15:25

0

Košarkaši Crvene zvezde uspel da napravi čudesan preokret, ali i da izgubi naizgled dobijen meč

KATA9469 - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Košarkaški Crvene zvezde izgubili su od Žalgirisa u Kaunasu u odloženom susretu 21. kola sa 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10).

Videlo se nekako još od samog starta meča u kom će se pravcu odvijati stvari na ovom rezultatski nevažnom susretu.

Domaći su zagospodarili terenom, gosti bili bez energije i ideje u napadu u uvodnim minutima, pa je veoma brzo bilo plus devet za ekipu iz Kaunasa.

Nešto bolje su crveno-beli odigrali drugu četvrtinu, ali je prednost rivala i pored toga dodatno porasla, pa se na poluvreme otišlo sa 45:32.

Svima je bilo jasno da gotovo sve mora da se promeni u igri srpskog tima kako bi se izbegao drugi vezan poraz u Evroligi.

I promenilo se! Zvezda je uspela da okrene rezultat, čak i povede sa sedam poena, ali je finiš doneo veliku dramu. U poslednja četiri minuta ušlo se sa nerešenim rezultatom - 75:75.

Napravili su crveno-beli novu seriju, poveli sa 85:80 i imali sve u svojim rukama, a onda dozvolili rivalu da se vrati i trojkom uz zvuk sirene uvede meč u produžetak.

Bio je to preveliki šok za srpski tim, koji u dodatnih pet minuta gotovo da nije postojao na parketu.

Na kraju trijumf domaćina od 103:98. I zaslužen i nezaslužen.

Dešavanja na utakmici u Kaunasu mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu iz minuta u minut.

KRAJ, 103:98 - Gotovo je. Ovo nije bilo Zvezdino veče.

43. minut, 97:90 - Sada sve ide na ruku domaćinu. Šokantna završnica regularnog dela utakmice ostavila trag na crveno-bele.

Kraj četvrte četvrtine. 88:88 - Zvezda uz zvuk sirene ostala bez pobede. Način na koji su ispustili prednost jednako je neverovatan onom na koji su preokrenuli rezultat.

40. minut, 80:85 - Počeo poslednji minut, Zvezda je bliža pobedi, Kalinić zakucava za plus pet. Zdovc traži tajm-aut da pokuša nešto da promeni.

39. minut, 80:83 - Trojka Stefana Markovića na isteku napada!

36. minut, 75:75 - Opet smo na nuli! Manje od pet minuta do kraja.

35. minut, 73:75 - Biće drame u Kaunasu.

Kraj treće četvrtine, 60:67 - Čudesna treća četvrtina srpskog tima. Kakav preokret!!!

27. minut, 58:62 - Prvi put vodi Zvezda. Trojka Kalinića, peta koju postižu crveno-beli u ovoj četvritini.I Davidovac pogađa za tri, Zdovc traži tajm-aut. Srpski tim ubacio 30 poena za nepunih sedam minuta.

26. minut, 54:54! Davidova trojkom donosi prvo izjednačenje na utakmici!

25. minut - 52:51, Fenomenalni Dobrić!!! Fenomenalni! Pogađa o nemoguće, vadi lopte iz auta...

24. minut - 49:46, Vratila se Zvezda! Dobrić podigao ekipu. To je ta energija koja je nedostajala!

22. minut - 47:41, Sjajna serija crveno-belih, koji na krilima Dobrića stižu na podnošljivih minus šest.

21. minut, 47:34, Oba tima koriste prvi napad u nastavku.

Kraj druge četvrtine, 45:32 - Bledo izdanje crveno-belih. Domaći kontrolišu utakmicu.

18. minut, 35:27 -  Semafor defintivno pokazuje mnogo "lepše" brojke od onog što gledamo na parketu. I dalje čekamo energiju od srpskog tima.

14. minut, 31:19 -  Prednost domaćih lagano raste, Zvezdi je neophodno "buđenje".

Kraj prve četvrtine, 23:14 - Nisu dobro izgledali crveno-beli na terenu, pa rezultat i nije toliko strašan koliko je mogao da bude.

9. minut, 15:9 - Vajt seče napad rivala, ide u prodor i poenima završava akciju.

6. minut, 13:7 - Dobrić uspeva da pogodi trojku, pa da ubaci još dva poena.

5. minut, 9:2 - Crveno-beli bez rešenja u napadu, trener Dejan Radonjić već mora da zove tajm-aut.

3. minut, 6:2 - Više od dva minuta Zvezda nije uspela da postigne koš. Seriju loše organizovanih napada ulazom prekida Nejt Volters.

1. minut, 2:0 - Sjajna atmosfera u Kaunasu, ljudi vole košarku i ne obaziru se na loš plasman Žalgirisa na tabeli.. Domaći tim izneo tranasparent u bojama ukrajinske zastave sa natipsom "Stop War". Utakmica je počela.