Istorija! Pogledajte gol koji nije priznat na derbiju: VAR prvi put u najvećoj srpskoj utakmici (VIDEO)

19.09.2021

17:47 >> 18:50

0

Faul ili ne, procenite sami

Copyright MNPress/Nebojša Paraušić

Pričaće se dugo o 165. večitom derbiju, koji je dobio i predznak “istorijski”.

Prvi put je na najvećoj utakmici srpskog fudbala korištena VAR tehnologija!

Igrao se 48. minut kada je, posle udarca Vujačića i odbrane Borjana, Urošević uz kontakt sa defanzivcem Crvene zvezde dodao Rikardu, a ovaj zatresao mrežu rivala.

Brzo se čula pištaljka sudije Novaka Simovića, koji je svirao prekršaj Uroševića. Usledili su protesti crno-belih, ali je posle VAR asistencije i pregledavanja snimka odlučeno da je glavni delilac pravde bio u pravu.

Ostalo je 1:0 za crno-bele, koji su poveli sjajnim golom Natha u prvom poluvremenu, a da li je bilo materijala za poništavanje drugog gola možete da procenite sami u video prilogu.

Možda ne bi bilo toliko buke oko ovgo detalja da su crno-beli ostvarili trijumf, ali je Katai glavom poništio majstoriju Natha i postavio konačnih 1:1.