Isključen Bogdanov nervozni saigrač! Uz Srbinov skroman učinak Atlanta ipak pobedila (VIDEO)

07:04

0

Bogdanović je bio jedan od retkih koji nije bio "dvocifren"

Isključenje Trea Janga - Copyright Printscreen/Twitter/Bleacher Report

Košarkaši Atlante su pobedili Indijanu kao domaćini rezultatom 143:130 i tako nastavili da igraju po sistemu "toplo hladno". U poslednjih šest mečeva naizmenično su pobeđivali i gubili. Takođe, sada imaju "egal" pobeda i poraza, 37-37 i osmi su na Istoku, dok je Indijana na 11. mestu sa skorom 33-42.

Naš košarkaš, Bogdan Bogdanović imao je skroman učinak jer je bio jedan od retkih koji je dao manje od deset poena. Nekadašnji igrač Partizana je bio starter i za 32 minuta ubacio devet poena (4/8) iz igre, uz četiri skoka i jednu asistenciju. Samo je Aron Holidej dao manje - sedam.

Kada je reč o Srbinovim saigračima, Džon Kolins je bio najefikasniji sa 21 poenom. Dižonte Marej je ubacio 20, Sadik Bej 18, a Klint Kapela 17 poena, uz čak 17 skokova.

U redovima Indijane Džordan Nvora je bio najbolji sa 33 poena, dok je Tajris Haliburton postigao 19, uz 13 asistencija.

Inače, meč je obeležilo i isključenje Trea Janga sredinom treće četvrtine. Nezadovoljan dosuđenim faulom u napadu, ljutito je bacio loptu ka sudiji Skotu Volu koji je uhvatio.

Ali je Jang ekspresno dobio 15. ovosezonsku tehničku i morao je u svlačionicu. Ako bude napravio još jednu moraće da preskoči jedan meč.

- To jednostavno ne može da radi. Rekao sam mu i on to zna - objasnio je trener Atlante Kvin Snajder, dok je Marej video i "nešto dobro".

- Nije loše uticalo. Učinili smo da bude pozitivno i pobedili - kazao je Marej.

Inače, Jang je za 21 minut ubacio 14 poena, uz pet dodavanja. A onda je otišao na "hlađenje".