Maradoni u čast: Sterlingova "peta", Embolove "makazice" (video)

25.11.2020

19:47 >> 19:58

0

Autor: J. T.

Siti prošao, a Borusija Menhengladbah otvorila vrata osmine finala Lige šampiona

Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meišner

Očekivano. Desetkovani Olimpijakos i indisponirani Šahtjor nisu uspeli da iznenade.

Mančester siti je rutinski odradio posao u Atini i pobedom 1:0 “overio” plasman u osminu finala, dok je Borusija Menhengladbah posle 6:0 ponovo bila silovita prema Ukrajincima. Ovaj put kod kuće, a sav posao odradili su već do poluvremena – 3:0. Na kraju 4:0.

/TOK UTAKMICA/

Nažalost, pomenute utakmice ostaće u senci tragične vesti koja je zadesila fudbalski svet neposredno uoči njihovog početka. Preminuo je Dijego Armando Maradona.

Legendarnom Argentincu u čast održan je minut ćutanja, a pojedini igrači bili su izgleda posebno motivisani da odigraju na visokom nivou.

Trenutak odluke u duelu Olimpijakosa i Sitija odigrao se u 36. minutu, kada je Rahim Sterling majstorski petom proigrao Fila Foldena, koji je snažnim udarcem pogodio metu.

U Nemačkoj, najlepši od četiri gola postigao je Bril Embolo, kada je u nadoknadi prvog poluvremena “makazicama” matirao golmana Šahtjora.

Pre njega to su učinili Lars Štindl iz penala u 16. minutu i Niko Elvedi u 34, na centaršut Štindla iz kornera. Konačan rezultat postavio je Oskar Vent iz slobodnog udarca u 77. minutu. Bio je to centaršut, ali niko nije zakačio loptu, a na nesreću gostiju završila je u golu.