Zvezdi prvi trofej u sezoni! Mega je bila hrabra, ali kup ide crveno-belima!

1

Autor: P.K.

Presudili su kvalitet i iskustvo, Zvezda odbranila "Žućkovu levicu"

Zvezda slavi osvajanje kupa - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Crvena zvezda je odbranila trofej u Kupu Radivoja Koraća, pošto je večeras ubedljivo pobedila hrabru Megu.

Na kraju, posle 40 minuta lepe i zanimljive košarke, Crvena zvezda - Mega  96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14).

Zvezdi je ovo treći uzastopni trofej u kupu, kao i prvi trofej u Zvezdi za trenera Duška Ivanovića, ali i Nemanju Nedovića, Fakunda Kampaca i Luku Vildozu.

Mega je večeras bila borbena i hrabra, nije se predavala, ali su crveno-beli bili prosto kvalitetniji u svim segmentima.

Mega je dobila prvu četvrtinu, uspela je u jednom trenutku da priđe posle i na četiri poena zaostatka, ali bi Zvezda uvek imala odgovor.

Fakundo Kampaco je ponovo bio centralna figura meča, ali, baš kao i u polufinalu, statistika ne pokazuje da je i u napadu i u odbrani bio centralna figura meča, koji je sve vreme kontrolisao dešavanja na parketu.

Meč je završio sa dva poena i šest asistencija, ali statistika zaista ne može da pokaže koliki je njegov uticaj na igru. Luka Vildoza je imao šest poena i sedam asistencija, a najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 24 poena.

Zvezdina "Kobra" obično dobro igra važne i velike mečeve i to je i večeras pokazao. Nemanja Nedović je potvrdio dobru formu sa 20 poena, a veliki doprinos su dali Filip Petrušev sa 15 poena i 11 skokova, kao i Luka Mitrović sa 14 poena.

U Megi najefikasniji su bili Malkolm Kazalon sa 15 i Danko Branković sa 14 poena. Sjajan je bio i Petar Kovačević sa 13 poena i on je verovatno najveće otkrovenje ovog turnira.

38. minut: Dva minuta do kraja, 94:76.

37. minut: Bližimo se finišu meča. Još 3.20 do kraja. Petrušev ima slobodna bacanja, koristi 91:75. Delije već slave:

35. minut: Nedović daje trojku i najverovatnije stavlja tačku na ovaj meč. 87:70

34. minut: Nedović je siguran, Zvezda potpuno kontroliše meč, nema nikakvih naznaka o preokretu i senzaciji. Još šest minuta do kraja. 84:68

31. minut: Nedović "otvara" četvrtinu. Sjajno napadačko veče crveno-belih, 80:65

Kraj treće četvrtine, 78:65

30. minut: Kovačević daje koš, a Dobrić odgovara svojom trećom trojkom! To je 24 poena za njega i nova asistencija za Vildozu. 78:65

29. minut: Mitrović košem donosi Zvezdi +15, ali Mega odgovara sa četiri vezana poena. Ivanović ne traži tajm-aut, pušta igrače da se sami stabilizuju. Sada Vildoza pogađa 75:63

27. minut: Kovačević daje jedno bacanje, a Dobrić odgovara trojkom! Zvezda pokazuje da ima zaista mnogo rešenja u napadu, a "Kobra" ističe kandidaturu za MVP-a finala, već ima 21 poen. 71:58

26. minut: Odlična odbrana Zvezde donosi kontru i nove lake poene Petruševa. Zvezda opet ima dvocifrenu prednost. 68:57

25. minut: Dobrić daje trojku, pa Mitrović polaže bez odgovora i Zvezda odlazi na +9. Barać traži tajm-aut. 66:57

24. minut: Posle razmene poena, videli smo novu "magiju" Kampaca za Dobrića, koji je i sam oduševljen rešenjem argentinskog plejmejkera i pokazuje u njega sa osmehom. Kampaco potpuno diriguje utakmicom. 61:55

23. minut: Branković daje koš i Mega prilazi na samo četiri poena zaostatka. Ipak, Dobrić odmah odgovara trojkom. I on je sada "dvocifren". Posle promašenog napada, Đurišić je ukrao loptu i očas posla pretrčao teren i daje koš pod faulom. Pogađa dodatno i Mega je opet na četiri poena zaostatka. 57:53

21. minut: Rudan promašuje prvi šut u drugom poluvremenu. Na terenu je prvi put i Stefan Makrović. Po jedan pogođen penal na obe strane u prvom minutu treće četvrtine. 52:45.

Još fotografija naše Katarine:

Mnogo poena i prilično atraktivna utakmica do sada. Zvezda čuva razliku, koja je bila i dvocifrena, ali Mega je pronalazila načine da se vrati. Ipak, crveno-beli su skoro sve vreme u prednosti.

Strelci:

Zvezda: Vildoza 4, 4as, Lazarević, Kampaco 2, Mitrović 9, Lazić 3, Martin, Dobrić 6, Ilić 4, Nedović 11, Marković nije ulazio u igru, Petrušev 6, Bentil 6.

Mega: Milenković nije ulazio u igru, Branković 7, Đulović nije ulazio u igru, Rudan, Uskoković 10, Kazalon 10, Đurišić 2, Kovačević 8, Cerovina 7, Rori 5as, Stefanović nije ulazio u igru.

Kraj prvog poluvremena, 51:44

20. minut: Sjajno je Kampaco pronašao Mitrovića, koji daje koš dve sekunde pre kraja. Nije Mega posle toga ništa uradila. 51:44

20. minut: Uskokovićevi prodori rade, tako da je Ivanović odmah zatražio još jedan tajm-aut. 49:44

19. minut: Dobrić poentira, pa Uskoković koristi penale, pa Ilić, a onda Kovačević daje koš. Ivanović traži tajm-aut. 49:42

- Igrači na obe strane terena proklizavaju, ali srećom nije bilo povreda do sada.

18. minut: Odlična akcija Rudan-Kovačević, a na drugoj strani gledamo istu kombinaciju, samo u izvedbi Ilić-Uskoković. Zvezda je stekla neku bezbednu prednost 7-11 poena i održava ga za sada. Uskoković daje koš pod faulom, a onda i dodatno bacanje. 45:38

16. minut: Petrušev daje jedno od dva bacanja. Obojica trenera mnogo menjaju, skoro kao na hokeju. 41:31

15. minut: Dobra odbrana Zvezde donosi kontru, Petrušev poentira za prvo dvocifreno vođstvo večeras, ali Kazalon odgvara trojkom. Petrušev daje jedno bacanje, drugo promašuje, a Danko Branković daje autokoš, što se piše kapitenu protivničkog tima, Branku Laziću. 40:29

14. minut: Luka Mitrović atraktivnim driblingom izbacuje čuvara iz igre i daje koš. Mora Barać da traži tajm-aut. 33:26

13. minut: Kampaco produžava seriju Zvezde na 7:0, što konačno prekida Cerovina trojkom. 31:26.

12. minut: Posle Nedovića pogađa i Mitrović za seriju Zvezde 5:0. Mega bez poena i dalje. 27:23

11. minut: Druga četvrtina počinje lakim poenima Nedovića pod faulom. Daje i dodatno bacanje i prekida seriju Mege. 25:23.

Stigle su nam prve fotke naše foto-reporterke Katarine Mihajlović:

Kraj prve četvrtine, 22:23

10. minut: Kovačević penalima donosi prednost Megi na kraju prve četvrtine! To je serija 8:0! 22:23

10. minut: Nastavljen je meč, Kovačević daje koš na drugi obruč iz reketa. Ne predaje se Mega. 22:21

- U toku je kraći prekid, ali nema nikakvih incidenata, samo se parket briše nešto duže.

9. minut: Cerovina prvo daje dva penala, a posle dobre odbrane pogađa i sa poludistance. Sa mnogo samopouzdanja napada protivničke bekove. 22:19

8. minut: Nova trojka Nedovića i to je već osetnija prednost Zvezde! Barać traži tajm-aut. 22:15

8. minut: Uskoković daje koš i dodatno bacanje, dok na drugoj strani Nedović daje trojku. 19:15

7. minut: Dobrić pogađa koš, a onda i daje slobodna bacanja i Zvezda vodi. 16:12

5. minut: Mitrović daje slobodno bacanje, imamo prvi tajm-aut na meču. 12:12

5. minut: Vidi se da je Mega odmornija i svežija, bar u početku. Lazić daje trojku, Đurišić odgovara, imamo "klackalicu". 11:12

4. minut: Bentil pogađa oba penala i donosi izjednačenje. 8:8

Pogledajte i izvođenje himne i dolazak vojnog orkestra:

- 2. minut: Mega sa dve trojke odgovara na Zvezdine napade, a posle jedne kontre Kazalon zakucava i "gosti" vode. 6:8

Počinje meč!

Startne petorke:

Crvena zvezda: Vildoza, Lazić, Dobrić, Bentil, Mitrović.

Mega: Rori, Kazalon, Đurišić, Rudan, Branković.

- Predstavljanje igrača:

- Ovo su sastavi. U Zvezdi nema Ognjena Kuzmića, tu je Dalibor Ilić:

Zvezda: Vildoza, Lazarević, Kampaco, Nedović, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ilić, Marković, Petrušev, Bentil

Mega: Milenković, Branković, Đulović, Rudan, Uskoković, Kazalon, Đurišić, Kovačević, Cerovina, Rori, Mušikić, Stevanović.

- Osetite malo atmosferu iz Čaira:

- Hala još nije ispunjena, pola sata pre početka meča.

24sedam

- Finale sude trojica sudija iz Beograda: Stefan Ćalić, Siniša Prpa i Vladimir Jevtović.

Ivanović je odmah odgovorio na opasku da je pobedom nad Partizanom trofej već osvojen:

- To ste vi rekli, ja sam igračima rekao da nas čeka još jedna utakmica. Imamo još jednu utakmicu da bismo osvojili prvi trofej. Biće veoma teško. Dobro poznajemo tu ekipu, moramo da budemo koncentrisani. Imamo malo vremena, treba da spremimo utakmicu i da budemo koncentrisani 40 minuta. Ništa nije završeno. Oni su gubili večeras 17 razlike i pobedili. Mlada, kvalitetna i talentovana ekipa.

Trener Mege Marko Barać rekao je šta je imao o finalu i pre nego što je saznao ime protivnika:

- Hoću da ovaj prelepi turnir dobije jednu sjajnu utakmicu i sjajnu košarku i ko god bude protivnik hoću da moji momci uživaju u celom tom danu i u finalnom meču.