Valensija poraz od Zvezde prebolela protiv prvaka Evrope!

21:54

0

Barsa se izvukla na gostovanju protiv Asvela

Košarkaši Valensije - Copyright Profimedia/Alamy

Prošlonedeljna pobeda Crvene zvezde u Valensiji večeras je dobila dodatnu težinu. Jer, na istom mestu gde su izabranici Duška Ivanovića srušili španski tim, ekipa Aleksa Mumbrua srušila je prvaka Evrope Anadolu Efes - 81:71 (16:13, 15:17, 21:26, 29:15).

Posle veoma izjednačenih 30 minuta u kojima nijedan tim nije uspeo da napravi više od sedam poena prednosti (56:49 za Efes u finišu treće deonice) domaćin je utakmicu na svoju stranu uspeo da okrene gotovo perfektnom četvrtom deonicom, koju je dvostruki uzastopni šampion Evrope počeo sa plus šest.

Ipak, Lopez Arostegi i Veb ubacili su vezane trojke i pokrenuli seriju Valensije 18:2 koja im je na dva i po minuta pre kraja donela nedostižnih 75:62.

Domaći tim imao je čak šest košarkaša sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Predvodio je ih Puerto sa 15 poena, jedan manje dao je Veb, Prepelič je postigao 13, po 12 su ubacili Lopez Arostegi i Radebo, dok je Dubljević meč završio sa 10 poena. Goste su poenterski predvodili Klajburn sa 15, Larkin i Plajs dali su po 14, dok je Vasa Micić odigrao još jedan odličan meč sa 11 poena, šest skokova i osam asistencija.

Asvel je na svom parketu, po ko zna koji put ove sezone, izgubio evroligaški meč na gotovo identičan način. Imali su Parkerovi puleni u rukama moćnu Barsu, na nešto manje od pet minuta pre kraja vodili su 73:69, ali su potom ušli u svoj kontra ritam, do poslednjeg zvuka sirene postigli samo dva poena i tako Kataloncima otvorili put do pobede - 82:75 (11:15, 31:18, 21:27, 19:15).

Fal je sa 23 poena bio najefikasniji igrač utakmice. Metjus je dodao 17, a Kaudi 11 poena. U pobedničkom timu poenterski je prednjačio Mirotić (17), Higins je dao poen manje, dok su dvocifreni bili još Abrines (14) i Jokubaitis (13).