18:38

0

Studentski centar savladan u Pioniru

CRVENA_ZVEZDA_vs_SC_DERBY_106 - Copyright MN Press

Dok Zvezdini navijači sanjaju top 8 snove, košarkaši i stručni štab srpskog i regionalnog šampiona mora po svaku cenu da zadrži maksimalan fokus na regionalno takmičenje. Porazom od Partizana, crveno-beli su malo zakomplikovali sebi finiš ligaškog dela AdmiralBet ABA lige, u kojoj su, u poslednjem meču 22. kola, u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali Studentski centar - 94:84 (24:19, 28:24, 17:13, 25:28).

Iako konačan rezultat možda prikazuje rutinsku pobedu Zvezde, ona je bila sve samo ne to. Jer, uprkos velikoj prednosti u nekoliko navrata tokom meča, Radonjićevi puleni morali su da završna dva minuta meča da igraju maksimalnim intenzitetom kako bi sprečili veliku senzaciju.

Posebno raspoloženi u šutu sa distance crveno-beli su bili u prvom poluvremenu. Izuzetno uporne goste Zvezdini košarkaši su držali na sigurnoj distanci sa devet ubačenih trojki, od kojih je četiri pogodio Kalinić. Takođe, osam skokova u napadu i 15 asistencija bili su odlučujući faktori u kreiranju, dotad, najvećih plus 17  (50:33, 19. minut) za beogradsku ekipu.

Međutim, ni tada, kao ni u finišu treće deonice, kada je na semaforu stajalo 69:50, Studenti nisu pomišljali na predaju. Trojkama Edvardsa i Pavlićevića "udahnuli" su sebi nadu u preokret, koji im je bio nadohvat ruke posle vezanih ubačenih šuteva za tri poena Edvardsa i Kamenjaša (77:73, 35. minut).

Tada je Dejan Radonjić bio primoran da zatraži prvi tajm aut na meču. Minut odmora ekspresno je dao rezultat, pošto su u naredna dva minuta crveno-beli ubacili 12 poena i košem uz faul Kalinića i pogođenim dodatnim bacanjem definitivno slomili otpor rivala (89:79).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 9, Davidovac 4, Mitrović 11, Lazić 11, Kalinić 23, Dobrić 18, Simonović 5, Ivanović 5, Marković, Vajt 2, Kuzmić 2.

STUDENTSKI CENTAR: Nil 11, Megi 13, Pavlićević 10, Slavković 8, Hadžibegović 6, Starovlah, Baćović 8, Ivišić, Edvardsa 8, Kamenjaš 20.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je savladala Studentski centar 94:84.

38. MINUT - Na trojku Nila, izuzetno važnu trojku za Zvezdu pogađa Lazić. Nil je još jednom precizan van linije 6.75. Dobrić postiže bitne poene za domaćina iz prodora - 86:79, 38. minut. Kalinić poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem verovatno stavlja tačku na večerašnji meč - 89:79.

36. MINUT - Posle promašene trojke Simonovića, Edvards na drugoj strani "lovi" ofanzivni skok i potom ubacuje šut van linije 6.75. Na polovini četvrte četvrtine Podgoričani su prišli na "samo" minus četiri - 73:70. Seriju gostiju 11:3 poenima sa poludistance prekida Kalinić, a potom Mitrović s linije penala (2/2) odvodi crveno-bele na bezbednih 81:73 na isteku 36. minuta.

34. MINUT - Kao da su se crveno-beli prerano opustili. Gosti preko Hadžibegovića i Kamenjaša (2+1) prilaze na minus sedam. Na trojku Voltersa, trojkom uzvraća Edvards - 77:70 na isteku 34. minuta.

32. MINUT - Na četiri vezana poena Baćovića i prilazak gostiju na jednocifren minus, trojkom odgovara Lazić. Pavlićević ubacuje dva penala za minus 10 gostiju. Na isteku 32. minuta Zvezda vodi 74:62, posle dva ubačena penala Lazića.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Seriju crveno-belih 9:0 trojkom prekida Edvards. Na kraju trećeg kvartala Zvezda vodi 69:56, posle trojke koju je uz pomoć table pogodio Pavlićević, uz zvuk sirene za kraj pretposlednje četvrtine.

28. MINUT - Posle poena u kontri Voltersa i dva ubačena bacanja Mitrovića Zvezda je na maksimalnih plus 17 - 67:50 pred završna dva minuta treće deonice.

26. MINUT -  Svaku propuštenu priliku gostiju da smanje zaostatak, Zvezda kao po pravilu kažnjava trojkom. Ovoga puta je pogodio Dobrić za 63:50 na polovini treće deonice. Na isteku 26. minuta crveno-beli vode 63:50.

24. MINUT - U prva tri minuta drugog poluvremena za Zvezdu poentira samo Dobrić, a posle koša Kalinića u kontri crveno-beli u 24. minutu "beže" na plus 13 - 60:47. Megi pogađa trojku posle tajm auta gostiju - 60:50.

22. MINUT - Trojkom Dobrića otvoren je treći period - 55:43. Na drugoj strani, posle skoro minut i po igre, prve poene za goste u nastavku meča postiže Slavković. Dobrić je polovično precizan s linije penala, novi poeni Slavkovića za još jedan prilazak gostiju na jednocifren minus - 56:47, 22. minut.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Svojom četvrtom trojkom, a Zvezdinom devetom, Kalinić donosi crveno-belima plus 17 u 19. minutu - 50:33. Uspeli su gosti u završnih 90 sekundi prvog poluvremena da zaustave nalet favorizovanog rivala i serijom 10:2 priđu na 52:43 pred odlazak na veliki odmor.

18. MINUT - Kamenjaš s dva ubačena bacanja "seče" Zvezdinih 7:0 - 43:29, 17. minut. Četiri vezana poena Kamenjaša i pokušaj gostiju da uhvate rezultatski priključak trojkom prekida Simonović. Na ulasku u poslednja dva minuta prvog poluvremena Zvezda vodi 47:33.

16. MINUT - Poenima Simonovića u kontranapadu, Zvezda na ulasku u 15. minut meča dolazi do prve dvocifrene prednosti - 36:25. Seriju crveno-belih 8:0 poenima u reketu prekida Hadžibegović. Dobrić ubacuje potom šestu trojku u dosadašnjem toku meča - 39:27, 16. minut. Trojka i Kalinića za novi najveći plus - 42:27.

14. MINUT - Trojkom Ivanovića Zvezda dolazi do najveće prednosti u dosadašnjem toku meča 31:25, 13. minut. Na isteku 14. minuta crveno-beli vode 34:25, posle trojke Dobrića.

12. MINUT - Drugi kvartal otvoren je poenima Davidovca (četiri) sa jedne i Baćovića (četiri) s druge strane - 28:23, 12. minut.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Lazarević je sa četiri vezana poena sačuvao Zvezdi vođstvo u finišu prve deonice, koja je završena trojkom Luke Mitrovića - 24:19.

8. MINUT - Posle skoro dva minuta bez koša na obe strane, Nejt Volters poentira sa linije penala (2/2) - 17:14. U završna dva minuta prve deonice ulaze se s vođstvom Zvezde 17:15, posle poena Kamenjaša iz slobodnih bacanja (1/2).

6. MINUT - Posle druge uzastopne trojke Megija, Mitrović (dva poena) i Volter s linije penala (1/2) donose Zvezdi novo minimalno vođstvo - 13:12, 6. minut. Vajt u kontri zakucava za seriju 5:0 crveno-belih i prvi tajm aut gostiju na meču. Na isteku 6. minuta domaći vode 15:14, posle poena Kamenjaša.

4. MINUT - Sa pet vezanih poena Megija gosti dolaze do preokreta, ali Kalinić novom trojkom čuva Zvezdi vođstvo na isteku 4. minuta igre - 10:9.

2. MINUT - Kalinić (trojka) i Kuzmić (dva) doneli su Zvezdi početnih 5:2 na otvaranju meča.