Desetkovana Srbija znatno bolja od Slovaka: Jagodić-Kuridža i Partizanov trio predvodili orlove! Sjajan debi mladog Đurišića

18:35 >> 21:14

0

Na tribinama hale "Aleksandar Nikolić" je i veliki broj dece

0MET0634 - Copyright MN Press

Muška košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Slovačku u trećem kolu kvalifiakcija za Svetsko prvenstvo krajnjim rezultatom 75:63 (24:18, 20:18, 18:18, 13:9). Filip Petrušev nije ulazio u igru.

Revanš meč na programu je u ponedeljak, od 18 sati.

Tim selektora Svetislava Pešića je ovaj meč igrao sa ulogom favorita, ali i sa brojnim problemima zbog povreda i bolesti igrača. Od ranije je poznato da na spisku nije bilo evroligaških igrača, te je jasno da Srbija ne nastupa u najjačem sastavu.

Iako u znatno podmađenom sastavu, Srbija je silno motivisana ušla u ovaj duel.
Aleksa Avramović, koji je zbog povrede nosa u meču Kupa Radivoja Koraća, nastupao sa maskom, bio je glavni igrač Svetislava Pešića u prvoj četvrtini. Igrač Partizana je upošljavao saigrače, dok j eu odbrani bio "dosadno" uporan i na ivici faula.

Povukli su Trifunović, Koprivica i Jagodić-Kuridža u poenterskom smislu, a u finišu kvartala prvi put na terenu se našao i mladi Nikola Đurišić. Srbija je deonicu privela kraju pri rezultatu 24:18, da bi nakon pauze, od prvog tima, ostao samo Trifunović, a prednost je bila u porastu.

Trifunović je vezao dva sjajna poteza, potom je Avramović ušao na teren i pogodio dve trojke, jednu za drugom i dvocifrena prednost je bila na snazi. Ipak, u finišu poluvremena, pao je napad srpskog tima, a pritom, domaćin nije koristio faulove  kako bi sprečili napade Slovaka, pa su gosti sa -12, prišli na -8,  44:36.

Zanimljivo, ali od 36 poena rivala, čak 19 je postigao Brozijanski!

Dobro je krenula Srbija, po onda i stala. Greške u odbrani, koje su se dešavale u finišu deonice, mogle su naš tim koštati dosta, ali Slovačka nije prišla na više od -6. pešić je izmenama pokušavao da održi ritam i nivo igre, a potez kvartala, verovatno i meča je zakucavanje Balše Koprivice.

U poslednjih deset minuta, ni rival više nije imao snage, te je Srbija bez većih problema privela meč kraju. Rival je u finišu izbegao i ubedljivi poraz, 75:63, pred revanš koji je za tri dana.

SRBIJA: Avramović 14, Đurišić 7 (4sk), Radanov 5 (4sk, 3as), Ristić 12, 8sk), Simanić 4, Đoković, Kuridža 13 (6sk), Jović, Koprivica 8 (5sk), Novak, Petrušev, Trifunović 12 (3as, 3sk)

SLOVAČKA: Abraham 3, Brozijanski 23 (4sk, 4as), Doležaj, Fušek 7 (10sk), Krajcovič 7, Bačan 3, Bojanovski 2, Ihring 14 (8sk), Horner, Majerčak, Malovec, Petraš 4

U prva dva kola, naš nacionalni tim je slavio protiv Letonije, dok su poraženi na gostovanju u Belgiji, Večerašnji rival pak ima dva poraza.

Blog uživo:

Četvrta četvrtina

10. minut - Srbija slavi sa 75:63. I Avramović pogađa sa velike udaljenosti, ali ni ova trojka nije priznata, zbog isteka vremena.

9. minut - Nesportski faul Jagodić-Kuridže, pa su Slovaci ublažili poraz

6. minut - Đurišić je odličan na debiju - povukao je kontru i nesebično asistirao Avramoviću, a organizator igre je poentirao za 71:59, pobeda je blizu

5. minut - Dve otvorene trojke je Srbija uspela da promaši, ali srećom, nije usledila kazna na drugoj strani

4. minut - Ristić pogađa iz teške pozicije, a zatim i Avramović nakon dobre asistencije Jagodić-Kuridže. Srbija sada ima +13

2. minut - Đurišić pogađa za tri, 65:54, Slovaci kombinuju, pa je publika u nekadašnjem Pioniru videla i dobro zakucavanje sa druge strane

Treća četvrtina

10. minut - Ipak nije bilo toliko mirno, padovi u odbrani su mogli Srbiju ozbiljno da koštaju, ali orlovi nisu dozvolili rivalu da priđe na bliže od -6. Na kraju 62:54, a trojka Radanova sa pola terena, ipak je bila samo za publiku, jer je isteklo vreme

7. minut - Brozijanski drži Slovake u igri, ali i Simanić ima zapaženu rolu. Dobro funkcioniše i tandem Novak - Radanov, pa Srbija može da računa na mirniji finiš

5. minut - Slovaci prilaze na -6, Pešić reaguje izmenama! A evo i neverovatnog zakucavanja Balše Koprivice i to u stilu svog oca!

4. minut - Nešto sporiji tok susreta, ali tim Svetislava Pešića čuva sigurnu prednost. A onda je usledila trojka Krajčeviča i to uz faul, a bio je precizan i sa penala, -8. Uzvratio je Trifunović iz ugla

1. minut - Kuridža sa zvukom sirene pogađa trojku, zatim odlična reakcija u odbrani, pa polaganje i ponovo je Srbija na +12

Druga četvrtina

10. minut - Neverovatna blokada Simanića, pa je na poluvremenu Srbija otišla sa 44:36

8. minut - Ne da se Slovačka, ali Srbija je sigurna u finišu poluvremene. Tim Svetislava Pešića u potpunosti kontroliše igru i rezultat. Na terenu je ponovo Avramović i odmah trojka. A zatim i druga, 44:33

6. minut - Novak je preuzeo ulogu Avramovića, na terenu su i Simanić, Ristić i Radanov, a Srbije vodi sa 34:27

4. minut - Ukradena lopta pa zakucavanje za publiku - Trifunović je sjajno raspoložen večeras!

3. minut - Trifunović ponovo za tri! Ali ne, ipak je ovog puta dvojka

1. minut - Ristić na isteku napada, pa Đurišić sa distance i prva dvocifrena prednost Srbije

Prva četvrtina

10. minut - Dva dobra napada Slovačke i ponovo su u igri, 22:18. Ipak nakon deset minuta 24:18

9. minut - Avramović predvodi Srbiju, da li je reči o organizaciji napada ili snažne odbrane na ivici faula, ali igrač Partizana kontroliše tok meča

7. minut - Prvi put je na terenu mladi Nikola Đurišić. Preko Jagodić-Kuridže Srbija je vezala tri poena, ali je usledio i odgovor rivala i to sa distance

5. minut - Koprivica, pa Jagodić-Kuridža sa niskog posta i Srbija ponovo ima prednost. Usledila je i kontra Radanova, za 17:11, nakon čega je usledio tajm-aut Slovačke

4. minut - Razigrali su se Slovaci i u reketu, te su nakon dobre asistencije prišli na -2. Dobra rola Koprivice, ali nije uspeo da poentira, dok je rival odlično trčao i iz kontre pogodio za 11:11

3. minut - A evo i pogotka Marka Jagodića-Kuridže i to sa distance, ali i nove trojke Slovaka

2. minut - Dobro je kružila lopta u napadu našeg tima, Avramović, koji ovaj meč igra sa maskom, zbog povrede nosa, je glavni organizator. A onda na isteku vremena, sa gotovo deset metara, trojka Trifunovića, 5:0. Odmah je usledio i odgovor rivala sa distance

1. minut - Prvi napad za gostujuću ekipu. Startna petorka Srbije - Avramović, Trifunović, Radanov, Koprivica, Jagodić-Kuridža. Prvi poeni sa polu-disatnce, precizan je Trifunović