18:52

0

Crveno-beli slavili sa 83:82

kalinic - Copyright ABA/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Crvene zvezde u neverovatno uzbudljivoj utakmici su slavili protiv Cedevite Olimpije u 17. kolu AdmiralBEt ABA lige sa 83:82 (28.28, 15:15, 22:21, 18:18).

Čovek odluke bio je Nikola Ivanović, koji je sedam sekundi pre kraja sa slobodnih bacanja postigao odlučujuće poene.

Očigledno da se u sportu sve vraća, kako su crveno-beli izgubili od Asvela u četvrtak u Evroligi, tako im se večeras vratilo u Ljubljani.

Utakmica nije obilovala nekim kvalitetom, bilo je viđeno dosta grešaka sa obe strane, ali u takvim okolnostima bolje su se snašli crveno-beli i zasluženo nose bodove sa vrućeg gostovanja.

Treba istaći da je veći deo meča bio u rezultatskoj klackalici, nijedna ekipa nije uspela da se odlepi, a više koncentracije u odlučujućim trenucima imali su izabranici Dejana Radonjića.

ABA/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Ovaj trijumf mnogo će značiti košarkašima Zvezde na samopouzdanju, pre svega posle poraza od Asvela u Evroligi u poslednjim sekundama.

Još kad se na to doda, da su od početka godine imali dosta problema sa koronom, ova pobeda dobija još više na značaju.

Tako su crveno-beli ostali samo na jednom porazu u AdmiralBet ABA ligi, i najveći su favoriti da regularan deo regionalnog takmičenja završe na prvoj poziciji, mada je još rano pričati na tu temu.

Najefiksaniji u Zvezdi su bili Holins sa 18, Volters 14 i Lazić sa 11 poena, dok su u poraženom najbolji bili Jaka Blažić sa 21, Auguste sa 13 i Omić sa 12 koševa.

KRAJ

Zvezda pobedila Cedevitu Olimpiju sa 83:82

40. minut - Kakva drama u poslednjim sekundama, preko Ivanovića i Holinsa Zvezda preokrenula rezultat (83:82).

38. minut - Odlična završnica Cedevite, u odlučujućim minutama prave prednost od pet poena (78:73). Zvezda u teškoj situaciji.

36. minut - Ferel vraća Cedevitu u igru, ponovo egal (73:73).

34. minut - Nema dileme da se pobednik neće znati do poslednjih minuta. Treba istaći da mnogo grešaka ima sa obe strane.

32. minut - Nastavlja se egal utakmica, niko ne može da se odlepi, ali prednost je na strani Zvezde. Trojkom Lazića odlaze na plus 5. Odmah uzvraća Blažić (69:71).

KRAJ TREĆE ČETVRTINE:

30. minut - Očigledno da odluka pada u poslednjoj deonici. Nastavlja se rezultatska klackalica (64:65)

28. minut - Domaćini se vratili u meč, uspeli su da smanje na minus jedan (63:62).

26. minut - Trojka na trojku. Kalinić dve zaredom, uzvraćaju Ferel i Dragić. Bolja igra Zvezde i prave prednost od sedam poena (60:53). To je najveća prednost crveno-belih u večerašnjoj utakmici.

24. minut - Odličan igra Nikole Kalinića na početku drugog poluvremena, sedam poena za tri minuta. U prvom nije postigao nijedan.

22. minut - Preslikano prvo poluvreme. Obe ekipe se smenjuju u vođstvu. Niko ne može da se za sada odlepi.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut - Preslikana prva četvrtina. Niko ne može da se odlepi, i jedna i druga ekipa imaju do četiri koša razlike. Na poluvreme se otišlo (43:43).

17. minut - Period kad obe ekipe dosta prave greške. Nerešen rezultat (38:38). Zvezda u seriji promašaja. Dva minuta bez postignutog koša.

15. minut - Domaćini stigli do nerešenog rezultata, ponovo egal utakmica (36:36).

13. minut - Izabranici Dejana Radonjića bolje krenuli i imaju plus 4 (32:28)

12. minut - Dosta haotična igra na početku druge etape, dosta promašaja na obe strane. Ipak, Zvezda ima minimalnu prednost.

KRAJ PRVE ČETVRTINE:

10. minut - Crveno-beli se totalno vratili, posle prve četvvtine rezultat je 28.28

9. minut - Zvezda se polako vraća, pravi seriju od 5:0, koševima Ivanovića i Mitrovića. Smanjuju na 27:25.

8. minut - Mnogo bolja igra Cedevite, odlična serija Jake Blažića, šest poena zaredom, domaćini u vođstvu 27:18

6. minut - Cedevita prvi put ima ima prednost od četiri poena (18:14). Domaćini su nametnuli svoj ritam igre, dosta poena je primila Zvezda na početku utakmice.

5. minut - Holins odmah što je ušao na parker, postiže trojku za Zvezdu, ali Murić odmah uzvraća. Dosta se brzo igra na početku meča.

4. minut - Zvezda imala priliku preko Vajta da dođe do prvog vođstva, ali Amerikanac nije pogodio.Odličan početak Dragića sa druge strane koji je postigao do sada pet poena (12:9).

2. minut - Bolji početak Cedevite, Zvezda uzvraća. Egal na startu meča.

Petorka Zvezde: Kalinić, Kuzmić, Vajt, Dobrić, Volters.