Surovi Boston melje: Golden Stejt na kolenima, Seltiksi sve bliži NBA tituli! (VIDEO)

09.06.2022

05:36

0

Domaćini slavili u svojoj dvorani protiv Voriorsa sa 116:100 i poveli u finalnoj seriji sa 2:1

boston - Copyright Tanjug/AP /Scott Stražante/San Francisco Chronicle/

Košarkaši Bostona sačuvali su brejk prednosti u odnosu na Golden Stejt u finalnoj seriji.

Seltksi su pobedili u svojoj TD garden dvorani Voriorse sa 116:100 i tako poveli u seriji sa 2:1.

Ovo je bez dileme za Boston bila najveća utakmica u svojoj areni, jer su čekali punih 12 godina kako bi ponovo igrali veliko finale u NBA.

Domaćini su zasluženo stigli do novog trijumfa, u većem delu meča imali su dvocifrenu prednost, kontrolisali igru, i gostima nisu dali mnogo prostora da naprave brejk.

Košarkaši Golden Stejta jedino su uspeli da ozbiljnije ugroze domaćine sredinom treće četvrtine kada su se približili na samo pola koša minusa (83:82), međutim, to je bilo sve što su Kari i drugovi uradili u jutrašnjem meču.

Što se tiče same utakmice, Seltiksi su već u prvoj deonici napravili prednost, koju su održavali tokom prvog poluvremena.

Tako je bilo i u većem delu drugog poluvremena i na kraju su zasluženo stigli do velike pobede.

Košarkaše Bostona predvodili su Džejlen Braun sa 27, dok je Džejson Tatum ubacio 26, uz devet asistencija, dok je Markus Smart brojao do 24.

Kod gostiju najefikasniji bio je Kari sa 31 košem, Tompson je dodao 25, a Vigins 18. Voriorsi su se, po običaju, previše oslanjali na šut za tri poena.

Nemanja Bjelica je za tri minuta u poraženoj ekipi, ostvario samo jednu asistenciju, bez postignutog koša.

Inače, četvrti meč je zakazan za 11. jun i novim uspehom Boston, bi se približio titulu u NBA, čime bi postali najuspešniji tim u istoriji najjače košarkaše lige sa 18 titula, čime bi imali jednu više od Los Anđeles Lejkersa.