Filip i Sergej samo gledali pobedu Sasuola nad Laciom, Napoli kiksnuo na "Maradoni"

18:59

0

Odigrane utakmice 17. kola Serije A

Tan2021-12-12_183751914_1 - Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Sasuolo je pobedio Lacio rezultatom 2:1 i tako napredovao na tabeli Serije A. U okršaju dva kluba nije bilo srpskih fudbalera, pošto je Filip Đuričić bio povređen, a Sergej Milinković-Savić suspendovan.

Poveli su gosti iz Rima golom Matije Zakanjija već u šestom minutu. U nastavku je usledio preokret, a u glavnim ulogama su bili Domeniko Berardi i Đakomo Raspadori. Za samo šest minuta (63. i 69.) bilo je 2:1. U prvoj situaciji, Berardi je bio strelac, a Raspadori asistent. U drugoj, uloge su samo promenjene.

Od 87. minuta, defanzivac Sasuola, Kan Ajhan je zbog grubog starta dobio direktan crveni karton.

U drugom meču koji je počeo u 18 časova, Empoli je napravio iznenađenje i savladao domaćina (1:0), ekipu Napolija koji je u prethodnom kolu poražen od Atalante. Jedini gol, u 71. minutu na stadionu "Dijego Armando Maradona" dao je Patrik Kutrone.

Mogao je rezultat da bude i drugačiji, ali je u 62. minutu Žezusu poništen gol zbog nedozvoljene pozicije. Tako je Napoli ostao bez bodova. Sada ima 36 i na četvrtom je mestu, a mogao je da se izjednači sa Milanom koji je na vrhu, posle remija sa Udinezeom.

Nešto ranije, Torino je pobedio Bolonju koju vodi Siniša Mihajlović.