Zvezda očekivano oduvala Borac: Delije pozdravile sjajan debi Kampaca u Pioniru

0

Autor: D. P.

Argentinac pogodio 11 poena, imao još pet asistencija i tri skoka

Fakundo Kampaco - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su očekivano desetu pobedu u AdmiralBet ABA ligi, savladavši pred svojim navijačima u "Pioniru" ekipu Borca sa 86:57 (23:13, 22:24, 20:8, 21:12).

Utakmica će ostati zapamćena po debiju Argentinca Fakunda Kampaca koji je pred oko 4.500 navijača odigrao gotovo 20 minuta i bio veoma raspoložen da se domaćoj publici predstavi u pravom svetlu. Uspeo je u tome! Radio je sve zbog čega ga navijači pamte kao velikog timskog igrača. Bio je požrtvovan do fanatizma u odbrani, u napadu nesebičan, što pokazuju i njegovih pet asistencija, ali je ritam, brzina razmišljanja i tranzicije ono što je dizalo navijače na noge.

Bez sumnje Zvezda je mnogo dobila dolaskom Kampaca, a koliko je to tačno, pokazaće naredne utakmice u Evroligi.

Igrači Borca bili su odlični sve do sredine treće četvrtine kada su zapretili približivši se na 48:44, da bi onda sve krenulo nizbrdo za njih. Serijom 15:0, u kojoj su odlične odbrane nagrađivane preciznim trojkama na drugom kraju terena, bila je rešena svaka dilema.

Do kraja meča, Ivanović je razigrao sve igrače sa klupe tako da se samo Stefan Marković nije upisao u strelce.

Crvena zvezda - Borac 86:57  (23:13, 22:24, 20:8, 21:12)

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 3, Lazarević 6, Kampaco 11, Mitrović 7, Lazić 5, Dobrić 15, Marković, Kuzmić 6, Petrušev 13, Topić 2, Bentil 13.

Borac: Boldvin 6, Ćurčić 2, Glišić, Lešić 1, Petrović 4, Tomašević 10, Novaković 2, Radonjić 2, Todorović, Milovanović 6, Čarapić 7, Hejl 17.

Tok utakmice iz minuta u minut

38. minut - Holand iz petog puta pogađa trojku - 84:55. Peta asistencija Kampaca.Mladi Đorđe Ćurčić sebi dokazuje da može i protiv Kampaca, faul Aregtninca koji ga je odveo na liniju bacanja - 84:57. Za kraj - 86:57, Bentil zakucavanje na asistenciju Lazarevića.

36. minut - Tomašević pogađa trojku 78:52, ostaje manje 180 sekundi do kraja, Čarapić tera Holanda da pravi dve lične na njemu, a hejl pogađa za tri - 78:55. Odmah vraća Kampaco 81:55.

35. minut - Topić promašuje trojku, revanširao mu se Todorović na drugoj strani, a onda Kampaco asistira do Kuzmića - 76:47! Tajm-aut za Borac!

33. minut - U igri je Topić. Petrović pravi prekršaj nad Kampacom dok je šutirao za tri, pogađa bacanja Argentinac. Zvezda ide polako ka +30, Holand je sad promašio trojku, ali biće još prilika... 74:47!

31. minut - Radonjić polaže za 65:47, pa asistencija do Petruševa koji se spetljao ali je pod košem ipak pogodio 67:47. Holand pogađa prvi put 69:47.

30. minut - Dva loša napada, po jedan na obe strane i Boldvin pravi faul u napadu nad Markovićem. U poslednje četiri sekunde zaigrao je Kampaco i prelepo završio ovu akciju - 65:45!

27. minut - Markovićev lob pas do Petruševa donosi 61:44, Hejl gubi loptu, a Petrušev asistira Lazareviću 63:44, serija traje 15:0. Tomašević sa jednim pogođenim bacanjem prekida seriju - 63:45.

26. minut - Crveno-beli kao da dodaju gas, Marković do kraja za polaganje Petruševa - 56:44. Dobrić trojka 59:44. Serija 11:0 crveno-belih!

26. minut - Dve trojke, Dobrić, pa Petrušev i prednost je ponovo dvocifrena 54:44

24. minut - Boldvin pod košem precizan 48:42, Vildoza drugi put u nizu promašuje trojku, Boldvin ponovo gađa dobro sa poludistance 48:44! Ivanović prekida ovu malu seriju gostiju - 7:3.

22. minut - Bentil 47:37 na otvaranju drugog poluvremena, ali Hejl pogađa trojku 47:40. laziće je želeo da se revanšira, njegova trojka došla je samo do prvog obruča, Hejl u kontri zaustavljen pred košem, pa Zvezda gubi posed i onda serija greški nastavlja Milovanović koracima. Bentil u napadu pravi faul, Petrović i Hejl loše kombinuju i na kraju Vildoza ide na bacanja posle faula koji pravi Petrović. Jedno koristi 48:40!

20. minut - Čarapić za tri poena, iz ćoška od table - 45:37! Timovi odlaze na odmor!

18. minut - Kampaco menja Vildozu, 43:30 Mitrović skok u napadu posle Holandovog drugog promašaja za tri. Milovanović na drugoj strani ide na liniju slobodnih bacanja zbog faula Lazića, pa je belošević pogledao snimak da vidi da li ima elemanata za dosuđivanja nesportske lične. Ništa od toga, Milovanović pogađa oba bacanja 43:32. Sjajan prodor Petrovića i polaganje posle "1 na 1" sa Mitrovićem 43:34. Na drugoj strani Lazić dobija bacanja i koristi ih - 45:34. Čačani traže minut odmora.

17. minut - Milovanović ispravlja pokušaj Hejla skokom u napadu 39:26, Vildoza beleži i četvrtu asistenciju 41:26, Partizanov Petrović se upisuje 41:28. Minut odmora uzima Duško Ivanović.

16. minut - Prva kontra Čačana, Hejl do Milovanovića za 35:24, Petrušev polaže 37:24. Sudijski tajm-aut.

14. minut - Hejl jedini pokazuje spremnost da se nosi sa Zvezdom - 28:18. Boldvinov pas prekida Dobrić za zakucavanje 30:18. Boldvin će malo na klupu, umesto njega igrač Partizana na pozajmici Mihajlo Petrović. Novaković smanjuje na 30:20, Dobrić vraća na velikih 33:20 trojkom iz ćoška. Hejl dolazi do dvocifrenog učinka sa linije slobodnih bacanja 33:22.

12. minut - Ponovo Kampaco vuče kontru i završava je asistencijom. Bilo je to iza leđa do Dobrića koji je uz faul pogodio za 26:16. Vildoza je ponovo na parketu, odmah je opalio trojku, nije bio precizan, ali je tu bio Kuzmić koji je uz prekršaj položio u koš  - 28:16. Ušao je i Marković.

8. minut - Prva asistencija Kampaca do Mitrovića, 18:12, pa odmah u sledećem napadu upošljava Lazarevića posle kontre 20:12! Serija 8:0! Kampaco hvata ritam u defanzivi, pokušaj krađe i bacanje za loptom "na nos" kako ne bi otišla u aut izmamilo je aplauze zvezdaša. Lešić sa penala jednom pogađa i prekida seriju - 20:13, a Kampaco pogađa za tri. Prvi njegovi poeni za 23:13! Prva četvrtina je završena!

6. minut - Kampacov prvi pokušaj da asistira nije prošao. Boldvin je prozreo njegovu nameru. Ni druga baš koja je išla prema Mitroviću nije bila najbolja. Hejl u kontri smanjuje na 12:10, pa zatim još jedna dobra odbrana Borca. Nekoliko veoma brzopletih pokušaja sa obe strane, Kampaco još nije u ritmu, tako da je Hejl dobio priliku da izjednači 12:12. Odmah je Mitrović vratio vođstvo 14:12, pa Bentli povećao na 16:12. Čačani su zatražili tajm-aut.

5. minut - Ustaje Kampaco, uskoro će u igru... 9:8, pa trojka Lazića 12:8. Vidloza izlazi, ulazi Kampaco, aplauzi oko 4.000 navijača u Pioniru za Argentinca.

1. minut - Holand u startnoj petorci. Pored njega tu su još Vildoza, Kuzmić, Lazić i Bentli. Gosti su poveli sa 3:0 trojkom Hejla, imali su još jedan napad da uvećaju svoju prednost, ali kada su dosta jeftino izgubili loptu usledila je kazna. Bentli je fauliran ispod koša prilikom šuta, pa je gađao dva bacanja 3:2. U kontri Vilodza je povećao na 4:3 i već sada se može tvrditi da gostima teško prolaze prvi minuti privikavanja na čvrstu odbranu evroligaša. Kuzmić 6:3!

14.26 - Dvorana još nije puna!

14.08

- Pred duel sa Borcem crveno-beče, odnosno njihovog prvog Argetninca Luku Vildozu, sigurno su uzdrmale vesti koje stižu iz Španije. Njegov slučaj je na sudu!

Košarkaši Crvene zvezde i čačanskog Borca od 14. 30 igraju meč 12. kola AdmiralBet ABA lige.

Ono po čemu će ova utakmicu svakako biti posebna je podatak da će se u timu domaćin po prvi put naći Argentinac Fakundo Kampaco.