Partizan posle osam godina čekanja osvojio Moraču! Avramović, Madar i Ledej našli ključ za plavo-belu bravu

13.03.2022

19:50

0

Veliki trijumf Obradovićevih izabranika - 72:80

kkkkk - Copyright KK Budućnost VOLI/ABA liga

Velika pobeda Partizana na gostovanju Budućnosti. Čekali su crno-beli osam godina na slavlje u Morači protiv Budućnosti i to su uspeli sa Željkom Obradovićem na klupi. Na kraju - 72:80!

Kako je počelo, nije moglo drugačije da se završi. Vrlo brzo je Partizan u prvoj deonici stigao čak do 16 poena prednosti. Kasnije je čak dopustio Plavima da se vrate u meč, pa i da povedu u trećoj deonici, ali na kraju je Parni valjak priveo kraju meč kako je želeo.

Sa ovom pobedom Partizan je napravio veliki korak ka osvajanju druge pozicije, a naravno i dalje je u igri za prvo mesto, mada Crvena zvezda ima bolji međusobni skor.

Partizan je sada na 18-3, Budućnost na 14-5, a Crvena zvezda na 17-2.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Avramović, Madar i Panter sa po 13 poena, a poen manje je dodao Zek Ledej, ali j uhvatio i devet skokova.

Generalno je ovo bio pozitivan meč po Obradovićeve izabranike. Možda su mogli i ranije da reše meč s obzirom na prvobitnu prednost, ali...

Partizan je slavio u Morači prvi put od 2014. godine. Dovoljno za veliku radost njegovih navijača.

Kod Budućnosti su se najbolje pokazali Peri sa 16 i Kobs sa 15 poena.

AdmiralBet ABA liga: Budućnost - Partizan 72:80 (13:24, 24:17, 14:17, 21:22)
Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Matej Špendl
Dvorana: Morača

BUDUĆNOST: Kobs 15, Atić 2, Šehović, Micov 5, Barović, Nikolić, Sili, Nikolić Z 6, Jagodić Kuridža 11, Popović 5, Rid 10p, 6sk, Peri 16

PARTIZAN: Panter 13, Vukčević, Ledej 12, Zagorac 7, Avramović 13p, 8sk, Koprivica 10, Smailagić 2, Mur, Glas, Lesor 7, Trifunović 3, Madar 13

KRAJ UTAKMICE - 72:80

Panter trojkom stavlja tačku - 69:78! Na 31 sekund do kraja crno-beli imaju i prednost. Partizan je pokorio Moraču. Samo da vidimo konačni rezultat.

POSLEDNJI MINUT - 67:76

39. minut - Zakucavanje Ledeja, bio je na pravom mestu - 67:73. Trojkaaaaaaaaaaaaa Madara - 67:76! Partizan je pred trijumfom.

38. minut - Ledej igra dobro, došao je do linije za slobodna bacanja. Crno-beli vode 66:69 i imaju napad. I pogodak Kevina Pantera - 66:71! Vili Rid nastavlja da maši slobodna bacanja i to može da napravi razliku - 67:71

36. minut - Previše je Lesor istrčao prilikom jedne odbrane, Rid je ostao sam i ponovo pogodio i crno-beli imaju 66:68

34. minut - Važna trojka Avramovića! Iz koraka! Sada crno-beli vode 60:65, ali Kuridža vraća dvojkom - 62:65. I još jedna trojka Avramovića! Izuzetno važni poeni - 64:68

33. minut - Popović je pogodio trojku, sada je 60:60, a Obradović traži tajm-aut. Potom maše Zagorac i Avramović, a Ledej to ispravlja i pogađa - 60:62

32. minut - Lesor je promašio dva slobodna bacanja, crno-beli i dalje vode sa 55:58, ali domaći imaju napad. Lesor je potom nesportski zaustavljen, pa je pogodio dva slobodna bacanja. Partizan je u napadu, Ledej nije pogodio dvojku - 57:60

31. minut - Ušli smo u poslednjih 10 minuta, a Budućnost je došla do poena preko Nikolića - 53:58. Potom i faul u napadu Ledeja.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 51:58

30. minut - Pogodio je Jagodić Kuridža sa distance i samim tim ne dopušta crno-belima da se odlepe. Ledej pogađa na drugoj strani - 51:55. A onda pogađa i Lesor uz faul - 51:58

28. minut - Ispravio je Madar grešku, ukrao je loptu i došli su poeni Avramovića. Crno-beli i dalje uspevaju da vode 49:51. Zatim i dobri poeni Zeka Ledeja - 49:53

27. minut - Sada smo u periodu meča gde se igra koš za koš, a onda velika greška Madara i sada je 49:49

25. minut - Odličan potez Radeta Zagorca, prvo je blokirao, pa onda pogodio na drugoj strani - 47:49

24. minut - Vraća Partizan prednost na svoju stranu, ali sada je to već rezultatska klackalica. Sada je momenat da crno-beli probaju da povećaju prednost do kraja ove deonice inače nam sledi neizvesna završnica meča - 44:45

22. minut - Dogodilo se i to - Budućnost je povela! Partizan nije materijalizovao veliku prednost koju je stekao i sada Plavi vode sa 42:41. Potom Panter gubi loptu u napadu.

21. minut - Partizan je imao prvi napad, ali ga nije iskoristio. Peri je pogodio trojku i sada je samo poen razlike - 40:41

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KK Budućnost VOLI/ABA liga

- Kod Budućnosti su najefikasniji posle 20 minuta bili Peri sa 11 i Kobs sa 10 poena. Kod crno-belih niko nije dvocifren, a Panter je ubacio osam poena, Madar je dodao jedan manje.

POLUVREME - 37:41

20. minut - U završnici prvog poluvremena Partizan vodi sa 41:33. Utisak je da je to moglo da bude i ubedljvije jer su crno-beli u jednom momentu imali prednost od 16 poena. Posle 20 minuta igre samo je četiri razlike.

18. minut - Koprivica je povezao dva dobra poteza, prvo zakucavanjem pa onda i polaganjem i sada crno-beli vode sa 28:41

16. minut - Povezao je sedam poena Jam Madar, tako da crno-beli sada vode sa 25:37. I dalje drže sve u svojim rukama.

15. minut - Važna trojka Trifunovića, a sa druge strane Peri pravi velike probleme crno-belima - 21:34

14. minut - Prvi koš Partizana u drugoj deonici, Ledej je pogodio trojku i ponovo je 10 razlike - 17:27. Potom je Zoran Nikolić zakucao, loša reakcija crno-belih u odbrani. Lesor ide na liniju za penale - 19:27

13. minut - Crno-beli i dalje bez poena na početku ove druge četvrtine, a Peri nastavlja da topi prednost - 17:24

12. minut - Nastavlja Budućnost da topi prednost Partzana, Peri je raspoložen za igru, a Obradović vraća Pantera u igru - 15:24

11. minut - Nastavljena je utakmica, videćemo kako će Partizan odreagovati na sve bolju igru Budućnosti. Lesor je izgubio loptu, faul pravi Ledej - 13:24

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 13:24!

10. minut - Odlična prva četvrtina Partizana, crno-beli imaju prednost od 11:24

9. minut - Mora se reći da je Rid brutalno zakucao! Budućnost se budi, evo poena i Perija i dodatno slobodno bacanje Plavih. Sada sve izgleda drugačije - 10:22

8. minut - Pogađa i Zagorac za dva poena, crno-beli vode sa 20:4! A onda i Di Džej Sili pogađa sa poludistance - 6:20!

7. minut - Evo sada Kuridže sa trojkom, prvi koš iz igre Budućnosti, a onda i daleka trojka Avramovića - 4:18!

7. minut - Prosto neverovatno, evo sada poena Avramovića, Partizan vodi 1:15! Budućnost ne može do poena.

6. minut - Budućnost je za više od pet minuta ubacila samo jedan poen! Partizan vodi 13:1!

6. minut - Koš Smailagića, a onda i krađa Zagorca i poeni uz faul! Au kakav start meča Partizan vodi 1:12! A imaće i još jedan penal.

5. minut - Trojkaaaa Pantera! I to uz faul! Pre toga je bilo dobro dodavanje Zagorca - 1:8!

4. minut - Micov donosi Budućnosti prve poene na ovoj utakmici - 1:4. Muče se Plavi da dođu do poena. Koprivica je zatvorio prilaze košu crno-belih.

3. minut - Do prvih poena na meču stiže Partizan. Naskočio je Panter i pogodio sa poludistance - 0:2! Crno-beli jako dobro igraju u defanzivi na startu meča. A onda i pogodak Koprivice iz okreta - 0:4!

2. minut - Na početku se igra vrlo tvrdo, i jedni i drugi se muče da dođu do poena na startu utakmice.

1. minut - Zaleteo se Zagorac na obruč, probao sa zakucavanjem, ali je promašio.

1. minut - Prvi napad na utakmici ima Partizan. Probao je Avramović, ali se ispostavilo da nije ni obruč pogodio u prvom pokušaju.