Borac bez šanse u Železniku! FMP ubedljiv u malom srpskom derbiju!

21:32

0

Panteri trijumfalno otvorili 15. kolo AdmiralBet ABA lige

Detalj sa meča FMP - Borac - Copyright MN Press

Košarkaši FMP nastavili su sa sjajnim izdanjima ove sezone na Jadranu. U premijernom meču 15. kola AdmiralBet ABA lige, „panteri“ su u malom srpskom derbiju bili ubedljivi protiv Borca - 107:81 (31:23, 24:11, 25:23, 27:24).

Čačani večeras u Železniku jednostavno nisu imali šansu. Raspoloženi izabranici Nenada Stefanovića u prvoj deonici ubacili su im čak 31 poen, a ključnu razliku napravili su u prva četiri minuta drugog poluvremena, kada su serijom 11:3 otišli na velikih i nedostižnih 42:26.

Domaćin je imao čak šest igrača sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Predvodio ih je Valinskas sa 23 poena, Bič je postigao 16, Frejzer 14, poen manje dao je Stepanović, Janković je dodao 11, dok je Šaranović meč završio sa 10 poena. Više od polovine poena god gostiju kombinovano su ubacili Radonjić (25) i Hejl (20).