20:50

0

Crveno-beli bolji od tima iz Atine sa 90:86

nemanja nedović - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde napravili su veliko iznenađenje i pobedili Olimpijakos 90:86 (21:22, 20:23, 24:17, 25:24) u 15. kolu Evrolige u Pireju.

Crveno-beli su još jednom odigrali odličnu utakmicu i zasluženo stigli do osmog trijumfa u eminetnom evropskom takmičenju.

Malo ko je očekivao pre meča, da izabranici Duška Ivanovića mogu da slave u predgrađu Atine, ali tako nisu mislili igrači na terenu i na kraju ponovo obradovali svoje navijače.

Košarkaši Zvezde tako u odličnom raspoloženju i sa mnogo samopuzdanja dočekuju ekipu Barselone u poslednjoj utakmici u 2022. godine i to u prepunom Pioniru sledećeg petka.

Što se tiče same utakmice, bolji su bili domaćini u prvom poluvremenu, ali u nastavku odlična partija crveno-belih iz Beograda, pre svega u odbrani, i na kraju su zasluženo stigli do novog trijumfa u Evroligi.

Svi igrači su odigrali na viskom nivou, ali najveće zasluge pripadaju Filipu Petruševu koji je u odlučujućim trenucima igrao fantastično kako u odbrani, tako i u napadu.

Naravno, ne treba zaboraviti i ostale košarkaše crveno-belih, koji su bili na visokom nivou i na kraju zasluženo nose bodove iz Pireja.

OLIMPIJAKOS: Volkap (6as), Kenon 5, Luncis, Larencakis 8, Fal 5, Slukas 14 (9as), Vezenkov 13 (6sk), Papanikolau 9, Bolomboj 9 (5sk), Peters 2, Blek 14 (6sk), Mekisik 7

ZVEZDA: Holand, Vildoza 22 (8as, 4sk), Lazarević 8, Mitrović 13 (7sk), Lazić 6, Dobrić 12 (4sk), Raduljica, Ilić, Nedović 12 (5as), Marković (4as), Petrušev 14, Bentil 3

40. minut - KRAJ Zvezda pobedila 90:86.

38. minut - Ulazimo u dramatičnu završnicu domaćini smanjili na samo minus tri (82:79). Očekuje nas uzbudljivih dva minuta.

37. minut - Zvezda održava prednost i tri minuta pre karaj vode sa 82:75, crveno-beli sve bliži trujumfu u Pireju.

34. minut - Kakav igra Zvezde kad je najvažnija, sjana igraju crveno-beli i idu na plus 73:63. Fanatastična igra Petruševa u drugom poluvremenu.

32. minut - Mnogo bolji početak crveno-belih na početku četvrte deonice, prave razliku na plus 6 (68:62).

Četvrta četvrtina:

30. Odličnih poslednjih dva minuta Zvezde. Pred poslednju četvrtinu ulaze sa plus tri (65:62), sjajna rola Petruševa u ovom delu meča.

28. minut - Period utakmice koji pripadaju Zvezdi, odlični Petrušev spušta prednost na samo minus 1 (60:59). Odmah zatim srpski predstavnik prelazi u vođstvo (61:60).

26. Bolja igra Olimpijakosa u ovom delu meča, slaba rotacija kod košarkaša Zvezde, što najbolje koristi Papanikolau, koji je postigao dve trojke zaredom (59:51).

24. minuta Srpski predstavnik preko Vildoze smanjuje na dva koša, ali šteta maši slobodno bacanje. Olimpijakos odmah uzvraća i postižu poena preko Fala, (53:49).

22. minut - Egal na početku drugog poluvremena. Najvažnije da srpski predstavnik ne dozvoljava domaćinima da se odlepe. Što je najvažnije igra dobro odbranu i to uliva nadau u nastvaku za Zvezdu.

Treća četvrtina:

20. minut - Odlična završnica Zvezde, od 11 poena minut stigli na minus tri i tako ulaze u drugo poluvreme sa velikim samopouzdanjem (54:41)

18. minut - Mnogo bolja igra Olimpijakosa u drugoj četvrtini. Velika podrška iz dvorane za obe ekipe, jer navijači imaju bratski odnos. (42:33).

16. minut - Najveća prednost crveno-belih iz Pireja, plus osam (36:28).

14. minut - Zanimljivo da obe ekipe igraju sa niskim petorkama, u tom segementu se bolje snalazi Olimpijakos i za sada vode sa 33:28. Odlična partija Lazarevića, najbolji do sada, postigao osam poena i ima četiri skoka.

12. minut - Bolje krenuli domaćini i prave plus 5 (29:24).

Druga čevrtina:

10. minut - Mnogo bolja završnica domaćina, napravili seriju 5:0 u poslednjih dva minuta i posle prve četvrtine vode sa 22:21.

8. minut - Jako dobra igra crveno-belih, što im je omogućilo da imaju prednost od četiri poena (19:15). Odlični Nedović, postigao već osam poena

6. minut - Zvezda se dosta dobro drži, nadigrava se sa Olimpijakosm i za sada je meč u egalu.

4. minut - Zanimljivo da je napravljen tek prvi faul i to u 4. minutu od strane Mitrovića. Kontra Zvezde i poeni Lazervića koji su doneli prvo vođstvo našeg predstavnika  na utakmici sa 12:11.

3. minut - Prazan hod sa obe strane. Trenutno Olimpijakos vodi sa 11:8, Grci bolje krenuli meč. Domaćini postigli već tri trojke, dok je Zvezda ubacila dve.

1. minut - Oba tima su krenuli trojkama meč. Posle koševi Vildoze, a onda još jedna trojka crveno-belih iz Pireja.

Petroka Zvezde: Lazić Vildoza, Nedović, Lazarević, Mitrović

Veliki broj navijača Zvezde stiglo je u Pirej gde će bodriti crveno-bele.

Igrači Zvezde izašli su na parket da se zagrevaju. Nedović šutira sa trojke, dok se ostali istežu.