21:11

0

Podgorički tim lako izašao na kraj sa gostima iz Železnika

Detalj s meča Budućnosti i FMP-a - Copyright AdmiralBet ABA League/KK Budućnost/Filip Roganović

Duel Budućnosti i FMP-a trebalo je da bude jedan od najneizvesnijih u 18. kolu AdmiralBet ABA lige. Ipak, od toga nije bilo ništa, pošto je crnogorski tim prilično lako i ubedljivo izašao na kraj sa Panterima u „Morači“ – 84:58 (21:22, 22:14, 22:6, 19:16).

Stigli su „panteri“ na derbi u Podgoricu kao trećeplasirani tim regionalnog takmičenja, osokoljeni pobedom u prvom meču sezone protiv istog rivala.

Međutim, ekipa Vlade Jovanovića bila je naoštrena da im se revanšira. Iako se do 18. minuta vodila potpuno izjednačena borba, u kojoj su gosti iz Železnika neretko bili u rezultatskom plusu, finiš druge i cela treća deonica ugasili su sve nade FMP-a da može do još jedne velike regionalne pobede.

Serijom 15:0 „đetići“ su u 21. minutu došli do prve dvocifrene prednosti (47:36), da potom „panteri“ ušli u ofanzivnu crnu rupu od sedam minuta bez postignutog koša što su domaći kaznili da odu na nedostižnih, ogromnih 65:40.

Bel Hejns je sa 20 poena predvodio Budućnost, O’Brajen je postigao 11, a Kaba 10 poena. Kod gostiju poenterski su se istakli Valinskas (18), debitant Tilman (13, 5 sk, 3 as) i Janković (10).