru utakmicu. istina rezultatski pritisak ne postoji,ali kada nosis dres Crvene zvezde pritisak je uvek tu i uvek želimo da pobedimo, bilo kada i bilo gde. Tako će biti i u Ljubljani. U seriji smo pobeda i želimo da u dobrom ritmu dočekamo početak doigravanja u ABA ligi gde su naše ambicije poznate - rekao je u najavi meča trener crveno-belih, Duško Ivanović.