Prštalo u srpskom derbiju: Sale se mučio, Alimpijević pružio odličan otpor!

0

Fenerbahče teže nego što se očekivalo pobedio Bursu sa 99:96

Aleksandar Đorđević - Copyright Profimedia

Savršen kraj nedelje za Fenerbahče, i to u duelu srpskih trenera u turskoj Super ligi.

Fenerbahče, našeg Aleksandra Đorđevića pobedio je Bursu sa 99:96, ekipu koju sa klupe predvodi Dušan Alimpijević.

Ovaj put kao pobednik je izašao Sale, ali teže nego što se očekivalo, jer Alimpijević je odlično spremio svoju ekipu, i pobednik je odlučen u poslednjim trenucima meča.

Posle trijumfa kod kuće nad Asvelom i sjajne pobede nad favorizovanim Armanijem u gostima, Fener je dočekao Bursu.

Domaćin nije mogao da računa na Nanda de Koloa, Jana Veselija, Marijala Šajoka, Danila Bartela, Akilea Polonaru i našeg Marka Gudurića. Sa druge strane, novajlija Markel Starks je odigrao 15 minuta i postigao 10 poena.

Fener je u prvoj deonici došao do dvocifrenog vođstva, ali to nije ubilo moral gostiju koji su se vratili u utakmicu i držali se u egalu do kraja meča, a u nekim trenucima su čak i vodili.

Imala je Alimpijevićeva ekipa prednost od 93:92 na tri minuta do kraja meča, ali je serijom od 5:0 domaći tim konačno prelomio meč u svoju korist.

Najefikasniji u ekipi Saše Đorđevića bili su Ismet Akpinar i Devin Buker sa po 19 poena, dok je poen manje ubacio Melih Mahmutoglu.

Na drugoj strani takođe sa po 19 poena najefikasniji su bili Endu Endruz i Onuralp Bitim.

Đorđevićev tim sada ima skor 17/4, što su dve pobede više od Efesa, koji kasnije danas igra veliki derbi Istanbula protiv Galatasaraja.

Fenerbahče u Evroligi ima 11/10 i sačuvao je svoje šanse za plasmanom u četvrtfinale.