Zvezda je spremna za odbranu Žućkove levice! Šuterska klinika crveno-belih protiv nedoraslih Kragujevčana!

17.02.2022

18:37

0

Radonjić mora da bude zadovoljan

KATA6828 - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Crvena zvezda je uradila sve što je trebalo u prvom meču četvrtfinala Kupa "Radivoja Koraća". Odradili su izabranici Dejana Radonjića odličan šuterski trening, podelili poene i minute, napumpali samopouzdanje i poslali jasnu poruku rivalima koji pretenduju na "Žućkovu levicu". Kragujevački Radnički bio je nedorastao rival srpskom i regionalnom šampionatu na večerašnjem meču, koji je završen ubedljivom pobedom izabranika Dejana Radonjića - 103:59 (28:13, 29:11, 24:22, 22:13).

Crveno-beli su apsolutno opravdali ulogu favorita protiv Kragujevčana kojima je kakav-takav ton u igri davao najiskusniji košarkaš na terenu Raško Katić. Ipak, nekadašnji centar Crvene zvezde i Partizana tokom većeg dela meča nije imao gotovo nikakvu pomoć ostalih saigrača, koji su tek na momente u trećoj i četvrtoj četvrtini uspevali da brem na trenutak ispariraju razigranim košarkašima Zvezde.

S druge strane, crveno-beli su, pogotovo u prvom poluvremenu, maksimalno koristili i najmanji slobodan prostor da probace loptu kroz obruč rivala. Predvođeni, večeras izuzetno raspoloženim, Stefanom Markovićem Radonjćevi puleni su i pre polovine uvodne deonice stekli dvocifrenu prednost (13:3).

Iskusni plejmejker je sa tri ubačene trojke u prva četiri minuta meča najavio šutersku rapsodiju crveno-belih, koji su u prvom poluvremenu ubacili 10 šuteva van linije 6.75 iz 20 pokušaja. Iz minuta u minut rastrčani i motivisani Zvezdini košarkaši do najvećih plus 33 pred odlazak na veliki odmor.

Donekle i očekivano, u nastavku meča usledio je mali pad u igri Radonjćevog tima, pre svega u šutu sa distance (18/43 za tri na kraju meča). Ipak, to se ni na trenutak nije odrazilo na rezultat, pošto su raspoloženi crveno-beli prepoznatljivom defanzivom uglavnom uspevali da osujete pokušaje Kragujevčana da se spuste ispod 30 razlike Umesto toga, predvođena Dobrićem i Holinsom, Zvezda je nastavila da melje rivala koji je u finišu meča bio i na maksimalnih minus 46.

Protivnika u polufinalu Zvezda će saznati večeras, posle duela Mege i Zlatibora.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 7 (5sk), Davidovac 3, Mitrović 7 (4sk), Lazić 11, Kalinić 10 (4sk), Dobrić 10 (3sk), Holins 11, Simonović 3 (3sk), Ivanović 18 (6-4 za tri, 6as), Marković 16 (5-4 za tri, 5as), Vajt 7 (6sk, 4as), Kuzmić (6sk).

RADNIČKI: Ilić 2, Dumić 4 (3sk), Đerasimović 15, Katić 17 (15-7 iz igre, 7sk, 5as), Veljović 8, Nedeljković 5, Tomašević 2, Stanković, Mitrović, Dautović, Stanković 4 (8sk), Stanojević 2.

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je pobedila Radnički 103:59.

38. MINUT - Pukla je stotka u "Čairu" pred završna dva minuta meča. Posle trojke Simonovića Zvezda vodi 101:55.

36. MINUT - Mnogo je u ovim momentima zanimljivije na tribinama nego na terenu, gde su Mitrović i Ivanović lakim poenima podigli prednost Zvezde na 96:53 u 36. minutu.

34. MINUT - Na isteku 34. minuta, posle trojki Davidovca i Ivanovića Zvezda ima ogromnih 92:52.

32. MINUT - Kalinić pogađa trojku i održava ogromnu prednost Zvezde na startu poslednje deonice - 84:50, 32. minut.

24sedam/Katarina Mihajlović

TREČA ČETVRTINA

30. MINUT - Nastavlja sa sjajnim šutem za tri poena večeras, donosi Zvezdi dosad najvećih plus 41 - 81:40. Na kraju treće četvrtine, posle trojki Đerasimovića i Nedeljkovića, crveno-beli vode 81:46.

28. MINUT - Ponovo na trojku Zvezde (Dobrić), trojkom odgovara Đerasimović - 74:38. U završna dva minuta pretposlednjeg kvartala crveno-beli ulaze sa 76:38.

26. MINUT - Na polovini treće deonice Zvezda vodi 68:30, posle pet poena Dobrića i dva Luke Mitrovića. Lazić ubacuje novu trojku crveno-belih koji su nadomak plus 40 71:32. Đerasimović pogađa trojku na drugoj strani - 71:35, 26. minut.

24. MINUT - Prve poene u nastavku meča postiže Vajt zakucavanjem. Laki poeni Raška Katića na drugoj strani. Na isteku 24. minuta, posle dva ubačena bacanja Lazića, Zvezda vodi 61:26.

22. MINUT - Nešto sportiji početak drugog poluvremena. Bez poena je u prva dva minuta - 57:24.

20. MINUT - Na kraju prvog poluvremena Zvezda ima ogromnih plus 33 (57:24) protiv kragujevačkog Radničkog. Crveno-beli su u prvih 20 minuta na Kupu "Radivoja Koraća" ubacili 10 trojki iz 21 pokušaja.

18. MINUT - Poenima Holinsa i Markovića crveno-beli dolaze do, dosad najvećih, plus 31 - 49:18 - 18. minut.

16. MINUT - Zvezda je nadomak plus 30 posle trojke Kalinića (45:16). Katić na drugoj strani poentira pod košem - 45:18, 16. minut.

14. MINUT - Na isteku 14. minuta crveno-beli vode 42:16, posle trojki Veljovića sa jedne i Lazića sa druge strane.

12. MINUT - Zvezda sjajno počinje drugi period. Prvo Ivanović poentira sa poludistance, a potom i Lazarević uz nesportski faul. Pogađa Zvezdin košarkaš i dodatno bacanje, a potom Ivanović ubacuje novu trojku za crveno-bele - 36:13, 12. minut. Zvezda je u seriji 11:0 posle trojke Lazića.

10. MINUT - Na kraju prve deonice Zvezda vodi protiv Kragujevčana 28:13.

8. MINUT - Trojkom Ivanovića i poenima Dobrića Zvezda povećava plus 16 poena - 25:9 pred završna dva minuta prve deonice.

6. MINUT - Uspeli su Kragujevčani da vežu dva uspešna napada, ali Zvezda ofanzivno ne posustaje, pa posle trojke i poena u kontri Vajta vodi 20:7 u 6. minutu.

4. MINUT - Posle duge dvojke Katića, Marković pogađa još jednu trojku. Iskusni plejmejker Zvezde postigao je osam od prvih 10 poena crveno-belih na meču - 10:3, 3. minut. Prva dvocifrena prednost Zvezde na meču posle treće trojke Stefana Markovića - 13:3, 4. minut.

2. MINUT - Meč je počeo izgubljenom loptom Zvezde i promašajem Raška Katića s poludistance na drugoj strani. Prve poene na ovogodišnjem Kupu (trojka) postiže Stefan Marković. Posle polovičnog učinka Katića s linije penala, Marković sa iste udaljenosti pogađa oba puta - 5:1, 2. minut. Na isteku drugog minuta igre Zvezda vodi 7:1 posle zakucavanja Holinsa.

Crveno-beli će večeras imati dobru podršku u "Čairu".