Zvezda zgromila Budućnost u derbiju sezone: Plesao se tango argentino u "Morači"!

20:15

0

Crveno-beli potpuno dominirali, Kampaco oduševljavao košarkašku planetu

Fakundo Kampaco - Copyright AdmiralBet ABA League/Budućnost VOLI/Filip Roganović

Bio je ovo susret dve ekipe koje su najčešće igrala finala AdmiralBet ABA lige, ali je na terenu postojao samo jedan tim. Crvena zvezda je pod vođstvom fantastičnog Fakunda Kampaca od početka vodila protiv Budućnosti i sve vreme dominirala.

Na kraju, Budućnost - Crvena zvezda 56:76 (12:19, 13:18, 18:16, 13:23)

Koliko je Zvezda bila dominantna govori i činjenica da je ovo najlošija napadačka partija Budućnosti ove sezone u oba takmičenja.

Apsolutni superstar utakmice bio je Fakundo Kampaco, od koga je sve večeras kretalo, kako u napadu, tako i u odbrani. Meč je završio sa 14 poena, 12 asistencija i osam ukradenih lopti, ali osim suvih brojki, crveno-beli su večeras apsolutno disali njegovim plućima.

Budućnost je zapretila u drugom poluvremenu, sa -18 je došla na samo sedam poena zaostatka, ali sjajni crveno-beli nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Maksimalna prednost bila je 24 poena, što je zaista retko u duelima ova dva tima poslednjih godina.

Zvezda je vodila bukvalno sve vreme, a odmah je povela 13:4 i to je bio znak za uzbunu domaćinu. Kada se već u prvoj četvrtini razlika popela na 10 poena, 19:9, bilo je jasno ko je bolji tim.

Ipak, ko je bolji je jedna stvar, ali ono što smo večeras gledali na parketu Morače se mora nazvati dominacijom. Jedini trenuci kada je Budućnost pretila, bilo je kada su Grin i O'Brajen "vukli", ali je to jako malo za ovakvu Zvezdu.

Duško Ivanović je dao šansu svim igračima koje je imao u protokolu, a Zvezdi ni malo nije smetala činjenica da se Luka Vildoza posle povrede još nije vratio u optimalnu formu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Luka Mitrović sa 21 poenom, od čega 20 iz igre, pogađate najviše posle čijih asistencija. U stvari, i ne treba da pogađate, ovo kako su večeras igrali Kampaco i Mitrović je bilo na visokom evroligaškom nivou.

Ognjen Dobrić je dodao 18 poena

Najefikasniji i jedini "dvocifreni" u Budućnosti bio je Erik Grin sa 14 poena. Džalil O'Brajen dodao je osam poena i sedam skokova.

Partizan – MZT (18.00)

40. minut: Kraj meča, ubedljiva i zaslužena pobeda Crvene zvezde - 76:56.

38. minut: Kampaco je izašao iz igre i verovatno se više neće vraćati: 14 poena, 12 asistencija, 8 ukradenih lopti. 48:72

37. minut: Zvezda ima +20 četiri minuta pre kraja i potpunu kontrolu meča, sve je ovde rešeno, crveno-beli nose bodove iz Morače... 48:68

36. minut: Kampaco zvanično dolazi do dabl-dabla - 11 poena i 10 asistencija. A ima i sedam ukradenih, pa ćemo možda videti jako redak tripl-dabl. 48:65

34. minut: Vratio se Kampaco, vratila se i Zvezda. Dobrić vezuje poene, a crveno-beli ponovo imaju osetniju prednost. Vlade Jovanović besni pored terena i traži tajm-aut. 46:60

32. minut: Dalibor Ilić daje jako važan koš za Zvezdu, koja mora pod hitno da povrati kontrolu nad mečom. Vildoza nije još u staroj formi, tako da crveno-beli imaju problema sa kreacijom kad nema Kampaca u igri. 46:55

31. minut: Trojka Lazića i Budućnost je na samo sedam poena zaostatka - 46:53

Kraj treće četvrtine, 43:53

30. minut: Budućnost četvrtinu završava serijom 5:0 i prilazi na "samo" 10 poena zaostatka. Kraj treće četvrtine, 43:53

29. minut: Staje nalet Budućnosti, a i Zvezda je "zaribala" malo, ali ipak ima ogromnu prednost i nema prevelikih razloga za brigu. 38:51

27. minut: Grin unosi neku energiju u ekipu Budućnosti, koja smanjuje prednost Zvezde i prilazi na 37:49, ali imaće novi Amerikanac i dodatno bacanje posle tajm-auta Ivanovića.

23. minut: Zvezda samo povećava prednost. Iako je krenula malo sporije drugo poluvreme, Kampaco ubrzava, a prednost samo raste. Dobrić daje trojku i Zvezda ide na +18 27:45

Sve u igri Zvezde kreće od Kampaca i u odbrani i u napadu, sa šest poena i osam asistencija. Čuka Mitrović je daleko najefikasniji sa 17 poena, od čega je 16 bilo iz igre. Ta osovina fenomenalno radi, ali je pogotovo impresivna odbrana Zvezde, koja je Budućnost svela na samo 25 poena za poluvreme.

Mitrović je inače jedini "dvocifreni" igrač na utakmici, dok je Dobrić dodao osam poena. Najefikasniji u Budućnosti je Grin sa pet poena.

Kraj prvog poluvremena, 25:37

20. minuta: Minijatura Kampaca, koji prodorom završava poluvreme. Fantastično poluvreme za omalenog Argentinca - šest poena i osam asistencija, ali predvodi tim i u odbrani. Kraj prve četvrtine - 25:37

20. minut: Zvezda ima +11 i poslednji napad. Ivanović je sazvao tajm-aut da nacrta poslednju napadačku akciju svog tima u prvom poluvremenu. 24:35

19. minut: Nema Budućnost rešenja za igru visokih igrača Zvezde, koja se vraća na +10. 24:34

16. minut: Zvezda se ponovo odvojila, na 27:18, pa Jovanović traži tajm-aut. Posle njega Budućnost pravi mini-seriju 4:0, ali ponovo Mitrović pravi probleme Kabi, koji mora faulom da ga zaustavi. Dao je jedno bacanje, ali Lazarević pravi ofanzivni skok, a onda Kampaco "šije suknjicu" Iliću, a Mitrović pretvara u koš za sedmu asistenciju Argentinca - 22:30

13. minut: Budućnost je prišla na samo tri poena zaostatka, ali je Ivanović pustio ekipu da na terenu rešava krizu i ne traži tajm-aut. To mu vrača Dobrić košem i faulom. Problem je što Petrušev već ima tri lične greške i mora da izađe. 17:21

12. minut: Budućnost daje prve poene u drugoj četvrtini, Aleksa Ilić zakucavanjem diže publiku na noge! Zvezda je dugo bez poena iz igre. 14:19

Kraj prve četvrtine, 12:19

10. minut: Zvezda je malo preterala u napadima, ali Budućnost ne koristi svoje šanse. Ostaje 12:19, što je i dobar rezultat za Budućnost kada se uzme u obzir stanje na terenu.

9. minut: Budućnost koristi Zvezdin bonus i sa penala prilazi na 12:19

7. minut: Zvezda je već "dvocifrena" posle trojke Luke Vildoze - 9:19

5. minut: Luka Mitrović već ima 10 poena, a Kampaco pet asistencija. Morao je Vlade Jovanović da traži tajm-aut i pre televizijskog. 4:13

4. minut: Osovina Kampaco-Mitrović deluje fenomenalno za sada. Centar Zvezde već ima 8 poena. 4:11

3. minut: O'Brajen posle dva minuta i šest sekundi daje prvi poen za Budućnost, pošto pogađa jedan od dva penala. Na drugoj strani, Lazić pogađa trojku, pa O'Brajen koš i dodatno bacanje, a onda i Mitrović koš. Lepo deluje Zvezda u napadu, ali je već izašla iz bonusa. Petrušev je posle dva minuta napravio dva penala i morao je da izađe iz igre. 4:9

1. minut: Posle skoro 60 sekundi igre, Luka Mitrović iz odbojke daje prvi koš na meču. 0:2

- Morača je prvi put ove sezone ispunjena do poslednjeg mesta! Ivanović je pozdravljen velikim aplauzom i ovacijama.

Ovo su startne postave:

Budućnost: Popović, Rejnolds, Bel-Hejns, Kaba, O'Brajan

Zvezda: Kampaco, Dobrić, Lazić, Mitrović, Petrušev

- Duško Ivanović je rođen u Bijelom Polju, ali je igračku reputaciju stekao u Budućnosti, gde je proveo sedam sezona pre odlaska u Jugoplastiku, sa kojom je dva puta bio prvak Evrope:

- Igraću utakmicu protiv Budućnosti posle čini mi se, tačno 20 godina. Podgorica je moj grad, to je moj klub, a svaki put kada uđem u dvoranu Morača za koju sam vezan, prisetim se svih onih godina koje sa prošao sa mojim saigračima.

AdmiralBet ABA liga/Budućnost VOLI/Filip Roganović

- Zvezda je prošle godine slavila u Podgorici posle dugo vremena, a trenutno je u seriji od četiri uzastopne pobede protiv Budućnosti.

Zvezda, koja ovaj susret otvara sa utakmicom manje, trenutno zauzima četvrtu poziciju na tabeli ABA lige, dok su Podgoričani petoplasirani.

Pre današnji meč, trener Zvezde, Duško Ivanović, koga su pogodile emocije zbog povratka u svoju Podgoricu, pohvalio je i bivši klub.

Budućnost je, pojačana Grinom i O Brajanom, ozbiljna ekipa koja konkuriše za najviši plasman ne samo u ABA ligi, već i u Evropi. Moraćemo da odigramo izuzetno dobru odbranu, a sa druge strane i vrlo strpljivo u napadu - rekao je trener crveno-belih.