Nedović srušio Crvenu zvezdu! Crveno-beli vodili u više navrata, ali su na kraju ostali bez goriva!

20:47

0

Utisak je da je tim Dejana Radonjića mogao da privede meč kraju u svoju korist

kkcz-unics-233 - Copyright MN Press

Mogla je Crvena zvezda lako da ide kući pevajući iz Atine po drugi put ove sezone, ali... To se nije dogodilo. Za to je najzaslužniji Nemanja Nedović koji je za 30 minuta u igri postigao 25 poena i učestvovao u pobedi od 79:73!

Crvena zvezda otputovala je u glavni grad Grčke posle osvojenog Kupa Radivoja Koraća, ali je manjak koncentracije uz potrošnju doprineo tome da Zeleni slave.

Utisak je da je Zveda mogla da dođe i do trijumfa.

Crveno-beli su vodili u većem delu meča, ali kada se utakmica rešavala počeo je tim Dejana Radonjića da greši i to ga je koštalo poraza.

Nedović je pored 25 poena dao pet asistencija uz jedan skok, dok se Vasilis Kavadas odlično pokazao sa 17 poena i šest skokova. Zaista je na pravi način iskoristio šansu koja mu se ukazala.

Kod Zvezde su se najbolje pokazali Aron Vajt sa 14 poena i 12 skokova, Ostin Holins sa 13 poena, Nikola Kalinić sa 12 i Luka Mitrović sa 10.

Treba dodati podatak da je Crvena zvezda šutnula čak 27 puta za tri poena, od čega je pogodila sedam šuteva što je tankih 25,9%.

EVROLIGA: Panatinaikos - Crvena zvezda 79:73 (17:23, 25:18, 17:18, 20:14)
Dvorana: OAKA Arena
Sudije: Jerezuelo, Panter, Šemeš

PANATINAIKOS: Mejkon 7p, 5as, Papajanis, Bohoridis 2, Kavadas 17p, 6sk, Kaselakis 5, Avdalas, Nedović 25p, 5as, Hugaz 2, Evans 8p, 9sk, Mancukas 5, Sent Ros 8

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 10, Davidovac 2, Mitrović 10, Lazić 2, Kalinić 12p, 6as, Dobrić 8, Holins 13, Ivanović 2, Marković, Vajt 14p, 12sk, Kuzmić

Panatinaikos - Crvena zvezda 79:73

- Ulazimo u penal završnicu, Nedović je fauliran. Pogodio je prvo. I drugo. Panatinaikos vodi 77:73 i pred pobedom je. Deluje da je gotovo. KRAJ!

Nedović hvata loptu i vodi napad Zelenih - 73:71. Potom poeni Kavadasa - 75:71. Tajm-aut. Do kraja 32 sekunde. Davidovac je promašio, Kalinić uhvatio loptu i pogodio. Sada je dva razlike i napad za Zelene - 75:73

POSLEDNJI MINUT

39. minut - Maši i Volters za tri, hvata loptu Kalinić. Mejkon je faulirao Davidovca. Ovaj je promašio oba penala.

Neizvesno je, Kaselakis je sada pogodio za 73:71. Potom Vajt maši trojku.

POSLEDNJA DVA MINUTA

37. minut - Klackalica traje, crveno-beli imaju poen prednosti posle promašaja Nedovića u šutu za tri poena - 68:69 Potom Ros ubacuje trojku za 71:69

36. minut - Volters je ponovo prošao do koša i pogodio iz floutera, Zvezda vodi 67:69. Igra se koš za koš. Nedović će na liniju za slobodna bacanja. Očigledno će uslediti neizvesna završnica.

34. minut - Vajt je pogodio trojku pa uhvatio skok, a onda je Volters ubacio sjajan flouter i Zvezda ponovo vodi - 65:67

33. minut - Kavadas igra odličnu utakmicu i Panatinaikos pravi najveću prednost na meču i vodi 63:60, ali brzo je Holins uzvratio i drži rezultat u ravnoteži - 63:62

31. minut - Počela je poslednja deonica u OAKA Areni. Kalinić ide na liniju za slobodna bacanja. Zvezda vodi - 59:60

KRAJ TREĆE DEONICE - 59:59

30. minut - Zvezda je prokockala prednost, ušla je u seriju grešaka i loših odluka i zato gubi 59:57. A u poslednjih 10 minuta utakmice ulazi se sa rezultatom 59:59! Nerešeno je i dalje!

29. minut - Nedović je ostao sam i - pogodio!  Zvezda sada vodi samo tri poena razlike. Ne sme se Nedović ostavljati sam na šutu za tri poena. Zato je stigla kazna. Posle novih poena Kavadasa sada je samo poen razlike - 56:57

28. minut - I dalje se sve drži na klackalici, ali je Zvezda bliža pobedi. Crveno-beli vode 51:57 posle poena Kavadasa sa linije za slobodna bacanja.

25. minut - Period igre u kome Zvezda uspeva da bude u prednosti. Možda je ovo šansa da crveno-beli naprave još veću razliku - 46:52. Sjajan potez Kalinića potom - 46:55

24. minut - Vrhunsko zakucavanje Ostina Holinsa za njegov 11. poen na utakmici! A onda i Vajt pogađa i Zvezda vodi 44:50! Tajm-aut za domaći tim.

23. minut - Utakmica polako poprima obrise neizvesnog obračuna. Zvezda svakako poseduje kvalitet da napravi rezultatsku razliku, ali to i dalje ne čini - 44:46

21. minut - Utakmica je nastavljena, Panatinaikos vodi jedan razlike. Ali, Volteeeeeers to menja trojkom! Jako važan detalj i momenat za crveno-bele - 42:44!

POLUVREME - 42:41!

20. minut - Mancukas je pogodio trojku koja baš nije legla izabranicima Dejana Radonjića. Ostao je sam i nije oprostio crveno-belima - 39:38. Onda i trojka Nedovića sa velike udaljenosti, njegov 13. poen.

19. minut - U finiš prvog poluvremena timovi ulaze sa izjednačenim rezultatom - 34:34. A onda Davidovac prvim poenima vraća prednost na stranu crveno-belih - 34:36

17. minut - Kako vreme odmiče Panatinaikos igra sve bolje i zato je sada došlo do izjednačenja - 30:30. Malo se sada probudila i prisutna publika i sve deluje dosta lošije po crveno-bele nego što je to bilo pre desetak minuta. Zeleni vode - 32:30

15. minut - Ono što ne valja, razigrao se Mejkon. I sada Zvezda umesto prednosti od devet poena ima samo poen prednosti. Dosta grešaka sa obe strane, a poentira Mitrović posle svega - 27:30

14. minut - Zvezda je napravila greške, Mejkon to iskoristio i sada PAO kasni samo tri poena. Zbrzali su Ivanović i Holins. Zato Dejan Radonjić traži tajm-aut - 25:28

13. minut - Sada su Zeleni povezali nekoliko dobrih napada, ali Nikola Ivanović drži crveno-bele u prednosti - 21:28. Kavadas je sa druge strane raspoložen za igru - 23:28

12. minut - Za sada sve ide po Zvezdinom planu. Atmosfera je loša u dvorani, Panatinaikos ne igra nešto posebno agresivno, a crveno-beli vode sa 17:26!

POČELA JE DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Trojkaaaaa Dobrića! Sjajan potez Kobre! Zvezda vodi 17:23! Kraj prve četvrtine! Dobra igra Mitrovića, Dobrića i Nedovića na drugoj strani.

8. minut - Ognjen Dobrić je odlično prošao, stigao je do koša i položio. A onda Nedović ponovo varaća i drži Zelene u igri u prvoj deonici - 15:20

6. minut - Mitrović je ušao u seriju, pogodio je poene sa linije za slobodna bacanja, a onda i ispod koša. Sa druge strane vraća Nemanja Nedović - 11:14.

4. minut - Vajt je uhvatio ofanzivni skok i otišao na penale. Pre toga je Ros ubacio trojku. Za sada crveno-beli drže kontrolu nad utakmicom - 7:10! Zatim Zeleni povezuju poene, Kaselakis je precizan.

3. minut - Evans je ostao sam i lagano zakucao, a onda je Volters loše organizovao napad i morao je da stane zato što mu je pertla bila odvezana. A onda još jedna trojka Holinsa - 2:6! A onda i još jedan koš - 2:8!

2. minut - Počeo je Holins da igra sve bolje, sada je pogodio trojku i Zvezda vodi sa 0:3. Potom i promašaji Vajta i Kalinića za tri poena. Onda i Nedović debelo "maši".

1. minut - Meč je počeo, prvi napad ima Crvena zvezda. U prvoj petorci su Volters, Holins, Kalinić, Mitrović i Vajt. Simonović i Cirbes su van tima. Stefan Jović ne igra za Zelene.

POČELA JE PRVA ČETVRTINA

- Poruka pre meča igrača i sudija: "Zaustavite rat"

- Zvižduci himni Evrolige i u Atini

- Ne može se reći da će Crvena zvezda imati protiv sebe veliku podršku navijača domaćeg tima. Očigledno su slavi rezultati Zelenih u tom smislu dali rezultat.