Partizanov čas košarke Virtusu! Crno-beli pregazili Italijane, u Areni žurka! (GALERIJA)

20:15

0

Maestralna partija izabranika Željka Obradovića u 4. kolu Evrolige

0MET3684 - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobedu u Evroligi! Pregažen je Virtus sa 90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15) u 4. kolu elitnog takmičenja! Arena puna Grobara uživala je u fenomenalnom izdanju svojih miljenika, a gosti su iz hale ispraćeni uz "Igrajmo taj tango smrti".

Sve od prvog do poslednjeg trenutka utakmica bilo je pesma večeras u Areni. Košarkaši Partizana su u meč ušli sa svešću da su prokockali dve pobede i jednostavno su rešili da urade sve da im se to ne desi i u 4. kolu.

Rasla je prednost crno-belih iz napada u napad, raslo je i raspoloženje na tribinama, a navijači i igrači su se međusobno punili energijom. Rezultat svega toga je plus 28 u duelu sa jakim rivalom.

To kako su Jam Madar (11 poena) i Džejms Naneli (20 poena, 4 skoka i 4 asistencije) otvorili utakmicu dugo će se pamtiti i prepričavati. Pronašli su rupu u svakoj odbrani Virtusa, a kada rupe nije bilo onda su pronašli način da je sami naprave. Na vreme se celoj priči priključio i Matijas Lesor (14 poena, 7 skokova) i gostima nije bilo spasa.

Posebno treba naglasiti odbranu. Kada jednom Virtusu punom zvezda i iskusnih asova na čelu sa Milošem Teodosićem dozvolite samo 62 poena, onda možete da kažete da ste rivalu održali čas košarke. Pomenuti srpski internacionalac je meč završio bez poena, te sa četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte, a samo jedan igrač kluba iz Bolonje uspeo je da ostvari dvocifren učinak.

Crna serija od tri poraza je prekinuta na najbolji mogući način, nema sumnje da će ovo biti vetar u leđa košarkašima Partizana, ali i znak da crno-beli neće "potonuti" u nastavku sezone. Ovo je Partizan koji svi žele da vide, ovo je bio Partizan onakav kakav Partizan i treba da bude.

PARTIZAN: Vukčević 8, Ledej 4p, 9sk, Koprivica 4p, 7 sk, Panter 10, Papapetru 2, Eksum 3, Naneli 20p, 4 sk, 4 as, Glas, Lesor 14p, 7sk, Trifunović, Anđušić 14, Madar 11.

VIRTUS: Kordinije 3, Menion 4, Belineli 3, Pajola 5, Bako 11, Žaite 6, Lundberg 4, Heket 5, Miki 5, Vims 10, Odželej 6, Teodosić.

Kraj utakmice - 90:62.

40. minut, 88:62 - Trojka Vukčevića.

38. minut, 85:58 - Pogađa Panter još jednom, Vukčević hvata loptu u odbrani, a Koprivica pravi faul u napadu.

37. minut, 83:58 - Panter 2+1!

37. minut, 80:56 - Konačno koš crno-belih. Vukčević.

36. minut, 78:56 - Dugo traje prazan hod u napadu Partizana. Gosti to koriste da smanje prednost.

35. minut, 78:50 - Fauliran je Koprivica, Obradović traži tajm-aut da prekine prazan hod Partizana. Crno-beli su dva minuta bez poena.

33. minut, 78:47 - Kevin Panter pogađa trojku! Skariolo traži tajm-aut.

32. minut, 74:47 - Anđušiiiić! Trojka! Žurka je u Areni! Vukčević u igri umesto Ledeja.

31. minut, 71:47, pogađa Ledej.

Počela je četvrta četvrtina, Partizan je na 10 minuta do prve pobede u Evroligi!

Kraj treće četvrtine, crno-beli odlično kontrolišu meč - 69:47, Anđušić je trojkom zaključio ovaj deo igre.

30. minut, 69:47 - Trojka Anđušića! Lesor promašuje oba slobodna bacanja, pa pravi prilično bespotreban faul. Odželej pogađa jedno bacanje.

30. minut, 66:44 - Lesor sa penala posle sjajnog dodavanja Madara. Eksum i Anđušić menjaju Madara i Nanelija.

28. minut, 64:43 - Naneeeliiii! Trojka. Ukupno 20 poena je postigao za nepune tri četvrtine!

27. minut, 61:43 - Partizan je izašao iz bonusa, opet gledamo koševe gostiju sa penala.

26. minut, 61:41 - Prvi pogodak Nanelija u drugom poluvremenu. Bacaju se crno-beli po parketu, pravo je ućivanje gledati ih!

25. minut, 59:39 - Upisao se u strelce i Ledej. Anđušić umesto Papapetrua u igri. Lesor izluđuje Žaitea! I Panter je na parketu.

23. minut, 55:34 - Lesor obrće Žaitea pod košem, pa pogađa uz faul. Nije pogodio bacanje, ali je Ledej uhvatio loptu za novi napad.

21. minut, 53:34 - Žaite pogađa, Papapetru i Teodosić promašuju za tri poena. Lesor ponovo brutalno zakucava!

Počela je treća četvrtina!

Prijateljski zagrljaj Teodosića i Novice Veličkovića. Lepa scena u Areni.

Kraj druge četvrtine, Partizan melje - 51:32! Arena se trese u ritmu pesme navijača!

20. minut, 47:30 - Au, kako igra Partizan!!! Madar i Naneli kradu loptu, sjurili su se u kontru, a Izraelac je pogodio za tri!

19. minut, 44:30 - Sada i trojka Nanelija! Skariolo traži tajm-aut!

18. minut, 41:30 - Anđušić za tri, Lesor lepi bananu, pa za njim i Vukčević!

18. minut, 38:30 - Zakucavanje Lesora. Gosti koriste to što su crno-beli izašli iz bonusa, pa su u seriji poena sa linije za slobodna bacanja.

17. minut, 36:26 - Nova minijatura Madara, bacao je rivala nekoliko puta, šutnuo za tri, ali je lopta odlučila da ne uđe. Naneli ponovo u igri, Panter na klupi. Lesor menja Koprivicu, ima Obradović i za Balšu nekoliko saveta.

16. minut, 36:24 - Odličan Vukčević. Koš uz faul, pa koristi i penal.

16. minut, 33:24 - Kapiten Panter krade loptu, pa pogađa uz faul u kontri. Nije pogodio slobodno bacanje. Belineli ubacio trojku.

15. minut, 31:21 - Pogađa Anđušić, na parketu je i Tristan Vukčević. A vraća se i Madar umesto Eksuma. Obradović ima šta da mu kaže.

14. minut, 29:21 - Ponovo serija grešaka u napadu, Eksum je zakomplikovao dve akcije zaredom, gosti se trojkama vraćaju u život. Obradović traži tajm-aut.

13. minut, 29:15, Dva puta lopta izlazi iz koša posle šuteva Pantera, Koprivica zakucava! U igru ulazi Danilo Anđušić.

11. minut, 27:11 - U igri je Balša Koprivica umesto Matijasa Lesora.

Kraj prve četvrtine. Fantastična igra Partizana - 27:11!

10. minut, 27:11 - Eksum se upisuje trojkom!

9. minut, 24:9, Papapetru siguran sa penala. Naneli i Madar izašli da odmore posle 18 zajedničkih poena. U igri su Panter i Eksum.

8. minut, 22:9 - Trojku gostiju poništava Naneli. Papapetru deli prvu rampu u napadu, Teodosić neprecizan za tri poena.

Tanjug/Sava Radovanović

7. minut, 19:6 - Ponovo loš pas Teodosića, pa sjajna akcija Madara i Lesora za novo zakucavanje. Delirijum u Areni!

6. minut, 17:6 - Nova serija zivžduka i uvreda za Teodosića koji je prvi put u igri. Madar nastavlja sa bravurama! Teodosić baca loš pas za oduševljenje svih na tribinama.

5. minut, 15:6 - Žaite pogađa za goste, Madar stiže do šestog poena. Plejmejker odličan i u odbrani, iznudio je faul Virtusa.

4. minut, 13:4 - Naneli je vezao sedam poena, a Lesor zakucao goste! Skariolo već mora da zove tajm-aut!

3. minu, 7:2 - Naneli pogađa za tri poena! Heket pogađa za goste posle 2 minuta i 45 sekundi.

2. minut, 4:0 - Još jednom mladi plejmejker pogađa!

- Utakmica je počela! Prvi napad rešio je Jam Madar!

- Žestok doček za Miloša Teodosića. Pri ulasku na parket čulo se horsko vređanje "p**ko ciganska", a posebno glasno je izviždan prilikom predstavljanja ekipe Virtusa.

- Tribine su već prilično popunjene, navijači su spremni za meč.

- Košarkaši Partizana dobro raspoloženi su stigli u halu.