(KRAJ) "Valjak" se zahuktava: Pala i Cedevita Olimpija

17:30 >> 23:31

0

Crno-beli naneli prvi poraz timu iz Ljubljane u ABA ligi

Copyright

U derbiju četvrtog kola ABA lige, u novobeogradskoj Hali sportova “Ranko Žeravica”, košarkaši Partizana savladali su Cedevitu Olimpiju 86:77 (16:19, 22:21, 26:24, 22:13).

20.47′ – KRAJ

Poslednje poene na meču postigli su Nemanja Gordić sa jedne i Edo Murić sa druge strane. Partizan je pobedio 86:77.

20.42′ – PARTIZAN NADOMAK POBEDE

Posle tajm auta Golemca, Peri promašuje trojku, a potom Gordić ubacuje trojku, a uz to je u reketu fauliran bio Erik Mika, pa će crno-beli imati još jedan posed. Sjajna situacija za izabranike Vlade Šćepanovića, koji minut i 40 sekundi pre kraja vode 81:72. Dangubić ubacuje trojku. Hopkins poenima iz reketa prekida seriju Partizana 16:0. Gosti su pet minuta bili bez koša u završnom kvartalu.

20.37′ – PEJDŽ KAO U NAJBOLJIM DANIMA

Pejdž vezuje dva ubačena šuta za tri poena u momentima kada su gosti pretili da naprave osetniju razliku i vraća prednost na stranu Partizana – 74:72, 36- minut. Rašon Tomas pogađa dva bacanja za seriju domaćih 8:0 i plus četiri u 37. minutu – 76:72. Marinković promašuje dva slobodna bacanja, a potom Dangubić vrhovima prstiju gazi liniju za tri poena i ubacuje izuzetno važan šut – 78:72, 38. minut.

20.30′ – CRNO-BELI PROPUŠTAJU PRILIKE

Imali su crno-beli dva napada na plus četiri da još više uvećaju prednost, ali je Novica Veličković dva puta bio neprecizan van linije 6.75. Brzo je usledila kazna. Džons pogađa trojku, a potom i Jaka Blažič sa dva ubačena bacanja i trojkom (23 poena dosad) vraća gostima prednost – 72:68, 34. minut.

20.25′ – GORDIĆ GURA PARTIZAN

Četvrti kvartal počeo je zakucavanjem Nemanje Gordića u kontranapadu za vođstvo Partizana – 66:64, 31. minut. Plejmejker crno-belih potom u kontri poentira i sa poludistance. Golemac traži minut odmora.

20.13′ – SJAJNI MEKINTAJER

Posle tajm auta Šćepanovića na terenu je neki drugi Kodi Miler Mekintajer. Hopkins sa pet vezanih poena i Murić trojkom, pokušali su da odlepe goste, ali je sjani plejmejker Partizana uzeo loptu, vezao 10 poena i poveo saigrače ka preokretu – 63:61, 29. minut. Murić pogađa svoju treću trojku u trećem periodu, a Nikola Janković polovičnim učinkom s linije penala postavlja konačan rezultat na kraju treće deonice – 64:64.

20.04′ – EFIKASAN POČETAK DRUGOG POLUVREMENA

Za razliku od početka meča, drugo poluvreme je počelo veoma efikasno. Cedevita “živi” od ubačenih šuteva za tri poena. Murić i Braun su vezali ubačene šuteve van linije 6.75 i tako neutralisali zakucavanje Tomasa i ubačenu trojku Mekintajera. Gosti u 23. minutu vode 48:43.

19.45′ – GOSTI VODE NA POLUVREMENU

Kodi Miler Mekintajer je sa dve vezane trojke u finišu prvog poluvremena održavao plus pet Partizana, koji je u poslednjih 70-ak sekundi primio sedam vezanih poena (Murić dva, Ukić tri, Blažič dva) i na veliki odmor otišao sa minus dva – 40:38.

19.35′ – CEDEVITA BRZO KAŽNJAVA

Brzo su gosti kaznili promašaje Partizana i poenima Hopkinsa (dva) i Perija (dva plus jedan) stižu do izjednačenja u 16. minutu – 27:27.

19.31′ – CRNO-BELI PROPUŠTAJU PRILIKE DA SE ODLEPE

Mini seriju domaćih trojkom je prekinuo Braun, ali je već u narednom napadu sa istog odstojanja uzvratio Trifunović. Ponovo gosti loše ulaze u četvrtinu, za skoro pet minuta drugog kvartala postigli su samo tri poena, ali ponovo košarkaši Partizana ne koriste prazan hod rivala da stvore osetniji plus. Posle polovičnog učinka Mike s linije penala crno-beli vode 25:22 u 15. minutu.

19.25′ – DOBAR POČETAK PARTIZANA

Crno-beli su dobro otvorili drugu deonicu. Veličković (trojka) i Mika (dva poena) prave seriju domaćih 5:0 za novo vođstvo beogradskog tima – 21:19. Ivan Marinković pravi treću ličnu grešku u 12. minutu.

19.19′ – GOSTI VODE POSLE 10 MINUTA

Cedevita Olimpija trojkama je napravila vođstvo u finišu prve deonice. Jaka Blažič je vezao pet poena za 13:8, na šta su se nadovezali precizni šutevi van linije 6.75 Džonsa i Ukića. Na sreću crno-belih, precizni za tri poena, između pogodaka košarkaša gostiju, bili su Pejdž i Veličković, pa crno-beli na prvi dvominutni odmor idu sa minus tri – 19:16.

19.11′ – PARTIZAN NE KORISTI GREŠE GOSTIJU

Samo šest poena postigla je Cedevita Olimpija u prvih šest minuta meča, ali crno-beli četiri puta uzastopno gube loptu, zbog čega vode sa samo dva razlike (8:6), posle četiri uzastopna poena Rašona Tomasa.

19.04′ – MALO POENA NA STARTU

Posle tri minuta košarke rezultat je 4:2. Poene za Partizan postigli su Dangubić i Zagorac posle ofanzivnog skoka, dok je na drugoj strani poentirao samo Blažič.