Partizan opet sam sebe pobedio! Asvel se nudio kao na tacni, crno-beli opet grešili

21:03

0

Bili su Beograđani blizu pobede, ali su svojim greškama sebe oterali u poraz

Dante Eksum - Copyright MN Press

Bio je Partizan jako blizu pobede, ali je svojim greškama oterao sebe u peti uzastopni poraz u Evroligi.

Asvel - Partizan 91:87 (25:25, 22:23, 26:18, 18:21).

Asvel je uglavnom vodio, Nando De Kolo je igrao svoj najbolji meč ove sezone, retko je promašivao, ali Paritzan je uprkos brojnim neobjašnjivim greškama uspeo da u finišu povede i nekoliko puta ima napade za vođstvo, eventualno pobedu, ali je gubio lopte.

Na kraju je pri nerešenom rezultatu Joanis Papapetru napravio faul, koji po reakciji Željka Obradovića nije trebalo da se desi, tako da je iskusni bek doneo prednost Asvelu devet sekundi pre kraja. Posle tajm-auta je Naneli simbolično izgubio loptu i Partizan je tako ponovo ove sezone prosto bacio pobedu.

Partizan je tokom cele utakmice igrao toplo-hladno: počeo bi da igra dobro, a onda samo stao, što je De Kolo nemilosrdno kažnjavao, na kraju je imao 32 poena, uz šut za tri 6/8.

Posle Baskonije, Armanija, Valensije i Crvene zvezde, ali i Cedevita Olimpije u ABA ligi, opet je Partizan pao u neizvesnoj završnici i opet se može reći da je sam sebe pobedio nepotrebnim greškama ili lošom komunikacijom.

Dante Eksum je odigrao najbolju partiju od kad je u Partizanu – meč je završio sa 26 poena, šest asistencija i dva skoka, uz šut 6/7 za dva. Matijas Lesor je meč završio sa 15 poena i osam skokova, Zek Ledej sa 10 poena i pet skokova, dok je Džejms Naneli doprineo sa 11 poena.

Kevin Panter se ponovo "nije pojavio", dao je samo sedam poena, dok je Danilo Anđušić postigao šest. Jam Madar je igrao nešto manje od pet minuta, igru je uglavnom organizovao Dante, i postigao je tri poena.

Partizan u petak dočekuje šampiona Evrope Efes…

Strelci:

Asvel: Metjus 14, Nua 9, 5sk, Kaudi, Dio 3, Tajus 5, Risaše nije igrao, De Kolo 32, Fal 7, Lajti 9, Obasoan 5, Džekson-Kartrajt 7, Pon.

Partizan: Vukčević nije igrao, Ledej 10, 5sk, Panter 7, Smailagić 2, Papapetru 7, Eksum 26, 6as, Brodzijanski, Naneli 11, 4as, Lesor 15, 8sk, Trifunović nije igrao, Anđušić 6, Madar 3.

Kraj meča, 91:87

40. minut: Naneli je izgubio loptu, Metjus koristi oba bacanja 91:87

40. minut: Faul Papapetrua 9 sekundi pre kraja, Obradović besni pored klupe! De Kolo daje oba, 89:87. Tajm-aut

40. minut: Naneli ide na liniju za slobodna bacanja - 87:87. Promašuje drugo, 22,7 sekundi do kraja.

40. minut: Ledej faulira De Koloa, "mašinu za slobodna bacanja", koji promašuje prvo! 87:86, 41 sekund do kraja meča.

40. minut: Naneli promašuje za tri, a Metjus promašuje, poslednji je minut. Eksum je iznudio bacanja i izbacio iz igre Jusufu Fala, koji ima pet faulova. 53 sekunde do kraja. 86:86

39. minut: Džona Metjus daje preko Papapetrua, vodi Asvel 86:84...

38. minut: De Kolo lako prolazi i izjednačava, a onda Lesor pravi faul u napadu, kada se kretao u bloku. To mu je četvrta lična i nepotrebno izgubljena lopta. Potpuno nepotrebne stvari. Na sreću, Lajti promašuje napad, a onda Papapetru promašuje tri. Kakva drama. 84:84, 2.10 do kraja.

37. minut: Ponovo se brani Partizan, a Lesor sa linije penala povećava blago prednost. 82:84. Još 3.10 do kraja...

36. minut: Naneli pogađa bacanje posle tehničke, a onda i završava lep napad, tako treba da se igra. 82:83

36. minut: Neverovatno! Opet Partizan kreće po vođstvo i opet gubi loptu. Sada se Eksum spetljao, a Obasoan je iz kontre zakucao, pa zaradio tehničku! Nudi se Asvel prosto, Partizan ovo mora da iskoristi... 82:80

35. minut: Opet je De Kolo bio sam i dao trojku, šutira ih 6/8 večeras... 80:78. Lesor onda izjednačava sa penala. 80:80

35. minut: Partizan se odbranio i krenuo u napad po vođstvo, ali je izgubio loptu. Eksum to "popravlja" iz kontre vraća prednost Partizanu! 77:78

34. minut: Naneli ide na prodor daje koš i tera Fala na četvrti faul, poslednji "mali" Asvela. Svaki sledeći će biti bacanja, 6.40 do kraja. Naneli je siguran, 77:76

33. minut: Džona Metjus daje oba bacanja, a onda je Ledej siguran. Eksum u odbrani sjajno sklanja loptu od Fala. Prepun je samopouzdanja Australijanac! Ledej je izvukao faul u napadu, sada crno-beli imaju napad za vođstvo. Panter nerezonski promašuje za tri, ostaje 74:73, a onda je De Kolo ostao sam i vrlo lako daje trojku... 77:73

32. minut: Dante daje prvu trojku za Partizan u drugom poluvremenu! 73:71!

31. minut: Naneli privodi Partizan na -5 na početku četvrte četvrtine, a potom Lajti ide na liniju penala i promašuje oba, dobro je. 73:68

Kraj treće četvrtine, 73:66

30. minut: De Kolo je dao koš uz faul Smailagića i koristi dodatno bacanje. Eksum je na drugoj strani na potpuno drugom nivou, pored dvojice uvlači loptu u koš, ima 10 poena u ovoj četvrtini. Metjus ne promašuje. Smailagić se zatrčao i izgubio loptu. Faul za Lajtija, koji daje jedno bacanje za +5. 73:66

Ipak, posle toga otima Eksumu loptu i zakucava, to je maksimalnih sedam poena prednosti za Asvel. Panter je probao, ali je promašio. Izgradi sve Partizan, a onda brzo prospe.

28. minut: Eksum ponovo daje koš, pa Smailagić odlično reaguje u odbrani i upošljava Eksuma, koji privodi Partizan na -1. Lopta stiže na Fala, koji uspeva da poentira između Eksuma i Ledeja. Smailagić sada vrlo lepo izbacuje Fala i daje koš! 65:64

27. minut: Pošto je Partizan "porodio" četiri vezana poena, Metjus odmah daje trojku. Panter promašuje, a De Kolo daje treću trojku za Asvel u kratkom periodu i vrlo lako ide na +5. Tajm-aut Obradovića. 63:58

26. minut: Ledej pogađa oba bacanja i privodi Partizan na -1. Eto Smailagića na parketu. Eksum sjajno "rešava" Fala na drugom obruču, vodi Partizan! 57:58

26. minut: De Kolo je dao pet poena, Papapetru dva, ali izgleda da je opet stao napad Partizana. Muče se za svaki poen. Ipak, nesportska za Paritzan, eto prilike za malo lakih poena... Tajm-aut.

24. minut: Fal koristi visinu, Lesor je prinuđen da ga faulira, a on daje koš uz faul. Nerešeno je. Na drugoj strani Anđušić potpuno sam promašuje za tri poena, što je njegov treći promašaj u trećoj četvrtini. 52:52

23. minut: Solidan je Partizan u odbrani za sada, Eksum sa penala donosi nešto veću prednost za crno-bele. 49:52.

22. minut: Sudije su dosudile različite odluke i na kraju se ispostavilo da je faul Eksuma u odbrani. Ipak, uspeli su crno-beli da se odbrane, ali promašuju tri napada. Nua daje prvi poen u trećoj četvrtini, minut i po posle početka. Ledej ostaje sam i zakucava. 49:50

- Teško je, teško je. Moramo da se popravimo, da imamo više skokova, da vodimo računa o svakoj lopti - reči su Željka Obradovića na poluvremenu.

- Lesor ima 12 poena, šest skokova i tri asistencije, ali je promašio četiri penala, a ekipa Partizana čak sedam! To uopšte nije u stilu Partizana ove sezone.

Crno-beli imaju 11 skokova, a Asvel 15 i to je najveći problem za sada, uz promašena bacanja.

Kraj prvog poluvremena, 47:48

- Ne, ne, ništa od koša posle pregledanja snimka, isteklo je vreme. Partizan ipak vodi. 47:48

10. minut: Eksum daje oba bacanja 3,6 sekundi pre kraja. Asvel ne traži tajm-aut. Džekson Karter uspeva da dotrči do linije za tri i pogodi! 50:48

10. minut: Dobar napad Asvela, Noa pogađa trojku, a onda zaustavlja napad Partizana da bi Metjus dao koš i domaćin ponovo vodi! 47:44. Serija od 5:0 očas posla...

19. minut: Tajus se takođe muči sa bacanjima, pogpdio je samo jedno. Obradović je zatražio tajm-aut, još 1:49 do kraja. 42:44

18. minut: Lesor promašuje oba bacanja, to je problem za Partizan. Penale šutira 2/6, a do večeras je imao prosek 80%. Posle promašenog napada, Lesor je fauliran i opet ide na liniju za slobodna bacanja, ali sada pogađa oba! Ovih 4/8 je mnogo bolje, ima već 12 poena. 41:44

17. minut: Panter konačno daje trojku! Crno-beli za trenutak vraćaju vođstvo, ali De Kolo ne promašuje. Ponovo se išlo na Pantera, koji baš muči svoje čuvare, sada je fauliran pri šutu. Kapiten Partizana pogađa oba za novo vođstvo gostiju. Imamo "klackalicu". 41:42

16. minut: Asvel je dao pet trojki, Partizan jednu. Domaćin ima i više skokova, što su problemi za Partizan. Klupa Asvela je dobila tehničku, a Naneli je promašio bacanje, to je peto večeras. Lesor rešava napad i stiže do 10. poena. Drži se Partizan, tajm-aut za Asvel. 39:37

15. minut: Skoro ceo minut nije bilo poena. Lesor je fauliran, a sudije su posle gledanja snimka ocenile da nije bio nesportski faul. Centar Partizana pogađa samo jedno bacanje. Partizan je igrao dobru odbranu, ali je Obasoan ostao sam i pogodio trojku, koju Madar odmah vraća! 37:35

14. minut: Evo konačno lakih poena za Partizan, Lesor zakucava sam u reketu! 34:31

12. minut: Džekson-Kartrajt je mnogo brži od Eksuma i lako ga probija. Partizan bez Madara za sada, a posle trojke Dioa, Asvel ide na +5 i Željko Obradović traži tajm-aut. 34:29

11. minut: Lesor "otvara" drugu četvrtinu za vođstvo Partizana, ali kratko jer Džekson-Kartrajt daje koš i dodatno bacanje - 28:27

- Eksum je dao sedam poena, Anđušić šest, Lesor i Papapetru po pet. Nije loše ofanzivno, ali Partizan mora da "zategne" odbranu. De Kolo vodi Asvel sa osam poena.

Kraj prve četvrtine, 25:25

10. minut: Panter je dao koš uz faul, ali je promašio dodatno bacanje, da bi Tajus promašio oba bacanja. Eksum daje koš u poslednjim sekundama i nerešeno je! 25:25

9. minut: Partizan sada promašuje u serijama, a Asvel nekako pronalazi put do poena. 25:20

8. minut: Prvo De Kolo, pa Lajti daju trojke i Asvel se vraća - 19:19. U igri je prvi put večeras kapiten Panter. 21:19

6. minut: Eksum sjajno nalazi Anđušića, koji postiže svoj šesti poen večeras - 13:17

6. minut: Eksum daje oba bacanja, a posle primljenog koša Anđušić daje koš! Na drugoj strani Nua daje koš uz faul Ledeja. Vreme je za televizijski tajm-aut. 13:15

5. minut: Papapetru daje koš uz faul! Neprecizan je Grk, ali Partizan prvi put vodi večeras - 9:11.

4. minut: Lesor žestoko zakucava i donosi izjednačenje Partizanu, da bi odmah Eksum preko De Koloa iznudio faul u napadu, 4. timski za Asvel. Dobro je za sad. 9:9

2. minut Eksum postiže prve poene za Partizan, tvrd početak meča. 3:2

1. minut: Asvel je imao prvi napad, koji je rešio Nando De Kolo trojkom, 3:0.

- Igrači su na terenu, "svira" himna.

- Na transparentu piše "Večeras nam treba luda publika". Videćemo da li je poruka primljena.

- Partizanova startna petorka: Eksum, Anđušić, Papapetru, Ledej, Lesor

- Ovako je bilo na zagrevanju:

Trener Partizana Željko Obradović svestan je situacije u kojoj se klub nalazi, najavio je i neke promene, pa pred duel u Francuskoj ulogu favorita prepušta rivalu.

- Asvel u ovaj meč ulazi posle pobede u poslednjem kolu Evrolige protiv veoma jake ekipe Barselone u gostima. Igrali su i ubedljivo pobedili i u domaćem prvenstvu. S obzirom na sve okolnosti, sigurno je da su oni favoriti. Očekuje nas teška utakmica, pogotovo posle utakmice kakva je bila u Ljubljani. Igramo za svega 48 sati, ali s druge strane i oni su igrali. Probaćemo opet da reagujemo. Nije lako kad izgubiš u veoma kratkom periodu par utakmica u kojima odlučuje jedna lopta. Da li napadački, da li je skok ili bilo šta, nije lako. S te strane, naravno da je moj posao kao trenera da probam da dignem ekipu. Koliko ćemo uspeti, videćemo - rekao je Obradović.