18:48

0

Crno-beli dali najviše poena od kada igraju u regionalnom takmičenju

Kevin Panter - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana na zatvaranju 15. kola AdmiralBet ABA lige deklasirali su ekipu MZT-a. Rezultat u beogradskoj "Areni" bio je 120:67. Ovo je ujedno i rekordni broj poena crno-belih u regonalnoj ligi.

U ovaj duel crno-beli su ušli kao apsolutni favorit i to su i pokazali. Osim uvodnih trenutaka kada je postojao koliki-toliki egal, Partizan je bio u konstantnoj prednosti. Ona je postepeno rasla i u jednom trenutku iznosila i 51 poen. Tako da nije ni u jednom trenutku nije bilo nejasno ko će da pobedi, pa je srpski tim upisao 13. ovosezonski trijumf, a makedonski 13. poraz.

Željko Obradović je svim igračima dao šansu i svi su se upisali u listu strelaca.

Najefikasniji je bio Alen Smailagić sa 24 poena (MVP meča, sedam skokova, indeks 31), dok je najmanje dao Janis Papapetru - tri. Aleksa Avramović je ubacio 18, a Jam Madar 14. Samo je još Tristan Vukčević bio sa dvocifrenim učinkom, sa 13 poena. Na drugoj strani, Damjan Stojanovski je ubacio 16 poena, a 14 Majkl Kefi.

Takođe, crno-beli su bili odlični za tri poena, pošto su ubacili 13 iz 17 pokušaja. Na primer, Kevin Panter je "načeo" protivnika trojkama u uvodnim minutima, a posle mu je Obradović dozvolio da se odmori. Tako da je na parketu proveo četiri i po minuta. To se nije videlo, pošto se "gas nije spuštao".

I u skokovima je bio Partizan bolji, 30 u odnosu na 18, a osim za tri procenat je bio odličan i u šutu za dva (28/38) i sa linije slobodnih bacanja (25/29).

Ova pobeda je dobra uvertira za gostovanje Valensiji u Evroligi.

Takođe treba reći da su gosti iz Skoplja bili lišeni pomoći Keandrea Kuka koji je povredio rame i posle samo pet minuta izašao iz igre. Naravno, i da je ostao u igri, to ne bi mnogo uticalo na konačan ishod.

Partizan - MZT 120:67 (29:15, 25:19, 30:17, 36:16)

Partizan: Vukčević 13, Ledej 5, Avramović 18, Panter 8, Smailagić 24, Papapetru 3, Egzumm 9, Naneli 9, Lesor 6, Trifunović 5, Anđušić 6, Madar 14

MZT: Kristevski 7, Bursać 2, Mićović 4, Kefi 14, Robev, Mitevski, Kuk, Ver 10, Abu 4, Stojanovski 16, V. Stojanovski 10, Pandev.

Kraj!

4. četvrtina - 120:67

40. minut - Trifunović pogodio za 118:65. Stojanovski smanjuje na 118:67.

39. minut - Madar fauliran pri šutu za tri poena - 116:65.

38. minut - Stojanovski ipak pogađa za tri poena. Uzvraća Avramović, za 112:64. Smailagić ide na liniju i pogađa 114:64.

37. minut - Polaganje Madara - 107:61. Otvoren put Vukčevića ka košu i sada je 109:61.

36. minut - Madar pogađa za tri - 103:58. Pas Vukčevića za Avramovića i 105:58. Pokušava Nikolić ponovo tajm-autom da trgne ekipu.

Ver sa distance za 105:61.

35. minut - Ponovo "stotka" crno-belih - 100:58.

34. minut - Zakucava Mićović, za 96:55. Na drugoj strani nema poena za Vukčevića. Kefi smanjuje, a uzvraća Smailagić - 98:58.

33. minut - Smailagić i poeni uz faul. Ne pogađa bacanje, ostaje 96:53.

32. minut - Mićović faulira Vukčevića. Ne pogađa prvo, ali da drugo - 90:51. Smailagić fauliran ispod koša.

Eksum nalazi ispod koša Smailiagića i laki poeni - 92:51. Kontra Partizana posle promašenog zakucavanja Abua i zakucava Vukčević za 94:51. Novi tajm-aut Nikolića.

31. minut - Robev faulira Eksuma. Ledej do Avramovića koji je sam za tri i pogađa 87:51. Za sada najveće vođstvo.

Tristan Vukčević lagano za 89:51.

3. četvrtina - 84:51

30. minut - Ledej izvodi slobodna bacanja za kraj - 84:51. Stojanovski pokušava za tri, ali je isteklo vreme za napad.

29. minut - Dodatno slobodno bacanje za Abua - 74:48. Mićović nije pogodio za tri. Trojka Ledeja - 78:48. Najveća prednost do sada. Deseta trojka crno-belih i sada su se svi upisali u strelce.

Tajm-aut Nikolića.

28. minut - Anđušić pogađa za tri - 72:46.

27. minut - Kontra MZT-a. Abu do Kefija koji polaže za 67:46. Smailagić ofanzivni skok i zatim i poeni - 69:46.

Na liniji bacanja je Abu. Ne pogađa nijedno. Loša komunikacija Smailagića i Avramovića u napadu, izgubljena lopta.

26. minut - TV tajm-aut. Anđušić izvodi slobodna bacanja. Prvo pogađa, kao i drugo  67:44. Novi neiskorišćen napad za goste.

25. minut - Madar poentira za 64:40. U narednom napadu Izraelac faulira Kefija.

24. minut - Stojanovski ne pogađa za tri, a Madar se na drugoj strani upisuje u strelce - 62:40.

23. minut - Anđušić nije pogodio za tri.

Čelendž Obradovića. Odluka se ne menja. Lopta je za Partizan. Smailagić fintira Stojanovskog, pogađa i dobija dodatno bacanje. Pogađa, za 60:38.

Krstevski iz srca reketa - 60:40. Papapetru ne pogađa i nema zatim skoka za Smailagića.

22. minut - Ne pogađa Smailagić, ali u nastavku Krstevski pravi faul u napadu. Upravo nad Smailagićem. I Trifunović pogađa za tri poena - 57:36.

21. minut - Isteklo vreme za napad gostiju. Anđušić pravi grešku u koraciama. Lopta za goste. Stojanovski pogađa za 54:36.

U startnoj postavi za treću četvrtinu je i Anđušić.

U prvih 20 minuta Obradović je na parket uveo 11 igrača. Svi osim Anđušića dobili šansu.

Smailagić ubacio 11, Naneli devet, Panter osam, a Eksum sedam. Kod Skopljanaca, Kefi najefikasniji sa devet, koliko je ubacio i Stojanovski.

2. četvrtina - 54:34

20. minut - Vukčević greši u koracima. Eksum u napadu, do Nanelija i faul na Ledeju. Avramović kreće ka košu, Vobev pravi ličnu. Avramović pogađa - 54:31. Stojanovski pogađa za tri - 54:34.

19. minut - Naneli povećava na 52:31.

18. minut - Solo prodor Avramovića i zakucavanje bez problema. Novi tajm-aut gostiju kod 46:29.

Eksum uzima loptu Bursaću. Vukčević se namešta i pogađa za tri - 49:31.

17. minut - Stojanovski greši u koracima. Rezultat je 42:29.

16. minut - Naneli pogađa za tri poena - 42:26.

15. minut - Eksum pogađa za tri i Nikolić traži tajm-aut. Rezultat je 40:23.

Stojanovski pogađa za tri poena - 40:26. Vukčević fintira, ali ne pogađa. U nastavku napada Mićović faulira Eksuma.

14. minut - Stojanovski ne pogađa, hvata Eksum. Obradović traži tajm-aut. Rezultat je 35:23. Eksum zakucava za 37:23.

13. minut - Smailagić faulira Abua. Ulazi i Ledej. Obradović raspoređuje minutažu.

Eksum gubi loptu, ali Abu promašuje zakucavanje.

12. minut - Kefi ne pogađa za tri, lopta izlazi iz koša. Ostaje 35:20. Stojanovski pogađa iz ugla za tri poena. Madar ne pogađa za dva na drugoj strani.

11. minut - Smailagić za tri, uzvraća MZT - 35:20.

1. četvrtina - 28:15

10. minut - Madar krade loptu, asistencija za Smailagića koji zakucava - 26:15. Pomoć se ukazuje Kuku uma problem sa ramenom.

Bursać gubi loptu. Eksum je fauliran i staje na liniju bacanja. Pogađa oba - 28:15.

Ver dalekomentna trojka, ali ne pogađa.

9. minut - Ulazi i Eksum. Madar izvodi bacanja - 22:12. Ne pogađa Abu, hvata loptu Vukčević. Na drugoj strani pogađa Smailagić - 24:12.

Ver pogađa za tri poena - 24:15. Smailagić "kratak" u pokušaju za dva.

8. minut - Mićović faulira Smailagića koji staje na liniju slobodnih bacanja. Uspešan je polovično - 21:11.

Smailagićev faul nad Abuom koji je stigao iz Izraela. Pogađa drugo - 21:12.

7. minut - Druga lična za Abua, Lesor je na liniji slobodnih bacanja. Sada je 18:11. Smailagić umesto Lesora.

Naneli protiv Vera, sa poludistance - 20:11.

6. minut - Mićović ne pogađa iz ugla. Avramovića faulira Stojanovski. Vreme je za TV tajm-aut.

Papapetru pogađa za tri - 17:9. Ver pogađa za 17:11.

5. minut - Trifunović za Avramovića i lagani poeni - 12:6. Promašaj Abua, novi napad Partizana. Naneli je na terenu. Avramović proigrava Lesora koji zakucava.

Nisu priznati poeni, ali dva slobodna bacanja za Lesora. Pogađa za 14:6. Kefi pogađa za tri i smanjuje na 14:9.

4. minut - Koraci Kuka. Panter sa poludistance sa strane, pogađa za dva - 10:4 za Partizan. Lesor pravi faul i ispunjen je bonus.

Kefi je smanjio na 10:6.

3. minut - Lesor blokira Kefija. Ipak, u narednom napadu Panter pravi svoju drugu ličnu. Ali ga Obradović ostavlja na parketu.

2. minut - Stojanovski za 4:2. Panterova trojka i crno-beli prelaze u vođstvo. Lesor hvata loptu u odbrani i Panterova nova trojka - 8:4.

1. minut - Presečen napad crno-belih, tačnije greška u dodavanju i kontra MZT-a. Kefi pogađa oba slobodna bacanja. Uzvraća Lesor, za 2:2.

Utakmica će početi u 18 časova.

Pred današnji okršaj, trener Partizana Željko Obradović je istakao da se raduje susretu sa Draganom Gagijem Nikolićem, novim trenerom makedonskog tima, inače velikim navijačem Partizana.

- Stiže MZT sa Gagijem Nikolićem i drago mi je da ćemo ga videti ovde. Ekipa je promenjena i promena trenera je nešto što je važno jer je uticalo na igru. Izgledaju drugačije i imaju neke nove igrače tako da ćemo probati da se pripremimo i da odigramo još jednu dobru utakmicu - rekao je Obradović.