06.10.2020

21:03

0

Crnogorski tim slavio u Francuskoj, Andora u Belgiji

Budućnost je slavila u Francuskoj i ostvarila i drugi trijumf u Evrokupu. Crnogorski tim je bio bolji od ekipe Levaloa – 83:89 (11:28, 23:10, 20:23, 29:28).

Posle savršene prve četvrtine, u drugoj se domaćin vratio, pa su Podgoričani do samog kraja morali da se dobro oznoje za trijumf. Predvodio ih je Vili Rid (22, 8sk), Edžim ga je pratio (16, 5sk), dok je Apić pored osam poena imao dva skoka. Na drugoj strani se istakao Grej sa 19 poena.

Trento je na svom terenu rutinski izašao na kraj sa Promiteasom – 78:51 (15:18, 21:11, 19:10, 23:12). Izuzev prvih 10 minuta, u nastavku je italijanski tim dominirao i slavio.

Istakli su se Mej (15, 5sk) i Vilijams (12, 7sk), dok je kod gostiju jedini dvocifreni igrač bio Luncis (16, 2sk).

U Belgiji je Andora savladala Antverp – 60:71 (26:22, 21:15, 7:17, 6:17). Presudilo je drugo poluvreme u kom je domaći tim postigao samo 13 poena.

Goste je do trijumfa vodio Džeremi Šenglin (21, 3as). Interesantno je da su i na ovom gostovanju imali podršku svojih navijača koji su došli da budu uz ekipu.