11.10.2020

18:00 >> 20:51

0

Izabranici Ljubiše Tumbakovića poraženi u Beogradu

Uspeh u Norveškoj nije “nagrađen”. Na stadionu “Rajko Mitić” Srbija je izgubila u meču Lige nacija od Mađarske – 0:1 (0:1).

Mešao je selektor Ljubiša Tumbaković karte, igrao bez onih koji su bili glavni aduti u Oslu (Aleksandar Mitrović, Nemanja Maksimović, Sergej Milinković-Savić, Filip Đuričić, Darko Lazović), ali ni sa Tadićem, Gaćinovićem, Jovićem, Ljajićem ekipa nije uspela da dođe bar do boda.

Tri boda Mađarima doneo je Konjveš golom u 20. minutu, a najbolju šansu “orlovi” su imali u 75. minutu kada je Vlahović pogodio stativu. Srbija tako u trećoj grupi B Lige nacija posle tri kola nema nijedan bod, dok je Rusija prva sa sedam, a Mađarska druga sa šest bodova.

Naredni meč Srbija igra u sredu na gostovanju selekciji Turske.

Dešavanja sa meča pratite na portalu „24sedam“.

90+’ – KRAJ

Srbija nije uspela da postigna gol u nadoknadi. Mađarska je osvojila tri boda u Beogradu.

90′ – JOŠ TRI MINUTA

Igraće se još tri minuta u Begradu.

89′ – JOVIĆ ŠALJE LOPTU PREKO GOLA

Novi centaršut, šansa za Srbiju. Jović je šutirao preko gola, ali je pre toga lopta pogodila Salaija u ruku. Ponovo su reagovali igrači Srbije, opet tražili penal. Arbitar Šarer iz Švajcarske je pokazao da je bila ruka uz telo i da neće dosuditi jedanaesterac.

86′ – SRBIJA TRAŽILA PENAL

Gudelj je izveo slobodan udarac, šutirao je direktno na gol, Gulaši nije uspeo da uhvati loptu, nastala je gužva, Pavlović je pao, fudbaleri Srbije su tražili penal, sudija je odmahnuo rukom.

82′ – RAJKOVIĆ NA MESTU

Lukić je prekinuo napad protivnika i za to dobio žuti karton. Zatim je Salaj šutirao glavom posle dobrog centaršuta, Rajković je bio na mestu.

78′ – VLAHOVIĆ U CENTRU PAŽNJE

Od ulaska u igru je Vlahović u centru pažnje, uspeva dobrim ubacivanjima i reakcijama da dođe do dobrih pozicija, ali nedostaje gol.

75′ – STATIVA SPASILA MAĐARSKU

Bila je Srbija tako blizu izjednačenja. Mladenović je centrirao, Vlahović se odlično snašao, šutirao, ali je pogodio stativu.

70′ – ŽUTI I ZA MLADENOVIĆA

Posle faula nad Botkom Mladenović je dobio žuti karton.

66′ – VLAHOVIĆ NA TERENU

Treća promena Tumbakovića. Umesto Mijata Gaćinovića na terenu je Dušan Vlahović.

61′ – VELIKA ŠANSA ZA MAĐARSKU

Mogla je Mađarska da duplira prednost, dobra akcija i prolazak po strani, Holender je srećom veoma loše šutirao.

58′ – PROMAŠAJ GAĆINOVIĆA

Lukić je odlično pronašao Gaćinovića, Mijat se našao u dobroj poziciji, šutirao je preko gola.

56′ – SERIJA KORNERA SRBIJE

Tri kornera za Srbiju u kratkom razmaku. Tadić je izveo sva tri, ali Srbija nije uspela da napravi pravu priliku i ugrozi gol Gulašija.

54′ – DOBRI POTEZI JOVIĆA

Luka Jović je napravio nekoliko odličnih poteza, fintama je nadmudrio protivnike, nije uspeo da šutira, lopta je završila u korneru.

48′ – ŽUTI ZA PAVLOVIĆA

Strahinja Pavlović je dobio žuti karton, to ujedno znači da neće moći da igra u meču sa Turskom.

46′ – POČELO DRUGO POLUVREME

Krenulo je drugo poluvreme na stadionu “Rajko Mitić”. Tumbaković je napravio dve izmene, ušli su Radonjić i Lukić umesto Ljajića i Milivojevića.

U loži je predsednik FSS Slaviša Kokeza sa potpredsednikom Markom Pantelićem.

45′ – POLUVREME

Posle prvih 45 minuta u Beogradu Mađarska ima gol prednosti.

43′ – MAĐARI TRAŽE PENAL

Nikolić pada u kaznenom prostoru, sudija Šarer odmahuje rukom i pokazuje mu da ustane.

40′ – SRBIJA BEZ PRAVE ŠANSE

Muči se Srbija da napravi pravu priliku za izjednačenje pre poluvremena.

34′ – LJAJIĆ U OFSAJDU

Odlična akcija Srbije, Ljajjć je dobio odličan pas, krenuo ka golu, ali je linijski sudija podigao zastavicu za ofsajd.

29′ – SLAB ŠUT TADIĆA

Dobra kombinacija Jovića i Tadića, Dušan se namestio za šut sa ivice kaznenog prostora, ali je preslabo šutirao, lak posao za Gulašija.

25′ – DOBAR POTEZ TADIĆA

Čim Srbija primi loptu, Mađari odmah pritiskaju. Tadić je odličnim potezom uspeo da izbaci čuvare, ali ne i da pronađe saigrača u kaznenom prostoru.

20′ – MAĐARSKA VODI!

Imala je Srbija prvi korner na meču, nije bilo velike opasnosti za gol, ali je to pokrenulo kontru gostujuće. Gaćinović je napravio veliku grešku, veoma loše je vratio loptu ka golmanu, Stefan Mitrović i Rajković nisu uspeli da otklone opasnost, a Konjveš sve to kažnjava i daje gol.

11′ – PRVI ŠUT

Gudelj je sa oko 30 metara pokušao, lak posao za Gulašija koji je lako uhvatio loptu. Bio je to prvi šut na meču.

5′ – TADIĆ U OFSAJDU

Nema mnogo uzbuđenja na samom startu. Pavlović je pronašao Tadića odličnom dijagonalom, ali je Dušan bio u ofsajdu.

0′ – UTAKMICA JE POČELA