04.12.2022

17:50

0

Crveno-bele već u četvrtak čeka meč Evrolige, sa crno-belima

Branko Lazić u utakmici protiv Studentskog centra - Copyright AdmiralBet ABA League/SC Derbi/Filip Roganović

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Podgorici ekipu Studentskog centra u utakmici 9. kola AdmiralBet ABA lige. Rezultat je bio 92:76, mada se ne može reći da je tim Duška Ivanovića lako došao do pobede. Uspevao je domaćin i da dođe na jedan poen zaostatka, ali nije mogao do preokreta i senzacije.

Od dolaska Ivanovića, ekipi sa Malog Kalemegdana ovo je sedmi vezani trijumf, a u regionalnom takmičenju ima učinak 7-1. Kada je reč o "Studentima", skor je 4-5.

Nakon ovog meča, Zvezda se iz Podgorice vraća u Beograd kako bi počela pripreme za derbi sa Partizanom koji će u okviru Evrolige biti odigran u četvrtak. Zanimljivio je da i crno-beli večeras igraju meč sa Podgoričanima. U "Areni" gostuje Budućnost.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je Nemanja Nedović sa 16 poena, dok je Bil Bentil ubacio dva manje. Branko Lazić je postigao 13 (2/2 za dva, 1/2 za tri i 6/6 sl. bacanja), a Filip Petrušev deset. Stefan Lazarević je postigao devet, ali su njegove trojke u drugom poluvremenu (3/5) bile ključne da se protivnik "slomi". Ali treba spomenuti da su i Nedović i Stefan Marković dali veoma važne trojke.

U strelce se nije upisao samo Ognjen Dobrić koji je na terenu proveo nešto manje od pet minuta.

Kada je reč o domaćinu, Loren Džekson je ubacio 15, a Flečer Megi jedan manje. Sa dvocifrenim učinkom bio je još i Tomislav Ivišić.

Ekipa iz Podgorice je najavila da se neće lako predati u duelu sa braniocem titule. U većem delu meča u "Morači" gosti su držali konce u svojim rukama, ali se domaćin često približavao. U tim trenucima je Ivanović tražio tajm-aute i posle toga se obično tim vraćao, sa vezanim poenima.

Na primer u poslednjih deset minuta se ušlo sa 69:67 za Zvezdu, ali je vremenom ta prednost rasla i išla čak do +17 (88:71 i 90:73). I u tim trenucima su gosti rutinski meč priveli kraju. Kakav je odnos snaga bio u ovoj deonici, svedoči i podatak da je njen ishod bio čak 24:9.

Ovom ishodu je kumovala i dobra odbrana gostiju, bolja od one u prethodnim četvrtinama. Od ukupno 14 izgubljenih lopti Studentskog centra, četiri je bilo u tih deset minuta.

Studentski centar - Crvena zvezda 76:92 (21:26, 18:23, 28:19, 9:24)

Studentski centar: Džekson 15, Megi 14, Pavlićević 4, Vučeljić 6, Slavković 5, Hadžibegović 2, Baćović, Tasić 5, T. Ivišić 11, Z. Ivišić 6, Drežnjak 8, Tišma

Crvena zvezda: Vildoza 7, Lazarević 9, Mitrović 5, Lazić 13, Martin 8, Dobrić 2, Nedović 16, Marković 6, Kuzmić, Petrušev 10, Topić 2, Bentil 14

Kraj utakmice!

4. četvrtina

10. minut - Ivišić pogađa za tri, kao i Topić - za konačnih 92:76.

9. minut - Ne pogađa Lazarević za tri poena. Martin pokušava, ali lopta izlazi iz koša.

8. minut - Kapiten Zvezde izvodi slobodna bacanja. Uspešan je - 86:71. Džekson posle prodora smanuje na 88:73.

7. minut - Zvonimir Ivišić ne pogađa zicer. Megi faulira Lazića.

6. minut - Ne prolazi napad Džeksona. U nastavku akcije Marković iznuđuje slobodna bacanja. Martin umesto Mitrovića.

Marković ne pogađa prvo, ali drugo da - 81:72.

5. minut - Mitrović ispod koša, na drugi obruč, ali ne pogađa. Fauliran je. Pogađa jedno. Pavlićević fintira Markovića, ali ne pogađa iz ugla.

Petrušev pogađa za tri - 81:71.

4. minut - Lazarević ponovo pogađa za tri, 77:67. Pavlićević smanjuje sa linije slobodnih bacanja, a Vildozu zbog četvrtog faula menja Marković.

3. minut - Lazarević pogađa za tri - 72:67 je rezultat. Pavlićević ne pogađa za tri. Vildoza odlično asistira Mitroviću koji je sam ispod koša. Zvezda povećava prednost na 74:67.

2. minut - Džekson ne pogađa za tri. Sudije opominju Ivanovića. Lazarević "tera" Drežnjaka od koša koji šutira sa desetak metara, ali ne dobacuje.

1. minut - Petrušev polovičan sa linije slobodnih bacanja. Drežnjak je uspeva da izjednači na 69:69.

3. četvrtina 67:68

10. minut - Vildoza ne pogađa za tri poena. Ivišić smanjuje na 68:67.

9. minut - Tajm-aut opet doneo rezultat. Povećava Zvezda na 68:65.

8. minut - Vučeljić preko celog terena slalom i pogađa za dva. Smanjuje na šest razlike. Nedović staje na liniju bacanja. Pogađa oba, za 66:59. Megi pogađa za tri - 66:62. Smanjuje domaćin na jedan razlike.

Sada je "samo" 66:65.

7. minut - Džekson u prodoru, pogađa, a onda uzvraća Nedović za tri, za 64:54.

6. minut - Megi u padu, preko Martina i pogađa za tri.

5. minut - Slavković u napadu, ali je vreme isteklo. Nedovićevi novi poeni - 61:47. Vučeljić smanjuje.

4. minut - Marković sa osam metara, ali ne pogađa. Tasić faulira Dobrića. Druga nesportska Tasića i završio je utakmicu. Rezultat je 55:47.

Dobrić je na liniji slobodnih bacanja. Rezultat je 57:47. I lopta sa strane. Bentil sa strane, za dva. Pogađa.

3. minut - Kapiten Zvezde je već napravio četvrtu ličnu grešku. Martin zaustavlja Hadžibegovića. a onda na drugoj strani zakucava Tomislav Iličić. Sada je 45:55.

2. minut - Drežnjak faulira Nedovića. Zvezda ne realizuje napad, pa Lazić pravi faul na sredini terena kako bi prekinuo akciju protivnika.

U novom napadu, Lazić pogađa, a onda i Vildoza. Ponovo je plus deset za Zvezdu. Žakelj traži tajm-aut.

1. minut - Lazić faulira Megija. Ne pogađa prvo slobodno bacanje, ali druga dva da. Sada je 49:41 za Zvezdu.

Hadžibegović beži Bentilu i zakucava. Duško Ivanović traži tajm-aut. Smanjila se prednost na 49:43.

2. četvrtina - 39:49

10. minut - Dobrić za tri, ali ne pogađa. Poslednji napad u ovoj deonici za Studentski centar. Džekson na liniji bacanja, pogađa prvi put, za 49:39.

Petrušev nije pogodio za tri uz zvuk sirene.

9. minut - Zvonimir Ivišić napušta igru posle napravljenog prekršaja. Hasan Martin je bio precizan sa linije slobodnog bacanja. Rezultat je 47:33.

Drežnjak je pogodio za tri. Petrušev polaže, za 49:36.

7. minut - Drežnjak posle skoka u napadu ubacuje. Smanjuje na 39:29. Megi pogađa za tri minuta, sada je 39:32. Sada je Duško Ivanović tražio tajm-aut.

6. minut - Petrušev nije pogodio za tri poena. Marković pravi faul, i sada su oba tima u bonusu.

4. minut - Pogodio je i Slavković. I smanjio na 34:27. Marković sa devet metara i pogađa za tri - 37:27.

3. minut - Pogodio je Lazarević za tri poena - 34:25 vodi Zvezda.

2. minut - Nedović pogađa za tri, a zatim Tomislav Ivišić pogađa posle promašaja.

1. četvrtina - 21:26

10. minut - Poslednji napad u ovoj deonici za Zvezdu, Nedović za Lazarevića koji ne pogađa za tri.

9. minut - Tasiću je ispala lopta, a ubrzo pravi i faul. I to nesportska. Nedović uspešan sa linije slobodnih bacanja. Rezultat je 24:21.

8. minut - Dobrić i Marković kombinuju i lagani poeni za Zvezdu. Sada je 22:16. Drežnjak pogađa za tri, sada je samo jedan poen razlike za Zvezdu.

6. minut - Bentil se "raspucao". Ubacuje svoj deseti poen, za 17:11. Ali uzvraća Ivišić. Sada Lazić pogađa za tri poena - 20:11 vode gosti. Trener domaćina Žakelj traži tajm-aut.

5. minut - Lazić nije pogodio za tri iz ugla. Na drugoj strani Vildoza pravi faul.

4. minut - Bentil ispod koša, a zatim i iz kontre. Laki poeni za crveno-bele, sada je 11:5 za goste iz Beograda.

3. minut - Ivišić zakucava, za 4:4.

2. minut - Pri rezultatu 2:2 Lazić fauliran. Pogađa oba za prednost gostijiu od 4:2.

Dobrić promašio za tri, a zatim je napravio i prekršaj.

Podsetimo, kipa Duška Ivanovića je u četvrtak pobedila Virtus u okviru Evrolige.