Zanimljivi rezultati u kvalifikacijama

Copyright Tanjug/AP Photo/Fermin Rodriguez

Ni najveći navijači Crne Gore i Turske nisu mogli da sanjaju da će posle dva odigrana kola u kvalifikacionoj grupi G na vrhu biti te dve reprezentacije sa po dve pobede.

Oba nacionalna tima imaju po šest bodova i danas su zabeležili nove trijumfe.

Crnogorci nisu dozvolili iznenađenje. Rutinski su u Podgorici savladali Gibraltar – 4:1 (2:1).

Strelci su bili Bećiraj (25’), Simić (43’), Tomašević (53’) i Jovetić u 80. minutu, dok je gol za goste dao Stajč sa penala u 30. minutu.

Turska je u Malagi (Španija) zaustavila Erlinga Halanda. Savladali su selekciju Norveške – 0:3 (0:2).

Tufan i Sojunču su rešili pitanje pobednika već u prvom poluvremenu golovima u četvrtom i 28. minutu, da bi Tufan u 59. svojim drugim golom postavio konačan rezultat. Norvežani su meč završili sa desetoricom pošto je Torstved dobio direktan crveni karton u 80. minutu.

Holanđani su uspeli da se iskupe za poraz na startu. U Amsterdamu su lako savladali Letoniju – 2:0 (1:0). Golove su postigli Bergujs u 32. i De Jong u 69. minutu.

Oni su iza Turske i Crne Gore i imaju tri boda koliko i Norveška. Letonija i Gibraltar nemaju nijedan poen.

Meč sa imperativom pobede su imali i Hrvati. Uz dosta problema su došli do trijumfa protiv Kipra golom Pašalića u 40. minutu – 1:0 (1:0).

Pred više od 13.000 navijača su Rusi slavili u Sočiju. Savladali su Sloveniju – 2:1 (2:1).

Džjuba je zatresao mrežu u 26. i 35. minutu, Iličić je u 36. vratio nadu, ali do kraja nije bilo nove promene rezultata.

Kada je grupa H u pitanju prvi su Rusi sa šest bodova, Slovenci i Hrvati imaju po tri, Slovačka i Kipar po jedan, dok je Malta bez poena.

Holandija-Letonija 2:0
Norveška-Turska 0:3