FMP održao predavanje "studentima"! Nova pobeda za "pantere", i to sa skoro 20 razlike

20:04

0

Tim iz Železnika je u prethodnom meču izgubio od Partizana

Detalj sa utakmice FMP - SC - Copyright MN Press

Košarkaši FMP-a upisali su novu pobedu u AdmiralBet ABA ligi. Kao domaćin, ekipa iz Železnika je savladala Studentski centar i sad ima učinak 9-3, dok su gosti iz Podgorice na 4-8. Rezultat je bio 90:73.

Tako se tim iz predgrađa Beograda, na najbolji način "rehabilitovao" posle poraza od Partizana.

U prvoj četvrtini, "panteri" su bili bolji za samo jedan poen (22:21), ali su se "odlepili" u drugoj. Ova deonica je rešena rezultatom 18:9, pa je na poluvremenu bilo 43:30. Tada se već naziralo ko će da pobedi, a u poslednjoj deonici je bilo i +20 za ekipu Nenada Stefanovića.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Trent Frejzer, sa 17 poena, dok su po 13 ubacili Bo Bič i Ebuka Izundu. Po 11 su dali Nikola Šaranović i Paulius Valinskas. Izundu je imao i deset skokova, po pet u odbrani i napadu, pa je bio jedini sa dabl-dablom.

Za podgorički tim, Nikola Pavlićević je postigao 17 poena, Loren Džekson 13, a Flečer Megi 11.

U narednom kolu FMP će gostovati Mornaru, a onda i odigrati dva meča sa srpskim timovima, Megom i Borcem.