Slavlje igrača Partizana posle pobede - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Partizan je prvi polufinalista Kupa Radivoja Koraća!

Partizan - Spartak 91:69 (23:16, 30:18, 20:19, 18:16).

Partizan će u polufinalu igrati sa pobednikom duela Crvena zvezda-Borac, koji se igra sutra. U sredu od 21 igraju Mega i Vojvodina. Pobednik tog duela će u polufinale sa pobednikom sutrašnjeg meča FMP-Metalac.

Spartak je četvrti tim u KLS, gde je u seriji od četiri uzastopne pobede i večeras se uopšte nije obrukao, uprkos ubedljivom porazu.

Subotičani su celu prvu četvrtinu mučili Partizan, a onda su probali da se vrate i početkom drugog poluvremena, ali je kvalitet crno-belih prevladao.

Sve vreme se igralo brzo, tempo nije opadao, a publika u Nišu je gledala zanimljiv meč, iako su crno-beli sve vreme vodili.

Na kraju je Željko Obradović pružio šansu 16-godišnjem Savu Drezgiću i 17-godišnjem Viktoru Mikiću.

Najefikasniji u Partizanu bio je Matijas Lesor sa 17 poena. Danilo Anđušić i Zek Ledej dodali su po je 14, a Aleksa Avramović 13, uz šest asistencija. Dante Eksum je doprineo sa  osam poena i pet asistencija.

Spartak su predvodili Andrija Bojić sa 17, Aleksandar Danilović sa 15 i Aleksa Jugović sa 13.

40. minut: Kraj meča, 91:69. Drezgić je uspeo da se upiše u strelce na svom debiju za prvi tim.

38. minutu: Dobili su šansu 16-godišnji Savo Drezgić i 17-godišnji Viktor Mikić.

37. minut: Aleksa Avramović daje dodatno bacanje. Čeka se krajnji rezultat, Partizan je odradio svoj deo posla za polufinale i viđeni derbi sa Crvenom zvezdom. Tri minuta do kraja. 89:66

36. minut: Partizan odlazi na 86:62, Lukajić traži tajm-aut.

34. minut: Održava Partizan prednost, ali tempo utakmice ne pada, i dalje se trči. 78:60

Kraj treće četvrtine, 73:53

30. minut: Odbio je Partizan sve napade i opet došao do maksimalne prednosti. 73:53

28. minut: Jako agresivno igra Spartak i vrlo borbeno, nije se predao ni kad je gubio 20 razlike. Eksum pogađa oba penala za 67:52.

26. minut: Dobru odbranu igra Spartak, imao je nekoliko kontri, a vratio je i koliko-toliko aktivan rezultat. 61:49

24. minut: Posle trojke Danilovića, Spartak je opet imao aktivan rezultat, ali Anđušić vraća trojku. Na drugoj strani opet pogađa Danilović, pa Ledej. 61:45

22. minut: Čekali smo minut i po na prve poene u drugom poluvremenu i konačno trifunović pogađa. Spartak odgovara preko Sokolovića i Bojića. 56:40.

Strelci:

Partizan: Vukčević 4, Ledej 8, Drezgić nije igrao, Avramović 10, Panter 3, Smailagić, Eksum 2, Mikić nije igrao, Naneli 6, Lesor 10, Trifunović 2, Anđušić 8.

Spartak: Terens 3, Jugović 8, Ilkić 2, Prlja, Dodić nije igrao, Milisavljević 3, Gazibegović, Bojić 8, Danilović 8, Cvetinović, Sokolović 2, Barna.

Kraj prvog poluvremena, 53:34

20. minut: Stigao je Partizan do +20, ali Spartak odgovara trojkom. Kraj prvog poluvremena. 53:34.

18. minut: Spartak je iskoristio dva napada i dva puta se odbranio, Obradović traži tajm-aut. 42:27

17. minut: Vratio se Vukčević u igru, dobro je. Na terenu, crno-beli pokazuju snagu i razliku u kvalitetu. 42:23

Meč je na kratko bio prekidan zbog pogrdnog skandiranja sa tribina.

14. minut: Eksum daje koš, pa Naneli trojku, onda i Avramović daje lake poene, a Lesor snažno - brz i žestok odgovor Partizana - serija 13:0, mora Lukajić da traži tajm-aut. 38:21

12. minut: Lesor odgovara zakucavanjem, a onda i Ledej polaže iz prodora pod faulom, ali nije iskoristio dodatno bacanje. 29:21

11. minut: Jugović i Ledej razmenjuju koševe, a onda Aleksa Jugović daje trojku! 25:21, odličan otpor Spartaka

Kraj prve četvrtine, 23:16

10. minut: Partizan trojke šutira 4/11, a slobodna bacanja 5/9. Spartak se dobro pokazao u prvoj deonici i jasno je da se neće predati. Crno-beli moraju da se trude i igraju najbolje što znaju. Posle prvih 10 minuta rezultat je 23:16, što je najveća prednost na meču.

6. minut: Jugović daje trojku, a onda i Sokolović koš za vođstvo Spartaka! To nije dugo trajalo, jer je Panter odmah odgovorio trojkom. 17:13

- Vukčević je morao da izađe iz igre. Pao je na nogu rivala, nije izgledalo dobro uopšte.

4. minut: Andrija Bojić odgovara dalekom dvojkom, onda se odbranio i trči u kontru. Vukčević se okliznuo i pao. 11:8

3. minut: Meč je počeo trojkom Avramovića, uzvratio je Terens, a onda je Anđušić dao penale i trojku za vođstvo od 9:3.

Počeo je meč!

Ovo su startne petorke:

Partizan: Avramović, Anđušić, Trifunović, Vukčević, Smailagić.

Spartak: Terens, Milisavljević, Bojić, Danilović, Sokolović.

- Zagrevanje pred meč:

- Igrači su na terenu, ovako je izgledao izlazak crno-belih:

Trener Partizan Željko Obradović  standardno poziva na oprez pred kup takmičenje, ali kaže i da se raduje susretu sa svojim prijateljima iz Spartaka.

- Kup je specifično takmičenje i treba mu pristupiti sa maksimalnim oprezom. Meni je pre svega drago da ću imati priliku da budem na istoj utakmici sa mojim dragim prijateljom, Željkom Lukajićem. Nadam se da ćemo imati vremena i pre te utakmice da se vidimo i da proćaskamo. Što se pripreme utakmice tiče, sinoćni trening, danas trening u Nišu i to je to. Maksimalno poštovanje protivnika, maksimalna koncentracija i da probamo da i u tom takmičenju krenemo sa pobedom - istakao je Obradović.