26.03.2023

06:44

0

Ovo je bio i duel lidera Zapada i Istoka

Jokić i Adetekumbo u utakmici Denver - Mivoki - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Denver je pobedio Milvoki rezultatom 129:106. Ovaj okršaj je bio posebno važan i zanimljiv jer je prvi tim Zapada (50-24) savladao lidera Istoka (53-21), a ujedno je bio i okršaj dvojice pretendenata (ranije i osvajača) za MVP nagradu, Nikole Jokića i Janisa Adetekumboa. I uspešniji je bio Srbin.

Osim što je njegov tim slavio prilično ubedljivo, Jokić je upisao i novi dabl-dabl. Za 32 minuta ubacio je 31 poen (10/20 iz igre, 1/6 za tri, 10/11 bacanja) uz 11 asistencija i šest skokova.

Na drugoj strani, Grk je imao potpuno istu minutažu, kao i isti broj poena. Ali je imao "samo" devet skokova i četiri dodavanja, pa je ostao bez dabl-dabla. Iza Janisa, po učinku su bila čak trojica saigrača sa po 13 poena, Kris Midlton, Bruk Lopez i Grejson Alen.

U redovima Denvera još su se istakli i Džamal Marej sa 26 poena i Majkl Porter Junior sa 19. Po 11 su ubacili Kentavius Koldvel Poup i Brus Braun.

Inače, meč je prelomljen u drugom poluvremenu. U treću četvrtinu se ušlo sa 68:63 za Milvoki, a u poslednju sa plus 12 za Denver - 97:85. U poslednjoj deonici je ta prednost samo rasla, a išla je i do plus 25.

Nagetse sada očekuju još dva meča kod kuće, sa Filadelfijom i Nju Orleansom.