Kapiten Lazović i Verona ispustili trijumf u Milanu: Ibrahimović se obrukao sa „bele tačke“, pa se iskupio u nadoknadi

21:53

0

Sjajna utakmica na San Siru, Šveđanin u glavnoj ulozi

Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Na „San Siru“ je viđena podela bodova, iako su gosti mogli da odu kući sa sva tri. Milan i Verona su remizirali u veoma zanimljivoj utakmici. Autogolovi, promašeni penali, VAR…

Na kraju – 2:2 (1:2).

Ponovo je srpski reprezentativac Darko Lazović sa kapitenskom trakom predvodio svoj tim. A, već u 19. minutu je bilo 0:2. Prvo je Barak pogodio za 1:0 posle velike gužve na gol-liniji, da bi se kod drugog pogotka lopta odbila od Kalabrije i prevarila Donarumu. Verona je poklon uzvratila u 27. minutu kada je Manjani poslao loptu u sopstvenu mrežu.

U 65. minutu je dosuđen penal za domaći tim. Ibrahimović je namestio loptu na „kreč“ i ponovo se obrukao, šutirao je daleko preko gola. U 90. minutu Kalabrija uspeva da se iskupi za autogol, trese pravu mrežu, ali posle gledanja VAR-a je utvrđeno da mu je Ibrahimović rukom spustio loptu. Posle svega toga je iskusni Šveđanin konačno uspeo da pogodi. Dijaz je odlično centrirao, Zlatan je bio najviši u skoku i doneo je bod „rosonerima“.

Lazović je odigrao ceo meč, dok je Ivan Ilić zamenjen u 69. minutu.

Milan je zadržao prvo mesto sa 17 poena, Verona ima pet manje i nalazi se na osmoj poziciji.