I Miha i Sergej upisali "trojke": Bolonja konačno slavila, Lacio nastavio u pobedničkom ritmu

17:33

0

Oba tima su slavila u gostima

Tan2021-12-22_17429757_0 - Copyright Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Sergej Milinković-Savić i Siniša Mihajlović su se radovali posle utakmica 19. kola Serije A, pošto su Lacio i Bolonja pobedili. Bili su bolji od Venecije odnosno Sasuola i to na gostovanjima.

Rimski klub je do nove pobede (3:1) predvodio Milinković-Savić, kao kapiten. Već u trećem minutu poveo je Lacio, a strelac je bio Pedro posle asistencije Adama Marušića. Ipak, Venecija se vratila u život u 30. minutu. Frančesko Forte je bio strelac, a strelac je bio Matija Aramu. Pobedu Lacuju, drugu u nizu doneo je Frančesko Aćerbi u 48. minutu.

U samoj završnici, domaćin je imao izglednu priliku pred golom Lacija, posle kornera. Ipak, Milinković-Savić je glavom loptu poslao van terena, za novi korner. Inače, od prvog minuta sudijske nadoknade Venecija je bila bez Tanera Tarnere koji je dobio crveni karton. Ali to nije bio kraj uzbuđenjima. U petom minutu sudijske nadoknade , posle asistencije SMS-a Luis Alberto je postavio konačan rezultat.

Sarijev tim je sada na osmom mestu sa 31 bodom, dok Bolonja ima četiri manje i na desetom je mestu. Kao što je rečeno Mihajlovićev tim je posle tri poraza konačno pobedio. I to sa 3:0.

Strelci su bili Rikardo Orsolini i Aron Hiki u prvom delu igre, odnosno Federiko Santander u sudijskoj nadoknadi u drugom poluvremenu.

Sasuolo je bio bez Filipa Đuričića koji je povređen već izvesno vreme.

Sada sledi kraća pauza, a novi mečevi planirani su za sledeću godinu.