Barsa se raspala u Vitoriji! Šarasova vojska ispijena, domaćima pomogla šok-terapija

30.12.2021

21:18

0

Ubedljiv poraz Katalonaca u Evroligi

20211214mmMiroti05 - Copyright MN Press

Kako se samo Barselona raspala u Vitoriji. Otišao je Šarunas Jasikevičijus na gostovanje Baskoniji u okviru Evrolige bez nekoliko igrača i to se videlo na parketu - 94:75.

Nisu igrali Pjer Oriola, Kajl Kjurik, Aleks Abrines i Nik Kalates. Kako je meč odmicao kraju, sve više je i Nikola Mirotić odmarao.

Barselona je očigledno potrošena, igra sa malim brojem igrača i ovoga puta nije uspela da se izvuče.

Zanimljivo je da je Baskonija neposredno pred meč objavila da je suspendovala Lendrija Noka iz disciplinskih razloga, tako da u tome može da se traži motivacija kod domaćih. Kao da je sve to uticalo

Nije na samom početku meča delovalo da će Barselona ovako da se provede. Čak su gosti vodili posle 10 minuta, ali je onda počeo da pada nivo energije, dok je Baskonija počela da melje.

Sve je kulminiralo u trećoj četvrtini koju je Baskonija dobila sa 34:20 i posle toga Barselona nije imala šanse  da se vrati u utakmicu.

Najbolji kod Baskonije bio je Rokas Gijedraitis sa 20 poena, Vejd Boldvin je upisao 16, a Simone Fontekio je dodao 14. Kod Barse je najbolji bio Nikola Mirotić sa 19 poena, a Sertač Šanli je zabeležio 13 uz pet skokova.

Neven Spahija nije vodio domaću ekipu zbog koronavirusa.