KRAJ: Dramatična završnica i Piksijev uspešan debi na klupi (FOTO/VIDEO)

18:20 >> 21:52

0

Autor: N. St.

Orlovi savladali Irsku

Orlovi“ žele da odlete na Svetsko prvenstvo. Da bi se to dogodilo moraće da naprave dobar rezultat u kvalifikacionoj grupi A gde su još Portugalija, Irska, Azerbejdžan i Luksemburg.

Prva prepreka na tom putu bila im je selekcija Irske. Bio je prvi ispit za Srbiju i novog selektora Dragana Stojkovića Piksija. Završen je uspešno. Pobedom – 3:2 (1:1).

Legendarni fudbaler je “mešao karte”, iznenadio mnoge sastavom, ali je najbitnije da su osvojena tri boda. Gosti su poveli preko Brauna u 18. minutu, da bi Vlahović u 40. izjednačio. Piksi je napravio nekoliko promena u nastavku, ključna je bio ulazak Aleksandra Mitrovića. Sjajni napadač je u 69. minutu postigao evrogol, pa je šest minuta kasnije dao i svoj drugi pogodak za 3:1. Dramu je režirala velika greška Stefana Mitrovića i gol Kolinsa, srećom promene rezultata nije bilo.

Dešavanja sa utakmice ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

90+4′ – KRAJ!

Mitrović je fauliran, povučen je s leđa. Iskoristili su srpski fudbaleri to da “ukradu” vreme. Đuričić je krenuo do korner zastavice, izbijena je lopta, sudija je pokazao da je za Irsku. Uspeli su srpski fudbaleri da povrate potez, ali je Mitrović onda napravio faul. Brejdi je centrirao, Milenković je izbacio loptu u korner. Trevis je došao do kaznenog prostora, usledila je kontra, Gudelj je veoma loše centrirao u kontri tri na jedan. NIije bilo vremena za nešto više. Gotovo. Pobeda Srbije!

90′ – JOŠ ČETIRI MINUTA

Drugo poluvreme je produženo za četiri minuta.

89′ – ŽUTI ZA PAVLOVIĆA

Jurio je Pavlović loptu, kasnio je, napravio je neoprezan faul i dobio prvi žuti karton na utakmici.

86′ – KOLINS SMANJUJE ZAOSTATAK

Napravio je Stefan Mitrović veliku glupost, umesto da izbije loptu odlučio je da je vrati Dmitroviću, Long je uzeo loptu, uspeo da je vrati u peterac gde je Kolins pogodio i smanjio zaostatak na 3:2.

82′ – JOVIĆ MENJA VLAHOVIĆA

Aplauzi sa klupe za Vlahovića koji ustupa mesto Luki Joviću.

80′ – TROSTRUKA PROMENA

Prave gosti trostruku promenu. Ušli su Brejdi, Meklejn i Kolins, izašli su Kalum-Robinson, Klark i Kulen.

77′ – ODMOR ZA TADIĆA

Završio je Dušan Tadić meč u Beogradu. Predao je kapitensku traku Stefanu Mitroviću, a u igru je ušao Nemanja Gudelj.

75′ – MITROVIĆ!

Nastavila je Srbija sa napadima i za to je nagrađena. Odličan centaršut Tadića, Mitrović je bio najviši u skoku i postigao je svoj drugi gol, ovog puta glavom!

68′ – MAJSTORIJA MITROVIĆA!

Kakav potez Aleksandra Mitroivća. Golman Travis je krenuo napred ka lopti, predomislio se, krenuo je da se vraća nazad, a sve to je pratio napadač Srbije i maestralnim lobom poslao loptu u mrežu!

67′ – KENI ODGOVARA

Izmenu pravi i Keni. Long je ušao umesto Konolija. Posle prekida lopta ide pored gola

64′ – JOŠ DVE IZMENE

Nove dve promene Piksija, izašli su Račić i Đuričić, ušli su Maksimović i Aleksandar Mitrović.

63′ – CENTIMETRI SU NEDOSTAJALI

Milenković je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je išla pored gola, ali je Vlahovića nekoliko centimetara dleilo da postigne gol.

61′ – HENDRIK NA TERENU

Molumbi je završio meč u Beogradu, ušao je Hendrik.

58′ – GAJIĆ NE RIZIKUJE

Opasan napad Iraca, Gajić nije rizikovao, izbio je loptu u korner. Odličan centaršut i šut Klarka koji je završio pored stative.

55′ – VLAHOVIĆ PAO U KAZNENOM PROSTORU

Lopta je išla ka Vlahoviću, pao je u kaznenom prostoru, okrenuo se ka sudiji koji nije reagovao.

53′ – KONOLI TRAŽI PENAL

Stefan Mitrović je uklizao i izbacio loptu u korner. Konoli je ustao i tražio penal, pridružili su mu se saigrači, sudija Masa im je pokazao da prestanu da se bune i da nije bilo prekršaja. Dmitrović je uhvatio loptu posle udarca iz ugla.

51′ – VLAHOVIĆ U OFSAJDU

Postigao je Vlahović svoj drugi gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda u kom se našao mladi napadač.

50′ – DOERTI PRETI

Pripretio je ponovo Doerti, odbrana Srbije je uz dosta problema, uspela da interveniše.

47′ – LOŠ ŠUT LUKIĆA

Od starta Srbija kreće u napad. Đuričić je odložio loptu za Lukića koji je ostao potpuno sam na ivici kaznenog prostora, ali je šutirao veoma loše.

46′ – PRVA IZMENA

Napravio je Piksi i prvu promenu. U igru je ušao Filip Kostić umesto imenjaka Mladenovića.

45′ – NEREŠENO NA PAUZI

Posle prvih 45 minuta je nerešeno – 1:1. Pred samu pauzu je Vlahović fauliran, došlo je do malog verbalnog okršaja, saigrači su smirili mladog napadača.

44′ – TRAVIS SPASILAC

Još jedna prilika za Đuričića, Tadić ga je sjajno pronašao, ali je golman Travis odlično intervenisao. Tadić je pametno izveo korner, video je da je Travis daleko od gola, pokušao je direktno iz kornera da zatrese mrežu, nije uspeo. Travis je udario u stativu, srećom nije se povredio.

43′ – ĐURIČIĆ IZBLOKIRAN

Još jedna lepa akcija “orlova”, Đuričić je šutirao, izblokiran je. Usledio je korner posle kog je Lukić napravio faul u napadu.

40′ – VLAHOVIĆ ZA 1:1

Odlična akcija Srbije, Mladenović je centrirao, Tadić glavom poslao loptu u prostor, a Vlahović je gađao i pogodio dalji ugao za izjednačenje!

36′ – DMITROVIĆ PRATI AKCIJU

Pokušali su Irci, krenuli su u napad, ali su Milenković i Dmitrović dobro komunicirali, a golman Srbije je izašao i uhvatio loptu.

33′ – DOBRA IDEJA TADIĆA

Imao je Tadić dobru ideju, poslao je loptu u prostor, Đuričić je išao ka njoj, ali je Kolman dobro intervenisao i uspeo da izbegne čak i korner pošto se lopta od Filipa odbila u gol-aut.

27′ – SAMO PREKIDI

Nema organizovane igre za sada u timu Srbije. Uglavnom su pokušaji iz prekida. Na drugoj strani Konoli svaki kontakt pokušava da iskoristi da padne i da traži faul. Sudija na to ne obraća mnogo pažnje.

23′ – NOVI NAPADI SRBIJE

Srbija je posle primljenog gola nastavila da napada, nova serija kornera posle dobrih poteza Tadića, ali ni posle udaraca iz ugla nije bilo gola

18′ – IRSKA VODI

Centrirao je Robinson sa leve strane, Braun je  na drugoj stativi nadskočio Mladenovića i doneo prednost svom timu.

13′ – SLAB TEMPO

U poslednjih nekoliko minuta nema nikakvih opasnosti, uglavnom su sva dešavanja na sredini terena.

8′ – NALET SRBIJE

Odlična ideja Gajića, poslao je loptu u prazan prostor za Vlahovića, nešto brži su bili defanzivci gostiju. Usledio je korner, Tadić je poslao loptu na prvu stativu, usledio je novi udarac iz ugla. Mnobo bolje je to bilo iz drugog puta, da bi sudija potom pokazao da će biti i treći uzastopni. Dobar napad “orlova”, Tadić je sa nekoliko sjajnih poteza prevario protivničke igrače, bez gola.

4′ – NIŠTA OD KARTONA

Oštar start Doertija na Mladenoviću. Srspki fudbaler je tražio javnu opomenu, arbitar je odlučio da ga samo opomene.

3′ – KORNERI ZA GOSTE

Irska je imala prvi bolji napad, izborili su se za dva uzastopna kornera, Klark je tvrdio da treba da bude i treći, sudija Masa je pokazao da je gol-aut.

1′ – UTAKMICA JE POČELA

Meč u Beogradu je počeo.

20:42′ – HIMNE

Igrači su na terenu. Sa razglasa se čuju himne dveju država.

20:35′ – POSLEDNJE PRIPREME

Poslednje pripreme za večerašnju utakmicu.

20:12′ – SASTAV IRSKE

Poznat je i sastav Iraca za utakmicu.

IRSKA: Travers – Stivens, Klark, O’Šej, Kolman – Braun, Kulen, Molumbi – Konoli, Doerti, Robinson

19:55′ – PRVE SLIKE SA STADIONA

Stigle su i prve fotografije sa stadiona “Rajko Mitić”. Na terenu su se našli igrači koji nisu u startnoj postavi selektora.

19:22′ – SASTAV SRBIJE