Zvezda iskusno do pobede! Kalinić i igrači sa klupe vodili crveno-bele do revanša za poraz u prvom delu sezone

23.04.2022

12:45

0

Sledi pauza, pa plej-of

0MAR53 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde u poslednjem kolu ligaškog dela AdmiralBet ABA lige savladali su Igokeu, i to u zaostalom susretu 16. kola. Crveno-beli su slavili sa 85:66 (20:11, 23:22, 20:14, 22:19), te se osvetili za jedan od retkih poraza u prvom delu sezone.

U sastavu crveno-belih nije bilo ni Ognjena Dobrića, pored sada već duže vremena odsutnih, Branka Lazića i Majka Cirbesa.

Podršku, pored navijača, iako se igralo u matine terminu, crveno-beli su dobili i od košarkašica, petostrukih uzastopnih šampionki Srbije, ali i kapitena i golmana Crvene zvezde, Milana Borjana.

Uvodni minuti duela u hali Aleksandar Nikolić protekli su u izjednačenoj igri, pre svega baziranoj na napadu. Veliki broj šuteva sa disatnce uzimali su košarkaši oba tima, a za nijansu uspešniji su bili gosti i to zahvaljujući poenima Ilića, pod košem.

Ali, od 11:9 za Igokeu, gosti su potpuno stali, a Zvezda je na pogon igrača koji su ušli sa klupe, Simonovića, Kalinića i Ivanovića odigrala maestralno u finišu prve deonice. Gotovo da se ništa nije promenilo ni u drugom kvartalu, a oba tima su nizala poteze za publiku, Ilić i Tanasković sa jedne i Kalinić i Ivanović sa druge strane. Upravo je crnogorski plej napravio razliku i odbio nalet ekipe Dragana Bajića, pa su crveno-beli na poluvremenu imali dvocifrenu prednost, 43:33.

I ponovo je Igokea uslepa da smanji zaostatak i nagovesti da nas čeka nešto zanimljiviji duel, a Zvezda je već uzvratila serijom, te držala dvocifrenu razliku. Do kraja okršaja bilo je samo pitanje kojom razlikom će domaćin trijumfovati.

U jednom momentu, razlika je iznosila čak i 21 poen, ali je ritam susreta opao u drugoj polovini poslednje deonice, pa je Zvezda na kraju slavila sa 85:66.

Najefikasniji pojedinac u redovima Zvezde bio je Kalinić sa 16 poena, dok je 13 dodao Holins, a Simonović 11. U gostujućem sastavu sa 16 poena je prednjačio Volers, dok je Stivens postigao tri manje.

Blog uživo:

Četvrta četvrtina:

10. minut - Gotovo, +19 za Zvezdu

8. minut - Više ni Jošilo i Ilić nisu uspevali da ublaže poraz. A upravo Jošilo je uručio jednu od lepših aistencija tokom ovog susreta, gledao je u Robinsona, a loptu je uručio Stivensonu, koji je imao lakši deo posla.

5. minut - Mirniji period na terenu, jasno je rešeno pitanje pobednika, te su obe ekipe samo privodile kraju ovaj susret

2. minut - Trojka Markovića za +20, pa zatim ukradena lopta i asistencija za Simonovića, crveno-beli su na korak od ubeldjive pobede

1. minut - Čvrsto su igrali u defanzivi Zvezdini košarkaši, te su držali Igokeu na manje od 50 poena

Treća četvrtina:

10. minut - Zvezda na +16 pred poslednji deset minuta

9. minut - Raste prednost crveno-belih

5. minut - Gostujući nalet jednim potezom je odbio Holins. Ušla je trojka sa zvukom sirene, a zatim i u narednom napadu efektno zakucavanje, 52:44.  Serija tima Dejana Radonjića iznosila je 8:0, za +11 je Kalinić ubacio trojku

4. minut - Taman se Zvezda vratila na +10 i usledila je nova mini serija gostiju i to preko Robinsona, 47:42. A zatim i koš Ilića, -3

3. minut - Serija Igokee od 4:0, biće zanimljivo u nastavku

1. minut - Greške na startu drugog dela meča

Druga četvrtina:

10. minut - Ponovo dvocifrena prednost Zvezde, i to serijom 7:0, 43:33

9. minutIskusno je Radonjić u finišu poluvremena vratio u igru Ivanovića, koji je u tandemu sa Kalinićem predstavljao enigmu za odbranu rivala. Sa druge strane, Ilić je upisao novo zakucavanje

5. minut - Igokea se vraća u igru i to preko centara - Ilića i Tanaskovića, -4

4. minut - Promašio je Robinson trojku, ali je odbijenu loptu, pored dvojice igrača Zvezde, u koš zakucao Tanasković! Potez za TV špice. Prednost crveno-belih pala je na -6, 27:21

2. minut - Igrali su domaći na pogon igrača sa klupe, ap je tako Ivanović imao dobar trenutak i ukradenu loptu, a napad je okončao Davidovac, zakucavanjem

1. minut - Nastavila je Zvezda u istom ritmu, te je trojka Ivanovića produžila seriju od 14:0. Niz domaćih, prekinuo je Jošilo već u narednom napadu

Prva četvrtina

10. minut - Iskusno su crveno-beli preko Kalinića i poslednjem minutu otišli na 20:11.

9. minut - Odlična sekvenca domaćina u režiji Simonovića. Vezao je iskusni košarkaš pet poena i primorao Bajića da traži tajm-aut, 16:11

8. minut - Nekadašnji Zvezdin košarkaš, sada u dresu Igokee, Aleksa Radanov je na terenu, zvižduci sa tribina. Napadi su  zakazali, 11:11, a onda prvi šut Marka Simonovića i trojka. Crveno-beli su stigli do vođstva

5. minut - Kakvo zakucavanje Dalibora Ilića. presekla je Igokea napad domaćina, a Ilić se našao u idealnoj situaciji i 11:8

3. minut - Gosti su čuvali prednost stečenu u prvom minutu, dok je crveno-bele držao Volters. Oba tima uzimala su veći broj šuteva sa distance, napadi su bili produktivniji od odbrana, a Zvezda je imala minimalni zaostatak

1. minut - Prvi poeni na meču za goste, Stivens je bio siguran u reketu, a potom i Voler sa distance

- Ovo je poslednji meč pred dužu pauzu. Igramo protiv Igokee koja nas je pobedila u prvom susretu i pokazala svoj kvalitet plasmanom u plej-of. Meč nema takmičarski značaj, ali idemo na pobedu - izjavio je Radonjić, a preneo klupski sajt.