20:01 >> 20:09

0

Arteta na mukama, Everton slavio protiv Lestera

Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira, Pool

Svetlo na kraju tunela se ne vidi za Arsenal. Bliži su borbi za opstanak nego za plasman u Evropu. Da postoje veliki problemi u timu pokazao je i Sautempton.

Na „Emirejtsu“ je bilo nerešeno – 1:1 (0:1).

Bivši igrač „tobdžija“ Teo Volkot je doneo prednost gostima u 18. minutu. Obamejang je u 52. minutu izjednačio, da bi štoper Gabrijel u razmaku od četiri minuta dobio dva žuta kartona, prvi u 58, drugi u 62. minutu i tako ostavio svoj tim na cedilu. „Sveci“ su napadali do kraja, pokušali da iskoriste brojčanu prednost, nisu uspeli.

Lids je demonstrirao silu. Posle tri meča bez pobede su deklasirali Njukasl – 5:2 (1:1).

Hendrik je doveo „svrake“ u vođstvo u 26. minutu, da bi Bamford u 35. izjednačio. Rodrigo je u 61. minutu vratio prednost, da bi Klark u 65. ponovo vratio stvari na početak. Dalas je u 77. pogodio za prednost, Alioski u 85. potvrdio pobedu, a Herison u 88. evrogolom stavio tačku.

U najavi meča na „King pauer stadionu“ su se očekivali golovi i pune mreže. Umesto toga, samo dva pogotka i bez gola domaćina.

Everton je savladao Lids – 0:2 (0:1).

Rišarlison je pogodio u 21. minutu, Holgejt je u 72. duplirao prednost, a „lisicama“ je u završnici opravdano poništen gol Pereza zbog ofsajda.