Borac izdržao četvrtinu, pa rutinski izgubio od Cedevita Olimpije: Velika četvorka dominantno počela AdmiralBet ABA ligu!

02.10.2022

20:48

0

Počelo je lepo, ali su Ljubljančani prejaki u ovom trenutku

dzos adams - Copyright AdmiralBet ABA liga/Ales Fevzer

Borac se hrabro držao u prvoj četvrtini protiv Cedevita Olimpije, igrao dopadljivu košarku, ali su Ljubljančani pokazali kvalitet i posle toga rutinski savladali goste.

Posle 40 minuta igre, Cedevita Olimpija – Borac 98:81 (22:21, 29:18, 26:20, 21:22).

To znači da su sva četiri pripadnika takozvane "velike četvorke" bila ubedljiva u prvom kolu: Crvena zvezda protiv MZT-a, Partizan protiv Cibone i Budućnost protiv Splita.

Uprkos ubedljivom porazu, Borac je pokazao da će moći da se bori za jedno od mesta koje vode u doigravanje, ali da mu fali kvalitet za ekipe kao što su Cedevita Olimpija.

Marko Radonjić je bio najefikasniji u Borcu sa 26 poena, dok su Radovan Đoković i Bojan Tomašević dodali po 10. Njih trojica su bili jedini "dvocifreni" u timu iz Čačka večeras.

Kod domaćina su petorica igrača imala dvocifren učinak. Edo Murić je dao 18, Jogi Ferel 17, uz osam asistencija, koliko i Alen Omić sa 17 poena i osam skokova.