Bogdanović se ispromašivao, Atlanta potučena: Ni Oklahoma i Pokuševski se nisu radovali (VIDEO)

0

Autor: A. S.

Oscilacije u igri srpskog beka i dalje prisutne

Bogdan Bogdanović - Copyright Tanjug/AP Photo/John Bazemore/

Srpski bek Bogdan Bogdanović iz meča u meč pokazuje da je povreda, koja ga je van terena udaljila na sedam meseci, prošlost. Međutim, njegova Atlanta je ponovo u krizi rezultata.

Protekle noći, Hoksi su u gostima ubedljivo poraženi od Njujork Niksa sa 113:89.

Bogdanović je na terenu proveo 25 minuta i kretanjem pokazao da problema sa kolenom više nema, ali nažalost, nije bio od velike pomoći Hoksima. Meč je završio sa devet poena, a iz igre je šutirao 3/16, pa je jasno da su oscilacije prisutne, ali se vraća u formu. Dodao je i dva skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Njujork je prednost stekao već u prvom kvartalu, a u nastavku su otišli na +18. Međutim, Hoksi su uspeli da se vrate na samo -1, ali je domaćin ubrzo zaustavio ovaj nalet Atlante i još jednom serijom, uspostave kontrolu rezultata. U drugom poluvremenu su Niksi bili dominantni, a do pobede ih je predvodio Džulijus Rendl sa 34 poena, dok je kod Atlante najefikasniji bio Trej Jang sa 19 poena.

Ni Oklahoma nije imala svoje veče, pa su na gostovanju Memfisu ubedljivo poraženi, 123:102. Aleksej Pokuševski je na terenu proveo 22 minuta i meč završio sa deset poena (4/7) uz dva skoka i četiri asistencije.