Potpuno demoliranje: Zvezda počistila Igokeu - pala i stotka!

17:08

0

Crveno-beli razbili Igokeu sa 104:71 u 18. kolu AdmiralBet ABA lige

Fakundo Kampaco - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde razbili su Igokeu sa 104:71 (27:11, 34;19, 20:11, 23:30) u 18. kolu AdmiralBet ABA lige.

Crveno-beli su rutniski stigli do novog trijumfa nad nemoćnim gostima, koji nisu nijednog trenutka ozbiljnije ugorizili domaćine koji su sav svoj gnev za prethodne poraze u Evroligi pokazali nad nemoćnim timom iz Laktaša.

Od samog starta videlo da se zna ko je pobednik i razlika je iz minuta u minut rasla, samo je bilo pitanje na kraju koliko će crveno-beli napuniti koš Igokee.

U nekoliko navrata, razlika je išla i preko 40 poena, što dovoljno pokazuje dominaciju domaćina.

Ipak, na kraju su gosti uspeli da malo smanje i meč završe sa minusom od 33.

Zvezda: Vildoza 13, Lazarević, Kampaco 14 (5as, 3sk), Lazić 5, Dobrić 14, Ivanović (4as), Ilić 12 (3sk, 3 uk.l), Nedović 20 (4as), Marković (6as), Kuzmić 11, Petrušev 12 (10sk), Bentil 3 (3 izg.l, 2sk)

Igokea: Kondić 3, Nerandžić 6 (4sk), Delalić 10, Tanasković 17 (8sk), Stanković 4, Kroford 11, Jošilo 5, Milosavljević 1, Voler 4, Marić 2, Đorđević 8, Bošković

Borac - Cibona (18.00)

40. minut - KRAJ (104:71)

38. minut - Ništa novo na parketu. Zvezda održava veliku prednost i samo je pitanje sa kolikom razlikom će se meč završiti.

34. minut - Čini se da su svi u dvorani svesni ko dobija ovaj meč. Crveno-beli igraju toliko koliko im je dovoljno kako bi slavili protiv nemoćne Igokee. Raspuco se Nedović koji ne zna da promaši. Publika oduševljena u Pioniru - (100:59).

30. minut - Ovo je klasično razbijanje. Zvezda se bukvalno igra sa gostima, koji ne znaju šta ih je snašlo u Pioniru. Treću četvrtinu crveno-beli završili sa neverovatnih plus 40 (81:41).

25. minut - Crveno-beli i dalje imaju ogromnu prednost. Trener Zvezde Duško Ivanović čestim izmenama želi da svim igračima pruži šansu. Igrači Igokee nemaju rešenje za igr crveno-belih - (70:35).

22. minut - Košarkaši crveno-belih igraju lepršavu košarku, sve im polazi za rukom. I već sada je gotovo sigurno da će ostvariti još jedan trijumf u AdmiralBet ABA ligi, samo je pitanje sa koliko razlikom (66:30).

Početak drugog poluvremena:

20. minut Zvezda dominira u prvih 20. minuta. Crveno-beli u svlačionicu otišli su na neverovatnih 31 (60:31).

14. minut - Izabranici Duška Ivanovića sve vreme su u vođstvu. Iz minuta u minut povećavaju prednost, otišla je preko 20.

12. minut Razlika se povećava, gosti totalno nemoćni. Publiku na noge diže Dalibor Ilić, zakucavanjem (34:15).

Početak druge četvrtine:

10. minut - Zvezda dominantna u prvih 10. minuta. Već posle prve četvrtine naravili su razliku od 16 koševa, i na neki način zna se pobednik ovog meča (27:11).

7. minut - Silna Zvezda za dva minuta - prave razliku od 18. poena (22:4). Crveno-beli su za dva minuta napravili seriju 15:0.

5. minut - Prva veća prednost izabranika Duška Ivanovića, već idu na plus pet (9:4).

2. minut - Meč je krenuo egal, klub iz Laktaša pruža otpor crveno-belima.

Blog uživo

Domaća publika će ponovo imati zadovoljstvo da uživa u partiji Fakunda Kampaca, koji će nastupiti protiv Igokee, a i dalje čeka na dozvolu nastupa u Evroligi.

Pred današnji meč, trener beogradskog sastava, Duško Ivanović, istakao je pozitivne strane rivala.

- Ekipa Igokee je dobar tim sa brojnim vrlo iskusnim i kvalitetnim igračima i njihovo mesto na tabeli (11. pozicija sa učinkom 5-11) nije u skladu sa onim šta taj tim može. U međuvremenu su promenili trenera i tim će sigurno pozitivno reagovati. Igraće sigurno sa mnogo energije, htenja i želje - kazao je Ivanović.