Ivanović hvalio Bentila i Delije, pa dao razlog velikog pada forme: Moramo da imamo strpljenja!

02.02.2023

22:57

0

Crveno-beli u Milanu doživeli četvrti uzastopni evroligaški poraz i značajno zakomplikovali situaciju u borbi za Top 8

Duško Ivanović - Copyright Profimedia

Sanjali su se veliki snovi o plasmanu u Top 8 Evrolige među navijačima Crvene zvezde, ali su ekspresno splasnuli posle četiri uzastopna poraza u elitnom takmičenju. Posle Žalgirisa, Partizana i Virtusa, večeras su Lazić i drugovi doživeli neuspeh u duelu sa Olimpijom u Milanu (74:68).

Čestitam Olimpiji, igrali su bolje. Mislim da je naša treća deonica bila dobra. Na kraju smo imali šansu da dobijemo utakmicu, ali izgubili smo još jednom. Nismo igrali dobro u prvom poluvremenu, ali mislim da smo u trećoj četvrtini zaigrali bolje u odbrani, imali smo bolje ideje – kazao je posle meča strateg crveno-belih Duško Ivanović, pa se osvrnuo na pad forme svog tima u poslednjih nekoliko nedelja.

Šta da radimo? Problem je što nemamo mnogo vremena da treniramo, već kroz utakmice moramo da poboljšamo formu. Moramo da imamo stprljena, ima još mnogo utakmica.

Malo se iskusni strateg zbunio kada su ga novinari pitali zbog čega se smanjila minutaža Nemanji Nedoviću.

Kako ne igra? Oni koji su bili na terenu, oni su bili spremni da dobiju ili izgube utakmicu!

Na kraju, Ivanović je imao reči hvale za Bena Bentila i posebno Zvezdine navijače.

Bentil je igrao veoma dobro i u odbrani i u napadu. Na treningu dobro radi i iz tog razloga je igrao dobro. A šta da kažem za ovu fantastičn publiku... Nije bitno gde igramo, svaki put imamo dobru podršku. Mislim da igrači bolje igraju kada imaju podršku - kazao je Duško Ivanović.